Dabas pētnieks, ceļotājs un makšķernieks Māris Olte kopā ar biedrība “Zivju gani” 8.septembrī plkst. 12:00 aicina uz Aktīvā tūrisma centru “’Stacija”, kur notiks Latvijas tūrisma profesionāļu un entuziastu salidojums. Tūrisma salidojumā ir paredzēta aktīvā tūrisma daudzveidības iepazīšana sapulcējoties vienas dienas izziņas pasākumā ar mērķi izglītot sabiedrību par jēgpilnu cilvēka uzvedību dabā, par videi draudzīgu paradumu izkopšanu un dabai draudzīga un aktīva dzīves stila veidošanu.

Pasākuma norises vieta ir bijušās Ērgļu dzelzceļa stacijas perons jeb aktīvā tūrisma centrs “Stacija”. Ērgļu stacijas komplekss un tam apkārt esošā teritorija ir ideāls nebeidzamu izmēģinājuma un eksperimentu poligons pie dabas. “Stacija” rada priekšnoteikumus tam, lai Ērgļi pēc gadiem pieciem kļūtu par “Latvijas outdoor galvaspilsētu”. Pasākuma pirmajā daļā, iepriekš piesakoties, ikviens interesents varēs doties pārgājienā, izmēģinot jaunus Vidzemes augstienes tai skaitā Ērgļu novada taku maršrutus. Maršrutiem dažādas grūtības pakāpes un distances. Pārgājienus vadīs Latvijas labākie gidi. Pasākuma laikā tiek organizēta vienas dienas nometne ar jaunsargu apmācības elementiem jauniešiem no 10- 18 gadiem.

Visas dienas garumā Ērgļu dzelzceļa stacijā notiks aktīvā tūrisma paraugdemontrējumi, izglītojošas profesionāļu un aktīvā tūrisma entuziastu lekcijas un diskusijas par aktīvā tūrisma tematiku. Pasākuma ACTIVE daļa sola izmēģināt un iegūt jaunas tūrisma prasmes tādās disciplīnās kā šķēršļu pārvarēšana, orientēšanās, diska mešana, zipline nobrauciens, lēciens ar virvi no Briežu kalna estakādes, rāpšanās pa klinšu sienu, apgūstot alpīnisma tehniku, velo aktivitātes, laivošanas trikus, testējot velosipēdus un elektrovelosipēdus, nūjas un jaunāko tūrisma inventāru. Atrodi sev vispiemērotāko veidu kā aktīvi pavadīt laiku dabā. Labākie Latvijas tūrisma organizētāji uz viena perona.

Vakara cēliens būs veltīts ceļojuma stāstiem un sarunām pie ugunskura, piedzīvojot dabā kopā ar dabas vērotāju, makšķernieku- Māri Olti, medību loka šaušanas entuziastiem, alpīnistiem, konkrētāk, tūristu izmēģinātāju- Rolandu Melbārdi, dēkaini kājāmgājēju- Mārtiņu Kalnbērziņu, izaugsmes garu- Ati Ķenģi, daudzpusīgo- Robertu Rubeni, dabā gājēju- Rūdolfu Puķīti, purvā bridēju- Kristapu Kiziku, spontāno nakts pārgājienu organizētāju - Matiju Babri, purva bridēju- Kristaps Lamsters un citiem tūrisma guru. Pasākuma mērķauditorija ir ikviens aktīva dzīves stila piekritējs, tūrists, tai skaitā ģimenes, jaunieši un seniori. Pasākumā ceram vienuviet sastapt jaunsargus, Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas dalībniekus, tūrisma un ceļojumu klubu biedrus, arī nūjotājus, riteņbraucējus, laivotājus, kalnos kāpējus, taku tūristus u.c. interesentus.

Organizatori pasākumu aģentūra “Pareizā ķīmija”, biedrība “Zivju gani”, kā arī “Aktīvā tūrisma centrs “Ērgļu stacija””. Pasākumā piedalīsies pārstāvji no Latvijas labākajām aktīvā tūrisma organizēšanas kompānijām tādām kā Eži, Hiking in Latvia, Sense of team, Lūzuma punkts, Piedzīvojuma gars, Post nos, Triāde, Atklāj sevi, Movement spontanius, Purva bridēji, Dabas brālība, Skauti un Gaidas, Streelnieks.lv, Ropjumping, Jaunsardzes un informācijas centru u.c.

Pasākums norisināsies ar Latvijas vides aizsardzības fonda, Ērgļu novada pašvaldības un Vidzemes tūrisma asociācijas finansiālu atbalstu, šajā gadā uzsvaru liekot uz aktualitāti, kas saistīta ar tūristu uzvedības paradumiem, popularizējot akciju "Cik ienes- tik iznes". Gada sākumā www.nomad.lv komanda savās izpausmēs nāca ar aicinājumu Latvijas ceļotājiem ievērot principu, ko ienes mežā, to iznes, gan braucot ar automašīnām vai velosipēdiem, ejot kājām vai laivojot. Dažādās tūrisma vietās uz atkritumu urnām tika izvietots akcijas logotips, kā arī veiktas izglītojošas aktivitātes bērnu un jauniešu nometnēs, lai uzsvērtu akcijas nozīmi un nepieciešamību. Raidījumu ciklā “Piedzīvojums dabā” 10 raidījumos tika attēlota akcijas galvenā ideja (http://www.nomad.lv/?p=10326). Tūrisma salidojums plānots kā akcijas pirmā gada noslēguma pasākums.

 

Informāciju savagojusi:

Alise Plaude

Vidzemes tūrisma asociācijas biroja vadītāja

Jaunākie notikumi

20
Sep
Lubānas novada pašvaldības administrācijas ēkā
Iedzīvotāji tiks pieņemti laika posmā no plkst.09:00-10:00 Lubānas novada pašvaldības

21
Sep
Lubānas pilsētas klubā
Jau trešo gadu pēc kārtas Lubānas novada jauniešu dome aicina visus interesentus piedalīties

23
Sep
Lubānas novada pašvaldības administrācijas ēkā

26
Sep
Meirānu tautas namā
Tradīciju kopa “Sietiņš’’ aicina uz Rotaļu pēcpusdienu Miķeļdienu gaidot