Senioru (vecumā no 50 gadiem) konference notiek Eiropas Sociālā fonda apstiprinātā projekta "Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana" ietvaros kinoteātra "Vidzeme" telpās (Blaumaņa iela 1, Madona) 3.novembrī.

Aicinām seniorus izmantot šo iespēju, tā kā pasākums ir bezmaksas un ar plašu, interesantu un noderīgu programmu. Dienas laikā varēsiet klausīties speciālistu lekcijas, saņemt profesionālu konsultāciju veselības jautājumos, saņemt ārstniecisko masāžu. Konferences laikā paredzēta arī tējas/kafijas pauze, kā arī veselīgas uzkodas, lai ir spēks pavadīt dienu iegūstot jaunas zināšanas un pieredzi.

Konferences programmā:

09.15-09.50 Ierašanās, rīta kafija, uzkodas.

09.50 Konferences atklāšana.

10.00-11.00 “Tava mugura un veselība”. Arvien biežāk cilvēki ikdienā saskaras ar muguras sāpēm, un bieži vien to cēlonis nemaz nav dzīves laikā gūta trauma, bet gan cilvēka bezdarbība. Kā atbrīvoties no šādām sāpēm un saglabāt savu ķermeni funkcionālu visas dzīves garumā, SIA "NeuroPhys valdes locekle, neiroloģe Inese Irbe.

11.00-12.30 “Vingrojiet un es jums garantēju 100 gadus bez insulta!”. Lekciju vada veselīgā dzīves veida piekritēja Inese Ziņģīte. Inese Ziņģīte ir pārliecināta, – vingrošana ir galvenā panākuma atslēga labai veselībai. Lai gan viņas pieredze rāda, ka cilvēki uz staipīšanos skatās ar šķību aci, Inese Ziņģīte labprāt dalās savā pieredzē.

12.30-13.00 Kafijas/tējas pauze.

13.00-14.00 “Garīgās veselības profilakse, tās nozīme ikdienas dzīvē un stresa situācijās”. Lekciju un vizualizācijas vingrinājumus vada profesionāla psihoterapeite Ivanda Šūpulniece. Viens no priekšnoteikumiem labai veselībai ir ne tikai fiziskā, bet arī emocionālā un psihiskā jeb garīgā labsajūta, par kuru bieži vien aizmirstam, vai nepievēršam tai uzmanību līdz sajūtamies slikti, tādēļ lekcijas mērķis ir saistošā veidā sniegt zināšanas un izpratni par garīgās veselības nozīmi vispārējās veselības kontekstā, garīgās veselības veicināšanas iespējām un to pielietojumu ikdienā.

14.00-15.00 "Man nav padomu, kā nesaslimt, man ir padomi, kā slimību neielaist”. Onkoloģisko slimību profilakse un iespējamās pārbaudes. Lekciju vada Latvijas galvenā speciāliste onkoloģijā, asoc .profesore Dace Baltiņa.

15.00-16.00 Kad runājam par latviešu starptautiskajiem panākumiem, prātā nāk mūsu mūziķi, mākslinieki un sportisti. Bet izrādās mums ir iemesls lepoties arī ar latviešu tautas daiļamatu meistariem. Par savu hobiju stāstīs Tautas daiļamata meistare, starptautiskā zeķu adīšanas čempionāta uzvarētāja, seno prasmju kopēja Vanda Podiņa.

16.00-16.30 Konferences noslēdzošā daļa.

Paralēli lekcijām konferences laikā, būs iespēja iepazīties ar dažādām veselību veicinošām metodēm, literatūru un ieteikumiem. Konferences laikā būs pieejas ārstnieciskās masāžas speciālists.

Pensionāru konferences ietvaros ikviens bezmaksas varēs veikt dažādus veselības mērījumus:

  • ķermeņa muskulatūras mērīšana;
  • asinsspiediena mērīšana - konsultācijas;
  • soļu skaitīšana;
  • holesterīna, glikozes un hemoglobīna līmeņa noteikšana un konsultācijas;
  • pulsa mērīšana un konsultācijas.

Dalību konferencē lūdzu pieteikt pēc iespējas ātrāk, vēlākais līdz 26.oktobrim, kā arī vietu skaits ir ierobežots. Jautājumu gadījumā lūdzam zvanīt.

 

Informāciju sagatavojusi:

Senioru konferences organizētāju vārdā
Ināra Viļķina
Biedrības "DIEVIENA" valdes priekšsēdētāja
t. 26782385

 

Jaunākie notikumi

02
Jūl
Piektdien, 2. jūlijā Lubānas novada Sociālais dienests organizē Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas ārstu speciālistu