Piektdien, 31.janvārī, plkst.11:00, Preiļu novada Litavniekos notiks Zemessardzes 35. kājnieku bataljona komandiera maiņas svinīgā ceremonija, kuras laikā bataljona komandiera amatā, nomainot līdzšinējo komandieri pulkvežleitnantu Kasparu Lindbergu, stāsies majors Jānis Svilpe. Zemessardzes 35. kājnieku bataljona komandiera svinīgo maiņas ceremoniju apmeklēs Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Ainārs Ozoliņš,  3. Latgales brigādes komandieris pulkvedis Māris Simsons, bataljonu komandieri un Zemessardzes 35. kājnieku bataljona sadarbības partneri un pašvaldību pārstāvji.

Majors J.Svilpe dienestu bruņotajos spēkos uzsāka pēc Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas absolvēšanas 1999. gadā kā vada komandieris Zemessardzes 65. Atsevišķajā Studentu bataljonā.  Vēlāk turpināja dienestu tajā pašā bataljonā kā rotas komandieris, kā arī, pēc studentu militārās apmācības pāriešanas Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas pārziņā, turpināja dienestu kā Instruktoru skolas Mācību nodaļas priekšnieks. Laika posmā no 2008. gada līdz 2010. gadam dienēja Zemessardzes 17. Pretgaisa aizsardzības bataljonā kā Apgādes nodaļas priekšnieks, bet no 2010. gada līdz 2012. gadam – Sauszemes spēku Kājnieku brigādes štābā Apgādes pārvaldē kā vecākais virsnieks. No 2012. gada dienestu turpināja Nacionālo bruņoto spēku Apvienotajā štābā kā sevišķo uzdevumu virsnieks Vadības grupā un pārvaldes priekšnieks Personāla departamentā. Militāro izglītību ieguvis Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, Lietuvas kara akadēmijā Viļņā un Baltijas aizsardzības koledžā Tartu, Igaunijā. Vairākkārt apbalvots ar aizsardzības ministra, Nacionālo bruņoto spēku komandiera un citiem apbalvojumiem

Līdzšinējais bataljona komandieris pulkvežleitnants Kaspars Lindbergs dienestu turpinās Nacionālo bruņoto spēku Apvienotajā štābā.

Zemessardzes 35. kājnieku bataljons ir viens no sešiem Zemessardzes 3. Latgales brigādes bataljoniem. Tas ir dibināts 1991. gada 25. oktobrī. Pirmais bataljona nosaukums ir Zemessardzes 35. Preiļu bataljons. 2001. gada 10. decembrī ar Zemessardzes komandiera pavēli tiek mainīti Zemessardzes vienību nosaukumi, un turpmāk tas ir Zemessardzes 35. kājnieku bataljons. 2003. gadā tiek apstiprināts Zemessardzes restrukturizācijas uzdevumu izpildes plāns, saskaņā ar kuru uzdots Zemessardzes 3. brigādes komandierim līdz 2003. gada 31. martam reorganizēt Zemessardzes 33. kājnieku bataljonu, pievienojot to Zemessardzes 35. kājnieku bataljonam. Ar 2010. gada 1. martu Zemessardzes 35. kājnieku bataljons tiek reorganizēts un tā nosaukums ir Zemessardzes 35. nodrošinājuma bataljons, savukārt 2018. gadā vienība atgūst sākotnējo nosaukumu.

Zemessardzes 35. kājnieku bataljona atbildības teritorijā ir Preiļu pilsēta un Preiļu novads, Līvānu novads, Riebiņu novads, Vārkavas novads, Aglonas novads, Krāslavas novads, Dagdas novads.

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzē uzņem Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā - Prasības uzņemšanai Zemessardzē.

Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, darbu sācis arī Zemessardzes vienotais diennakts tālruņa numurs - 1811.

Uzzini vairāk par pieteikšanos Zemessardzei- zvani 1811, raksti: esizemessargs@mil.lv, ieskaties: www.zs.mil.lv.

 

Informāciju sagatavoja:

Majore Sandra Brāle

AM Militāri publisko attiecību departamenta

Preses nodaļas vecākā referente

Tālrunis: 67335135, 29295730

E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv

Jaunākie notikumi

02
Jūl
Piektdien, 2. jūlijā Lubānas novada Sociālais dienests organizē Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas ārstu speciālistu