Kanāls Re:TV atsāk rādīt “Čučumuižu” ar visiem Čučumuižas rūķiem, krustmāmiņu un pārējiem rūķu zemes iemītniekiem. Intervijā Rūķu krustmāte Kristīne Dina Bitāne atzīst, ka mūsdienu steidzīgais dzīves ritms atkal rūķiem ir licis sarosīties un nākt palīgā mammām un tētiem.

“Zem Lielā Rūķu mices, ir visu rūķu nams. Un ja Tu rūķiem tici, tas Tev atrodams. Tie ir atslēgas vārdi, kas atslēdz Čučumuižas vārtus.” Rūķu krustmāte atzīst, ka ar Čučumuižas rūķiem ir izaugusi vesela paaudze un šodienas trīsdesmitgadnieki atceras Čučumuižas rūķus, kā savus bērnības draugus. Arī Rūķītis Kikī ir atgriezies un sveicina visus jau iepriekš satiktos un jaunos mazos draugus. “Nu protams, kur tad bez Tevis. Rūķītis Kikī - viņu atceras šodien daudzi, viņa smiekli skan mobilo telefonu zvanos un tie ir ļoti lipīgi. Tagad Kikī sēdi lūdzu mierīgi, tāpēc ka mums ir jāpastāsta, kāpēc rūķi no Čučumuižas ir atkal devušies pasaulē,” krustmāmiņa turpina, “mammām un tētiem bieži vien pietrūkst laika, ir tik daudz darbiņu un tūkstoš skriešanu, ka bieži aizmirstas bērniem pastāstītu pasaku vai nodziedāt dziesmiņu. Arī vecmāmiņas šodien strādā, arī viņām bieži vien pietrūkst laika, jo vecmāmiņas vairs nesēž zeķi adot, vai pie ratiņa. Tāpēc šodien atkal talkā jānāk Čučumuižas rūķiem, kuri dziedās dziesmas, stāstīs pasakas, izspēlēs dažādus notikumus un protams, arī blēņosies”.

Čučumuižas zemes iemītnieki mazajiem skatītājiem mācīs kā strādā rūķu meistari – ko dara konfekšu meistars, ko dara cukura meistars, ko dara skrodermeistars. Rūķu krustmāmiņa arī paskaidro, ka skroderis ir šuvējs, mūsdienīgāk sakot – modelētājs. Tāds ir arī Rūķītis Mezgliņš.

“Mēs Čučumuižā mācīsim bērniem arī vecvārdus, jo rūķi dzīvo daudzus gadsimtus un tad, kad viņi šajā pasaulē ieradās zem Lielā Rūķu mices, lietoja tādus vārdiņus kādus lietoja mūsu vecvecmāmiņas un vecvectēvi. Un tā jūs arī uzzināsiet, kas ir piņģerots,  kas ir pletīzeris un vēl daudzus citus vecvārdus kurus šodien vairs sarunvalodā nelieto,” saka krustmāte, “rūķi dzīvo tāpat kā bērni – ģimenē vai saimē. Jo lielāka saime, jo draudzīgāk jāsadzīvo, tā nu Čučumuižā mēs mācīsimies sadraudzēties, jo tad kad bērns aiziet uz bērnudārzu, viņam arī, pirmais kas jāiemācās – sadraudzēties, iegūt draugus, dalīties un to visu mēs mācīsim arī Čučumuižā… mācīsimies visi kopā.”

Čučumuiža arī mācīs mazajiem skatītājiem kā rūpēties par savu mīļdzīvnieku, stāstīs par dažādiem svētkiem un kā tiem gatavoties, piemēram, kā apsveikt māmiņu Māmiņdienā. Satiecies ar “Čučumuižas” rūķiem katru sestdienu pulksten 20:30 un atkārtojumos svētdienās pulksten 11:30 kanālā Re:TV  

Sižets ar rūķu krustmāmiņu: https://www.youtube.com/watch?v=n9SOwFhu9PM

 

Informāciju sagatavoja:

Baiba Bērziņa

e-pasts: baiba.berzina@retv.lv

Jaunākie notikumi

26
Apr
Sēde notiks videokonferences veidā Zoom platformā

02
Jūl
Piektdien, 2. jūlijā Lubānas novada Sociālais dienests organizē Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas ārstu speciālistu