Jau rīt, 17.augustā, “Ielu Mūzikas Diena” jau devīto gadu pēc kārtas taps par nozīmīgu Rīgas svētku un Osta svētku programmas dalībnieku, priecējot savus skatītājus un klausītājus ar vēl daudzveidīgāku un krāšņāku programmu kā jebkad, pulcējot vienkopus vairāk kā 150 mūziķus, grupas un muzikālās apvienības.

No plkst. 12:00 līdz plkst. 21:00 mūzika cauraudīs visu Vecrīgu - Smilšu ielā pie Pulvertorņa, Audēju un Vaļņu ielās, kur skanēs jautrāki ritmi, pie Zviedru vārtiem - akustiskāks skanējums un Galerijā Centrs, kurai izvijas cauri Rīdzenes iela, mūziķu uzstāšanās starplaikos svētku apmeklētāji tiek aicināti izmantot tur uzstādītās klavieres, un ar savu mirklīgo priekšnesumu kļūt par daļu no “Ielu Mūzikas Dienas” kustības.

Šī gada jauninājums ir radošās meistarklases Ostas svētku mājvietā -  Kronvalda parkā, kur varēs iesaistīties - iet rotaļās, izzināt tradicionālo kultūru, griezties aizraujošos dančos un pašam arī pamuzicēt. Te “Jautrie zābaciņi” ikvienu iesaistīs līnijdeju maģijā, savukārt “Irish dance studio Ceili Rue” iepazīstinās ar īru dejas pasauli. Etnoprieka grupa “Ogas” aicinās lielus un mazus rotaļās un pastāstīs vairāk par tradicionālo kultūru. Brazīlijas dejas ritmos ievedīs “Samba de Riga” un afrikāņu bungu ritmos “Afropulss”.

Jau devīto gadu pēc kārtas “Ielu Dienas Mūzikas” organizatore Linda Krūkle priecājas par mūziķiem un viņu uzdrīkstēšanos spēlēt skatītāju priekšā, izmantojot mazāku skaitu instrumentu un nestāvot uz ierastās skatuves, tā par svarīgāko atstājot tieši dialogu ar savu auditoriju: “Neizsakāms prieks par ikvienu pasākuma “veterānu”, kuru vidū ar lepnumu varu minēt klasiskā roka un neoklasikas ģitāristu Vadimu Kiulu, kurš piedalījies visus gadus, “Drumline Latvia”, jau minētos “Afropulss” un “Samba de Riga”, un daudzus citus. Ik gadu piedalīties “Ielu Mūzikas Dienā” uzdrīkstas arvien jauni dalībnieki, kuri pasākuma laikā satiek savu pirmo klausītāju un saņem iedrošinājumu turpināt savu muzikālo ceļu, kas atspoguļojas arī šī gada pieteikumos, kur ir vērojami daudzi jauni vārdi un  ļoti liela muzikālo žanru dažādība, kas pārsteigs ikvienu. Pirmo gadu ciešā sadarbībā ar “Radio SWH” raidījumu “Priekšnams” iepazīstināsim arī ar piecām grupām, kas jau debitējuši radio, un sestdien nonāks pavisam neierastos apstākļos – ielas mūzikas skatuves.” Nobeigumā Linda Krūkle novēl arvien iesaistīties mūziķus nākt ielās un muzicēt ne tikai šajā pasākumā, bet vismaz vēl reizi gadā, kuplinot tieši kvalitatīvas ielu mūzikas rindas, bagātinot ielu atmosfēru ar profesionālu skanējumu.

Pielikumā lūdzu skatīt muzikālo karti, kurās muzicēs mūziķi!

Video:

https://www.facebook.com/ielumuzika/videos/1087389161458461/

https://failiem.lv/u/vf8gvs59 

https://www.instagram.com/p/B0Nzb3zneZm/?utm_source=ig_web_copy_link

“Ielu Mūzikas Diena” ir iespēja savas sajūtas darīt zināmas mūsu pilsētai un dalīties tajās ar citiem, muzicējot. Iepriekšējos gados “Ielu Mūzikas Dienā” piedalījušies dalībnieki no Latvijas, Vācijas, Nīderlandes, Čehijas, Lietuvas, Ukrainas, nemaz neskaitot visus vienkāršos garāmgājējus, kuriem bija iespēja iesaistīties mūzikas meistarklasēs un veidot kompozīcijas ar profesionāliem mūziķiem.

 

Plašāka informācija:

www.ielumuzika.lv

www.facebook.com/ielumuzika

www.instagram.com/ielumuzikasdiena

 

Papildus informācija:

“Ielu Mūzikas Dienas”

Mediju pārstāve

Inga Zālīte

Mob.tel.: 00371 28687743

E-pasts: izalite@gmail.com

Jaunākie notikumi

26
Apr
Sēde notiks videokonferences veidā Zoom platformā

02
Jūl
Piektdien, 2. jūlijā Lubānas novada Sociālais dienests organizē Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas ārstu speciālistu