Aizvadītajā diennaktī bija ļoti silts, strauji kusa sniega sega arī Latvijas austrumu daļā. Ūdenstilpēs uz ledus bija sniegūdens lāmas un ūdens. Ūdens līmenis Latvijas upēs sāka paaugstināties straujāk tikai atsevišķās vietās svārstījās ar tendenci paaugstināties. Straujākajos upju posmos turpināja sairt ledus, paliek palieku piesalas, bet lielākoties ledus kūst uz vietas. Vairākās upēs gāja ledus. 

Daugavā no Piedrujas līdz Jēkabpilij ūdens līmenis paaugstinājās par 1...17 cm, pie Daugavpils svārstījās. Intensīvs ūdens līmeņa kāpums bijis Daugavas baseina upēs, kur tas paaugstinājās par 18...110 cm diennaktī. Gaujas baseina upēs ūdens līmenis paaugstinājās par 12...70 cm. Salacas baseinā ūdens līmenis paaugstinājās par 14...47 cm. Mūsā un Mēmelē ūdens līmenis paaugstinājās par 16...59 cm. Lielupē ūdens līmenis paaugstinājās par 8...19 cm, bet tās kreisā krasta pietekās par 39...113 cm, bet labā krasta pietekās par 34...35 cm. Ventā no Leckavas līdz Vārdavai ūdens līmenis paaugstinājās par 134...153 cm, posmā Kuldīga - Vendzava par 17...29 cm. Abavā un Imulā ūdens līmenis paaugstinājās par 50...55 cm, bet Ciecerē par 99 cm. Rojā un Irbē ūdens līmenis paaugstinājās par 40...42 cm. Užavā un Rīvā ūdens līmeņa kāpums bija tikai 15...16 cm, bet Bārtā pie Dūkupjiem un Durbē pie Cīravas par 42...46 cm. 

Šorīt Daugavā novērojumu staciju posmos nepilna ledus sega, ledus sega ar lāsmeņiem vai ledus sega. Daugavā pie Piedrujas un Jēkabpils zem ledus vižņi. Daugavā no Piedrujas līdz Jēkabpilij uz ledus izveidojušās sniegūdens lāmas, kā arī uz ledus ir ūdens. Pededzē pie Litenes ledus sega. Laucesā pie Lenderņas, Aiviekstē pie Lubānas un Rēzeknē pie Griškāniem ledus sega, uz ledus ūdens. Dubnā pie Sīļiem ledus sakustējies, izveidojies vaļums. Ošā pie Kūleniekiem ledus sakustējies, reta ledus iešana. Aiviekstē pie Aiviekstes HES ledus sega ar lāsmeņiem, zem ledus vižņi. Ogrē pie Lielpēčiem ledus sega ar lāsmeņiem. Lielajā Juglā pie Zaķiem palieku piesalas. Mazajā Juglā nepilna ledstāve. Gaujā pie Velēnas ledus sega ar lāsmeņiem, ūdens uz ledus, pie Valmieras un Carnikavas ledus sega, ūdens uz ledus, pie Siguldas palieku piesalas. Tirzā pie Lejasciema ūdens tek pa ledus virsmu. Palsā un Amatā palieku piesalas. Salacā pie Mazsalacas un Sedā pie Oleriem palieku piesalas, bet Rūjā pie Vilnīšiem piekrastes vaļumjoslas. Lielupē pie Mežotnes ledus pacelts, upē no Staļģenes līdz Slokai ledus sega.. Mēmelē ledus sega ar lāsmeņiem, Mūsā pie Bauskas nepilna ledstāve. Misā pie Lielveisiem nepilna ledstāve, Svētē pie Ūziņiem ledus paliek tumšāks, ūdens uz ledus. Tērvete pie Bramberģes upe brīva, Bērzē pie Baložiem reta ledus iešana. Durbe, Imula, Ciecere, Roja un Irbe brīvas no ledus. Ventā pie Leckavas un Vendzavas palieku piesalas, bet pie Kuldīgas piesalas. Abavā pie Rendas nepilna ledstāve. Rīvā pie Pieviķiem reta ledus iešana. Bārtā pie Dūkupjiem nepilna ledstāve, ledus paliek tumšāks. 

Šodien un turpmākajās dienās ūdens līmenis Latvijas upēs turpinās paaugstināties. 

Daugavā sāks svārstīties ar tendenci paaugstināties. Ūdens līmeņa kāpums kopumā kļūs straujāks. Latvijas upju notece turpinās palielināties. Siltā laika ietekmē, paaugstinoties ūdens līmenim, ledus iešana gaidāma Kurzemes un Zemgales upēs.Turpinās kust ledus, arī uz tā esošā sniega kārta. Palielināsies lāsmeņu platības. Austrumu daļās upēs vietām gaidāma lokāla ledus sairšana. Straujākajos posmos ies ledus. Gar krastiem veidosies vaļumjoslas.  

Pavasarī bīstams ir arī biezs ledus!! Atrasties uz ledus ir ļoti BĪSTAMI! 

Informācijai sekojiet LVĢMC mājaslapā jaunumu sadaļā, Plūdu riska informācija sistēmā (PRIS), brīdinājumu sadaļā, kā arī sociālajos medijos Twitter un Facebook

Sanita Pelēķe
Komunikācijas daļa
Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Jaunākie notikumi

26
Apr
Sēde notiks videokonferences veidā Zoom platformā

02
Jūl
Piektdien, 2. jūlijā Lubānas novada Sociālais dienests organizē Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas ārstu speciālistu