Aizvadītajā diennaktī ūdens līmenis svārstījās. 

Aizvadītajā diennaktī Daugavā ūdens līmenis paaugstinājās par 1...40 cm. Daugavas baseina upēs ūdens līmenis svārstījās. Indricā, Laucesā, Dubnā pie Sīļiem, Ošā, Rēzeknē, un Ogrē pie Lielpečiem ūdens līmenis pazeminājās par 6...33 cm, bet Aiviekstē, Dubnā pie Višķiem, Pededzē, Ogrē pie Ogres, Lielajā un Mazajā Juglā ūdens līmenis paaugstinājās par 2...35 cm. Gaujā pie Velēnas un Siguldas, Vaidavā un Amatā, Salacā pie Lagastes un Rūjā ūdens līmenis pazeminājās par 2...15 cm, bet Gaujā pie Valmieras un Carnikavas, Tirzā, Salacā pie Mazsalacas un Sedā pie Oleriem ūdens līmenis paaugstinājās par 2...14 cm. Lielupē pie Mežotnes ūdens līmenis pazeminājās par 6 cm, bet upes posmā Staļģene – Sloka paaugstinājās par 3...18 cm. Zemgales upēs ūdens līmenis paaugstinājās par 8...21 cm, izņemot Svēti un Tērveti, kur ūdens līmenis pazeminājās par attiecīgi 11 cm un 41 cm. Ventā posmā Leckava – Kuldīga ūdens līmenis pazeminājās par 4...8 cm, pie Vendzavas paaugstinājās par 48 cm diennaktī. Kurzemes upēs ūdens līmenis pārsvarā pazeminājās par 6...35 cm, izņemot Irbi un Abavu, kur ūdens līmenis paaugstinājās par 2...5 cm.  

Šorīt Daugavā nepilna ledus sega, ledus sega ar lāsmeņiem, pie Vitebskas palieku piesalas. Piedrujas – Jēkabpils posmā uz ledus ir ūdens, pie Piedrujas arī zem ledus ir vižņi. Pie Krāslavas un Pļaviņām gar krastiem vaļumjoslas. Laucesa, Dubna, Oša, Mazā un Lielā Jugla – brīvas. Rēzeknē, Aiviekstē gar krastiem vaļumjoslas. Aiviekstē pie Aiviekstes HES UN Pededzē pie Litenes ledus sega ar lāsmeņiem, Pededzē ledus sega plaisā. Ogrē pie Lielpečiem vidēja ledus iešana, bet pie Ogres ledus krautņi gar upes krastiem. Gaujā pie Velēnas ledus sega ar lāsmeņiem, pie Valmieras upe ir brīva, pie Siguldas vidēja ledus iešana, bet pie Carnikavas ledus paliek tumšāks un gar krastiem piekrastes vaļumjoslas. Tirzā pie Lejasciema ledus sablīvējums lejpus un augšpus NS. Salacā pie Mazsalacas paliku piesalas, Rūjā ledus sega ar lāsmeņiem un ledus kūst uz vietas. Palsa, Vaidava, Amata un Seda – brīvas. Lielupē pie Mežotnes iet rets ledus, gar upes krastiem ledus krautņi, pie Staļģenes ledus sastrēgums augšpus NS, Jelgavas – Slokas posmā līdzena ledus sega un uz ledus ūdens. Mūsā pie Bauskas gar krastiem paliku piesalas, Misā pie Lielveišiem un Svētē pie Ūziņiem ledus ir pacelts, Svētē ledus kūst uz vietas. Bērzē pie Baložiem ledus sastrēgums augšpus NS, Tērvete – brīva. Ventā pie Kuldīgas iet rets ledus, bet pie Vendzavas ledus iet bieži. Abavā reta ledus iešana, bet Bārtā pie Dūkupjiem ledus ir pacelts. Ciecere, Imula, Užava un Rīva – brīvas no ledus. 

Šodien un turpmākajās dienās Kurzemes upēs ūdens līmenis lielākoties pazemināsies. Pārējās Latvijas upēs ūdens līmenis galvenokārt turpinās paaugstināties. Turpinās kust ledus, palielināsies lāsmeņu platības. Gar krastiem veidosies vaļumjoslas, vietām ledus tiks pacelts. Latvijas upju notece turpinās palielināties. Siltā laika ietekmē, paaugstinoties ūdens līmenim, ledus iešana turpināsies Kurzemes un Zemgales upēs. Gaidāms, ka Mūsā pie Bauskas un Lielupes augštecē sāksies ledus iešana. Iespējama sastrēguma izveidošanās lejpus Mežotnes novērojumu stacijas. Austrumu daļas upēs vietām gaidāma lokāla ledus sairšana. Straujākajos posmos ies ledus. 

Bārtā pie Dūkupjiem 8 cm biezs ledus. 

Ventā: 12km Ventspils - Kuldīga, ledus sastrēgumi, aizsprosts. Ventspils - Kuldīgas posmā, pagriezienā uz Zlēkas pagastu, pie tilta (Ceļš P123), ledus iešana. Ventā pie Skrundas ledus nav. 

Pavasarī bīstams ir arī biezs ledus!! Atrasties uz ledus ir ļoti BĪSTAMI! 

Informācijai sekojiet LVĢMC mājaslapā jaunumu sadaļā, Plūdu riska informācija sistēmā (PRIS), brīdinājumu sadaļā, kā arī sociālajos medijos Twitter un Facebook.

Sanita Pelēķe
Komunikācijas daļa
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Jaunākie notikumi

26
Apr
Sēde notiks videokonferences veidā Zoom platformā

02
Jūl
Piektdien, 2. jūlijā Lubānas novada Sociālais dienests organizē Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas ārstu speciālistu