Aizvadītajā diennaktī ūdens līmenis svārstījās. Daļa upju brīvas no ledus, bet citās ledus iešana noris vai vēl nav sākusies. 

Aizvadītajā diennaktī Daugavā turpināja paaugstināties ūdens līmenis par 11...31 cm, posmā Suraža Ulla par 0...5 cm. Daugavas baseina upēs ūdens līmenis daudzviet pazeminājies par 3...32 cm, bet Dubnā pie Višķiem, Pededzē un Aiviekstē paaugstinājās par 2...24 cm. Gaujā pie Velēnas un Valmieras ūdens līmenis paaugstinājās par 1...4 cm, pie Siguldas pazeminājās par 9 cm, bet pie Carnikavas paaugstinājās par 10 cm, Gaujas baseina upēs lielākoties svārstījās, bet Palsā pazeminājās par 10 cm. Salacā pie Mazsalacas un Sedā ūdens līmenis paaugstinājās par cm, bet Salacā pie Lagastes un Rūjā pie Vilnīšiem pazeminājās par 19...20 cm. Lielupē ūdens līmenis paaugstinājies par 2...29 cm. Kurzeme supēs ūdens līmenis pazeminājās. 

Šorīt Daugavā pie Piedrujas un Jēkabpils ledus sakustējās, Daugavā pie Krāslavas ir ledus sega ar lāsmeņiem un piekrastes vaļumjoslas, pie Daugavpils piekrastes vaļumjoslas un ledus pacelts, pie Vaikuļāniem ledus sega, ūdens uz ledus, pie Jersikas ledus pacelts un paliek tumšāks, pie Zeļķiem ledus sega, bet pie Pļaviņām piekrastes vaļumjoslas. Laucesa, Dubna pie Višķiem, Oša pie Kūleniekiem novērojumu stacijas posmos brīvas no ledus. Dubnā pie Sīļiem, Rēzeknē pie Griškāniem palieku piesalas, bet Aiviekstē pie Lubānas piekrastes vaļumjoslas, pie Aiviekstes HES vaļums. Pededzē pie Litenes ledus sega ar lāsmeņiem, piekrastes vaļumjoslas un plaisas ledus segā. Ogrē pie Lielpēčiem lejpus novērojumu stacijas izveidojies ledus sablīvējums, bet pie Ogres pilsētas upe brīva, ledus krautņi gar krastiem. Lielā Jugla un Mazā Jugla novērojumu staciju posmos brīvas no ledus. Gaujā ledus sega ar lāsmeņiem pie Velēnas, bet pie Valmieras upe brīva, pie Siguldas reta ledus iešana, pie Carnikavas piekrastes vaļumjoslas un ledus paliek tumšāks. Gaujas baseina upēs mūsu novērojumu staciju posmos upes brīvas no ledus, bet Tirzā pie Lejasciema ledus sablīvējums augšpus un lejpus NS. Salacā pie Mazsalacas paliku piesalas, Seda brīva. Lielupē pie Mežotnes, Staļģenes un Mūsā reta ledus iešana, pie Mežotnes ledus krautņi upes krastos. Lielupē pie Jelgavas izveidojies sastrēgums augšpus NS, pie Kalnciema ledus sega, ūdens uz ledus un ledus kūst uz vietas, bet pie Slokas ledus sega, ūdens uz ledus un piekrastes vaļumjoslas. Mēmelē pie Tabokines krautņi upes krastos un ledus pāržmauga NS profilā, Mūsā pie Ustukiai iet ledus. Misā pie Lielveidiem piekrastes vaļumjoslas un ledus pacelts, Svētē pie Ūziņiem un Bērzē pie Baložiem ledus kūst uz vietas. Bārtā pie Dūkupjiem, Ventā pie Kuldīgas un Vendzavas reta ledus iešana, pie Kuldīgas ledus krautņi upes krastos. Citas Zemgales un arī Kurzemes upes lielākoties brīvas no ledus. 

Ūdens līmeņa paaugstināšanās gaidāma Lielupē no Jelgavas līdz Slokai un Daugavā, citās Latvijas upēs ūdens līmenis sāk svārstīties vai pazemināsies. Turpinās kust ledus, palielināsies lāsmeņu platības. Gar krastiem veidosies vaļumjoslas, vietām ledus tiks pacelts. Latvijas upju notece turpinās palielināties. Siltā laika ietekmē, paaugstinoties ūdens līmenim, ledus iešana turpināsies Kurzemes un Zemgales upēs. Gaidāms, ka Lielupē pie Jelgavas atsāksies ledus iešana un turpināsies uz lejteci. Iespējama sastrēguma izveidošanās lejpus Jelgavas. Austrumu daļas upēs vietām gaidāma lokāla ledus sairšana. Straujākajos posmos ies ledus. 

Šodien ledus sakustējās vairākos posmos Daugavā un uz Aiviekstes. 

Pavasarī bīstams ir arī biezs ledus!! Atrasties uz ledus ir ļoti BĪSTAMI! 

Informācijai sekojiet LVĢMC mājaslapā jaunumu sadaļā, Plūdu riska informācija sistēmā (PRIS), brīdinājumu sadaļā, kā arī sociālajos medijos Twitter un Facebook

Ar cieņu,
Sanita Pelēķe
Komunikācijas daļa
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Jaunākie notikumi

26
Apr
Sēde notiks videokonferences veidā Zoom platformā

02
Jūl
Piektdien, 2. jūlijā Lubānas novada Sociālais dienests organizē Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas ārstu speciālistu