Aizvadītajā diennaktī ūdens līmenis Latvijas rietumu un centrālās daļās upēs lielākoties pazeminājās, Gaujā un Daugavā pārsvarā paaugstinājās, bet vietām svārstījās. 

Aizvadītajā diennaktī Daugavā ūdens līmenis paaugstinājās par 1...21 cm, pie Zeļķiem par 39 cm, bet pie Jēkabpils pazeminājās par 14 cm. Daugavas baseina upēs ūdens līmenis pazeminājās par 4...14 cm, Lielajā Juglā par 20 cm, Mazajā Juglā par 36 cm, bet Ogrē pie Lielpēčiem par 53 cm. Laucesē, Dubnā pie Višķiem un Aiviekstē pie Aiviekstes HES paaugstinājās par 2...5 cm. Gaujas augštecē pie Velēnas ūdens līmenis pazeminājās par 12 cm, posmā Valmiera - Sigulda paaugstinājās par 13...29 cm, bet Carnikavā pazeminājās par 2 cm. Palsā, Vaidavā un Amatā ūdens līmenis svārstījās ±5 cm robežās, bet Tirzā ūdens līmenis pazeminājās par 34 cm. Salacā pie Mazsalacas un Sedā ūdens līmenis paaugstinājās par 3 cm, bet Salacā pie Lagastes un Rūjā pazeminājās par 15...17 cm. Lielupē un Tās baseina upēs ūdens līmenis pazeminājās par 5...47 cm, bet Misā paaugstinājās par 10 cm. Kurzemes upēs ūdens līmenis pazeminājās par 2...32 cm, vietām svārstījās. 

Šorīt Kurzemes upes brīvas no ledus, pie Kuldīgas ledus krautņi upes krastos. Lielupē pie Mežotnes un Jelgavas upes krastos ledus krautņi, pie Kalnciema un Slokas vaļumi. Mēmelē pie Tabokines ledus krautņi upes krastos, ledus pāržmauga posteņa profilā, Misā pie Lielveisiem piekrastes vaļumjoslas, ledus pacelts. Salacā pie Mazsalacas un Rūjā pie Vilnīšiem paliku piesalas, Seda pie Oleriem brīva. Gaujā pie Velēnas ledus sastrēgums lejpus novērojumu stacijas, no Valmieras līdz Siguldai reta ledus iešana, pie Carnikavas reta ledus iešana, lejpus novērojumu stacijai saglabājas sastrēgums. Daļa Daugavas baseina upju brīvas no ledus vai krastos palieku piesalas. Ogrē pie Lielpēčiem un Ogres ledus krautņi upes krastos, Daugavā pie Piedrujas palieku piesalas, pie Krāslavas vaļums un palieku piesalas, Daugavpils - Vaikuļānu posmā izveidojušās piekrastes vaļumjoslas, bet pie Jersikas ledus sega ar lašmeņiem, pie Jēkabpils palieku piesalas. Daugavā pie Zeļķiem reta ledus iešana un lejpus NS sastrēgums, pie Pļaviņām ledus sega. 

Ūdens līmeņa paaugstināšanās turpināsies Gaujā Valmieras - Siguldas posmā, Aiviekstes augštecē un vidustecē. Citās upēs ūdens līmenis lielākoties pazemināsies, bet atsevišķās upēs vēl svārstīsies, vai nedaudz paaugstināsies. Gaujā turpināsies ledus iešana, Vairākos Daugavas posmos ies ledus. Turpināsies ledus krāšanās lejpus Zeļķiem. 

Atgādinām, ka joprojām spēkā dzeltenā līmeņa brīdinājums Zemgalē, Latgalē un Vidzemē, kas saistīts ar ūdens līmeņa paaugstināšanos, kā arī Carnikavas novadā, Krustpils novadā, Pļaviņu novadā un Salas novadā spēkā oranžā līmeņa brīdinājums! 

Pavasarī bīstams ir arī biezs ledus!! Atrasties uz ledus ir ļoti BĪSTAMI! 

Informācijai sekojiet LVĢMC mājaslapā jaunumu sadaļā, Plūdu riska informācija sistēmā (PRIS), brīdinājumu sadaļā, kā arī sociālajos medijos Twitter un Facebook.

 

Sanita Pelēķe
Komunikācijas daļa
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Jaunākie notikumi

26
Apr
Sēde notiks videokonferences veidā Zoom platformā

02
Jūl
Piektdien, 2. jūlijā Lubānas novada Sociālais dienests organizē Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas ārstu speciālistu