No 26. līdz 27. martam Zemessardzes 3. Latgales brigādes Medicīnas rotas medicīnas personāls piedalījās apmācībās, gatavojoties aprīlī ieplānotajām Karavīru glābēju kursa mācībām. Apmācības vadīja Zemessardzes 3. Latgales brigādes virsārste K.Taukule un sertificēta pasniedzēja Mobilās apmācības nodaļas instruktore V. Nasaļska-Kukule.

Instruktori un medicīnas personāls, kurš gandrīz mēnesi poligonā “Meža Mackeviči” Daugavpils novada Vaboles pagastā apmācīs zemessargus Karavīra glābēja kursā, atkārtoja un pārbaudīja savas zināšanas cietušo karavīru aprūpē. Apmācību laikā tika izmantoti mūsdienīgi medicīnas trenažieri un manekeni: atdzīvināšanas manekens, I/V injekciju, dekompresijas un krikotireotomijas trenažieri u.c.

Medicīnas rotas sastāvā ir speciālisti no visiem 3.Latgales brigādes bataljoniem. Zemessardzes mediķi bataljonos nodrošina  personālsastāva veselības aprūpi, tādejādi tiek uzturētas vienības kaujas spējas sekmīgai uzdevumu izpildei. Ikdienā mediķi organizē un sniedz preventīvos un ārstniecības pakalpojumus, medicīniskās pārbaudes, neatliekamo medicīnisko palīdzību, imunizāciju, kā arī organizē materiāli tehnisko līdzekļu, ārstniecības līdzekļu apriti un pārraudzību.  

 Krīzes apstākļos Zemessardzes mediķiem ir jāspēj sniegt atbalstu Zemessardzes vienībām, kas ietver neatliekamo medicīnisko palīdzību, vadīt situācijas, kad vienlaikus ir daudz cietušo, veikt medicīnisko šķirošanu un sagatavot cietušo tālākai evakuācijai.

Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts aizsardzības pamats. Zemessardze ir pārstāvēta visā Latvijā. Daudzi tūkstoši pašaizliedzīgu Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās brīvajā laikā ir apguvuši un turpina pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai. Zemessargi pilda ne tikai militārus uzdevumus, bet arī veic visai sabiedrībai svarīgus uzdevumus, piemēram, piedalās glābšanas darbos u.c.. 

Lai pievienotos Zemessardzei,  kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā.

Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē! 

Informāciju sagatavoja:

Zemessardzes 3. Latgales brigādes

Informācijas daļa

Tālrunis: 26192444

E-pasts: Erika.Bondarenko@mil.lv

Jaunākie notikumi

26
Apr
Sēde notiks videokonferences veidā Zoom platformā

02
Jūl
Piektdien, 2. jūlijā Lubānas novada Sociālais dienests organizē Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas ārstu speciālistu