Aicinām Lubānas novada un tuvākās apkaimes izzināšanai izmantot 3 velotūrisma maršrutus, kurus izstrādājuši Vidzemes Augstskola/Vidzeme University of Applied Sciences ViA Integrētā apvidus prakse studenti! Pavadi aktīvas brīvdienas Lubānas novadā!


VELOMARŠRUTS PA AIVIEKSTES LOKIEM

MARŠRUTA KARTE UN APRAKSTS PDF FORMĀ

Šis velomaršruts Tev palīdzēs iepazīties ar Aiviekstes upes apkārtni un iepazīt tajā esošos apskates objektus, jo maršruts, lielākoties, virzās paralēli upei. Velomaršruts sniegs iespēju ikvienam ieraudzīt vietas, kas šķitīs ainaviski un citādā ziņā ļoti pievilcīgas. Jau pašā sākuma posmā braucējus priecēs senās alejas, kas laiku pa laikam pavadīs gan līdz „Naudas ozolam”, gan Jāņa Zābera muzejam „Vecais ceplis”, kā arī līdz zemnieku saimniecībai „Zvaigznītes”. Ceļš līdz šiem objektiem pa grants ceļu vedīs gar Aiviekstes upi, kur brīžiem, gandrīz satiekoties ar ceļu, tā liks par sevi manīt. Šis ceļa posms pārsteigs ar ainaviski pievilcīgiem dabas skatiem, kur aicinām arī apstāties un uzņemt kādu skaistu foto. Nelielā posmā maršruts vedīs pa asfalta ceļu, uz kura ir lielāka satiksmes intensitāte, tādēļ jābūt piesardzīgiem. Putnu audzētavā „Rozas” jūs sagaidīs viesmīlīgs saimnieks, kur aicinām arī uzpildīt ūdens krājumus, jo tālākais ceļš uz Oskara Kalpaka dzimtajām mājām „Liepsalas” prasīs lielāku piepūli. „Liepsalas” ir lieliska vieta, kur atpūsties, uzrīkot nelielu pikniku vai vienkārši izbaudīt laiku un apkārtni, jo teritorija ir labi sakopta. Velomaršruta pēdējā posmā, braucot uz atpūtas vietu „Kodoli” un Lubānu, braucējus iepriecinās viegli izbraucam meža ceļš.

  


 VELOMARŠRUTS LUBĀNA-LETTES-LUBĀNA

MARŠRUTA KARTE UN APRAKSTS PDF

Maršruts ir piemērots vidējās fiziskās sagatavotības velobraucējiem. Velomaršrutā iekļauti Lubānas novada apskates objekti. No Lubānas tūrisma informācijas centra līdz Baltajam krogam, cauri Lubānas pilsētai ved ~2km garš asfaltēts ceļš. No Baltā kroga līdz Podiņu kokaudzētavai ir grants ceļš, kas vijas gar plašām pļavām un krāšņiem mežiem. No Podiņu kokaudzētavas paveras divas iespējas, kā nokļūt līdz disku golfam, kas atrodas ZS "Lettes". Šo ceļu var mērot pa grants ceļu ~4,5km garumā, kas vijas gar skujkoku mežiem, vai arī ir iespēja izvēlēties nedaudz garāku, taču vieglāk mērojamu ceļu cauri skaistajam Līčagala mežam, kas priecē ar koku jaunaudzēm un koku aleju. Arī atpakaļceļā ir iespējams izvēlēties vai nu grants vai otru meža ceļu, kurš, salīdzinot ar pirmo, ir augstākas grūtības pakāpes, nelīdzenumu un bedru dēļ. Izbraucot cauri šim Līčagala meža ceļa posmam, līdz Vaidavu akmeņu parkam ved grants ceļš, kura garums ir 4km. Maršruts ir piemērots ģimenēm, aktīvā tūrisma piekritējiem un jauniešiem.   


 VELOMARŠRUTS  AR DIVRITENI APKĀRT LUBĀNA EZERAM

MARŠRUTA KARTE UN APRAKSTS PDF

Maršruts paredzēts aktīviem un sportiskiem velobraucējiem. Tas iekļauj Lubāna ezeru un tā apkārtni. Maršruta laikā iespējams apskatīt dažādus dabas objektus, kā arī informatīvos objektus. Maršruts ir ainaviski pievilcīgs un daudzveidīgs ceļu seguma ziņā: tas ved pa meža ceļiem, pļavu, grants ceļiem, asfaltu un zemes ceļiem. Pļavas posmā divriteni, iespējams, būs jāstumj, kā arī lietus laikā vai pēc lietus šajā posmā būs dubļi, tas būs grūtāk izbraucams. Tādā gadījumā iespējams izvēlēties alternatīvu maršrutu. Visa maršruta garumā iespējams baudīt Lubāna un tā apkārtnes ainavisko pievilcību, iepazīties ar saglabājamām dabas vērtībām.

 

Informāciju sagatavojusi:

Tija  Žvagina

Lubānas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Jaunākie notikumi

14
Jūl
Lubānas novada Sociālais dienests organizē Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas ārstu speciālistu konsultācijas bērniem līdz 18 gadu

15
Jūl
Lubānas novada Jauniešu centrā
Batikošana.Apavu apgleznošana. Šņormāksla.

17
Jūl
pļaviņā pie dīķa
Meirānu tautas nams aicina uz koncertu "Pašā vasaras viducī" Koncertā piedalās: – Vidējās paaudzes deju

25
Jūl
Plkst. 13:00 Lubānas Vecajos kapos Plkst. 14:00 Lubānas Jaunajos kapos