Sākot no 10.janvāra Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā, O.Kalpaka ielā 4, Lubānā būs skatāma foto izstāde par  Lubāna ezera iedambēšanu „Lubāns Latvijai: toreiz un tagad”. Fotoizstāde par Lubāna ezera iedambēšanu atspoguļo 20 arhīvos, muzejos un privātajos albumos glabātās vēsturiskās fotogrāfijas, kas sastapušās ar 20 mūsdienu fotogrāfijām, kuras uzņemtas tajā pašā vietā, ļaujot katram apmeklētājam pašam novērtēt izmaiņas no 20.gs.10.gadiem-20.gs. 80.gadiem līdz 2018.gada pavasarim.

Aiviekstes un Lubāna ezera padziļināšanas un regulēšanas darbi stipri pārveidoja mums šobrīd tik labi zināmo apkaimi, atsevišķās vietās līdz pat nepazīšanai, dažas ir mainījušās laika grožos, citas mūsdienās vairs nav atrodamas un tikai pateicoties ļaužu atmiņām ir šobrīd atrodamas un dabā sazīmējamas. Lubāna ezers ir lielākais iedambētais ezers Baltijā un tā pārveidošana, iedambēšana, ir ievērojams hidrotehnisks sasniegums un nododams mantojums mūsu paaudzēm nākotnē…

Ir patiess prieks, ka izdevies īstenot sen lolotu sapni - noķert mirkli un palūkotos uz vēsturi, lai kaut uz brīdi apjaustu laika ritumu, dabas varenību un cilvēka gribasspēku.

Filma un foto izstāde tapusi projekta  „Lubāns Latvijai toreiz un tagad” ietvaros ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, ko īsteno biedrība „Pie Kraujas” no Madonas novada kopīgi ar projekta partneriem – biedrībām „Aborieši” no Lubānas novada un „Lubāna vilnis” no Rēzeknes novada. 

 

Informāciju publicēšanai sagatavojusi:

Ilze Kraukle

Lubānas novada pašvaldības kultūras darba speciāliste

Jaunākie notikumi

19
Nov
Lubānas novada pašvaldības administrācijas ēkā
Pieņemšanas laiks no plkst.10:00-12:00, Lubānas novada pašvaldības administrācijas ēkas 1.stāva

22
Nov
Lubānas pilsētas klubā
Režisors Dzintars Dreibergs. Filmas garums: 2 h 3 min. Līdz 12 g.v. neiesakām. Filma veidota pēc Aleksandra Grīna romāna motīviem, tā ved 100 gadus senā pagātnē.

23
Nov
Lubānas vidusskolas sporta zālē
Laipni aicināti uz sestdienas bezmaksas vingrošanas nodarbībām, ko vadīs Lubānas novada pašvaldības sporta pasākumu organizators Māris Valainis. Fiziskās sagatavotības

24
Nov
Lubānas pilsētas klubā
Pieteikšanās no plkst.09:30 Lubānas pilsētas klubā. Papildus informācija pa t.26524369.