2018. gads paliks atmiņā kā Latvijas simtgades gads ar svētku kulmināciju – XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem. Lubānas novadu šajos svētkos pārstāvēja septiņi tautas mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi – 134 svētku dalībnieki.

Pagājušajā gadā daudzi pasākumi un aktivitātes tika veltītas Latvijas simtgadei. Es neuzskaitīšu visas, bet akcentēšu dažas, kā, piemēram, 2. jūnijā Lubānā sevi pieteica festivāls – “Latvijas goda aplis”.Šī diena iesākās pilsētas klubā ar sestdienas tikšanos – “Dzimis Lubānas pusē, audzis Latvijai!”. Visi skatījāmies Jāņa Liepiņa stāsta “Jubilejas vakariņas” teatralizēto uzvedumu, kurā piedalījās Dailes teātra aktrise Lidija Pupure un LU folkloras ansambļa “Dandari” dalībnieki – Māra un Lauris Neikeni. Dienas vidū notika Goda apļa skrējiens apkārt Lubānai. Vakarpusē Lubānas ev. luteriskās draudzes baznīcā notika Lubānas kultūras nama jauktā vokālā ansambļa “Naktsputni” koncerts “Dziesma kā rasa sudrabot sāk”. Vakars noslēdzās pilsētas skvērā pie strūklakas ar gaismas instalāciju “Aiviekstes upes pērles”, kuru veidoja Jānis Pētersons un SIA “Artistik”, izmantojot Lauras Skangales skaņdarbu “Upes pērles”.

11. augustā visā Latvijā iedzīvotāji tika aicināti uz “Simtgades zaļumballi”, arī lubānieši Lubānas novada svētkos, neskatoties uz stipro lietu naktī, baudīja dažādo zaļumbaļļu muzikantu spēli Aiviekstes upes krastā, bet pa dienu visiem bija iespēja aktīvi pavadīt laiku Māra Valaiņa organizētajā “Ģimeņu dienā”, un dienas vidū izbaudīt Gintas Gerševicas, Gunta Dzilnas un Jura Mora sagatavoto koncertu “Labai noskaņai”, bet vakarā estrādē klausīties grupas “ELEKTROFOLK” koncertu.

26. augustā tika atklāta Broņislavas Martuževas dzejas klēts, kas kopumā pulcēja ap 400 apmeklētāju.

Mūsu novada iedzīvotāju dāvana novadam un Latvijai simtgadē ir gan grāmata “Simts stāstu par Lubānu”, gan rokdarbnieču veidotā glezna “Izraksti savu Latviju”, ko prezentējām Lāčplēša dienā 11.novembrī speciāli šiem notikumiem par godu veltītajā pasākumā.

Sagaidot Latvijas 100. dzimšanas dienu, biedrība „Lubānas Puse” sadarbībā ar Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centru organizēja pasākumu ciklu “Dzimis Lubānas pusē – audzis Latvijā!” 2018. gadā tika piedāvātas tikšanās ar Ilzi Garanču, Egilu Grīnfeldu, Rinaldu Slucki, Rolandu Greiziņu, Agitu Pusvilku un Santu Pusvilku– Bierandi, Jāni Liepiņu, Agri Galvanovski, Ievu Rozentāli, Rudīti un Valdi Platajiem un Airu Birziņu.

 

Informāciju sagatavojusi:

Ilze Kraukle

Lubānas novada pašvaldības kultūras darba speciāliste

Jaunākie notikumi

26
Apr
Sēde notiks videokonferences veidā Zoom platformā

02
Jūl
Piektdien, 2. jūlijā Lubānas novada Sociālais dienests organizē Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas ārstu speciālistu