Jauniešu centra dzīve ir aktīva, bagāta un pasākumiem pilna. Kopš gada sākuma ir norisinājušās dažādas aktivitātes, aktuālas jauniešiem, un visiem sirdī aktīviem un jauniem Lubānas novada iedzīvotājiem.

Februārī jaunieši varēja aprunāties pie kafijas krūzes ar Lubānas novada politiķiem neformālā gaisotnē, uzzināt vairāk par politiķu darbu. Ziemīgajā februārī Katrīna Valaine valdzināja ar stāstījumu par Portugāli un mazliet iedvesa siltās gaisa plūsmas. Fotogrāfijās redzamie saulrieti, ūdeņi un ēkas apbūra ikvienu klausītāju un virtuāli lika pabūt pie Atlantijas okeāna. Tuvojoties pavasarim, ikvienam bija iespēja piedalīties konkursā “Tautasdziesmu memes”, izvēloties sev mīļu tautasdziesmu un attēlot to fotogrāfijā. Prieks, ka šajā pasākumā piedalījā arī jaunieši no Meirāniem. Lubānas vidusskolas absolvents un LLU informācijas tehnoloģiju fakultātes inženieris – programmētājs Edijs Žvagiņš ļāva ieskatīties virtuālajā pasaulē. Jauniešiem bija iespēja iepazīt un izmēģināt virtuālās realitātes plašās iespējas un izaicinājumus. Tehnoloģiju pasauli nomainīja mūzika un māksla. Martā notika gada lielākais un gaidītākais pasākums - “Zelta popkorns”. Skatītāji varēja baudīt dziesmas dažādu mākslinieku izpildījumā, redzēt Ilzes Kraukles iestudēto jauniešu  izrādi “Mēģinājums” un kustīgi izdejoties ballē, grupas “Sokrata brīvdienas” pavadījumā. Lielās Talkas ietvaros čaklākie jaunieši palīdzēja sakopt vecos kapus. Pēc Lieldienām Lubānas vidusskolas vizuālās mākslas skolotāja Iveta Skaba iepazīstināja ar mākslas simbolu – mandalu. Radošajā darbnīcā Iveta pastāstīja par mandalu nozīmi, ko sevī slēpj šie ritmiskie zīmējumi. Apmeklētāji klausījās un zīmēja paši savas mandalas. Vasara ir pārmaiņu laiks, kad daba ir dzīva un arī savā izskatā vajag ieviest kādu svaigumu. Dace Almane jauniešus iepazīstināja ar tādām tēmām kā frizūras un matu veselība. Maija beigās ikkatrs varēja pierādīt savu aso prātu Galda spēļu čempionātā, kurā noskaidrojās arī uzvarētāji – Edijs Gutāns (1.vieta), Paula Stradiņa (2. vieta), Una Kalniņa (3.vieta). Sadarbībā ar mācītāju Reini Bikši un, pateicoties Mārim Valainim, jūnijā norisinājās laivu brauciens. Jaunieši, kuri piedalījās, varēja izbaudīt dabas mieru nelielā kompānijā, upes vidū, nodoties lietderīgām sarunām un būt brīvi no ikdienas steigas.  Kopš marta atsākās ilgi gaidītās ģitāras, ukuleles un bungu nodarbības. Mūziķu kodoliņam  pievienojušies arī mazāki skolēni, kuriem ir tikpat liela vēlme iemācīties pārvaldīt savu izvēlēto instrumentu kā vairāk pieredzējušiem. Jaunie ģitāristi sevi ir pierādījuši pirmajā kopīgajā koncertā “Ja līdzās ir Gaiziņš”, uz kuru jauniešus uzaicināja ģitāras skolotājs Intars Zommers. Ģitāristiem tika dota iespēja arī piedalīties "Mūzikas un mākslas plenērā "Dārziņos", kura laikā jaunie ģitāristi  tika iepazīstināti ar Broņislavas Martuževas dzejas klēts apcirkņiem. Arī vasaras periodā Lubānas novada Jauniešu centrā notiek aktīva rosīšanās.

Notikumiem jauniešu centrā vari sekot līdzi Facebook lapā, Lubānas novada mājaslapā un Instagram kontā @lubanasjauniesi. Taču labāk ir visu redzēt un piedzīvot klātienē! Laipni aicināti!

Una Ivanova

 

 

Jaunākie notikumi

26
Apr
Sēde notiks videokonferences veidā Zoom platformā

02
Jūl
Piektdien, 2. jūlijā Lubānas novada Sociālais dienests organizē Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas ārstu speciālistu