7. decembrī Lubānā un 8. decembrī Meirānos tika atklātas Ziemassvētku egles.

Pasākuma gaitā Lubānā notika jautras rotaļas un spēles kopā ar DOMINO un RIČURAČA  KAULIŅIEM (Balvu teātra mākslinieki). Lai arī laikapstākļi nebija īpaši labvēlīgi pasākuma dalībniekiem, bērni ar lielu entuziasmu iesaistījās visās aktivitātēs. Dalībniekus sasildīja karstais dzēriens un piparkūkas. Amatnieku centrā varēja iegādāties dažādas dāvaniņas. Novada saimnieces bija sagatavojušas saldus un sāļus našķus, pretī saņemot ziedojumus muzikāla pārsteiguma organizēšanai Lubānas veselības un sociālās aprūpes centra klientiem. Pēc egles iedegšanas Lubānas pilsētas klubā notika brīnišķīgas atrakcijas kopā ar sanbernāriem ALFU un GVENU, kā arī ar Kavaliera Kinga Čārzla spanieliem PĪTERU un EVU. Atrakcijas ar suņiem vadīja Lana Kunce. Interesentiem tika dota iespēja arī nofotografēties ar sanbernāriem. Egles iedegšanas pasākums tapis Lubānas kultūras namam sadarbojoties ar amatnieku centru un biedrību "Lubānas Puse".

Dodoties uz Meirānu egli, pie pagrieziena uz Degumniekiem, viesus sagaidīja jauns vides objekts - rūķu saime (Bidiņu ģimenes ideja un izpildījums). Savukārt Meirānu stacijā ar rūķu cepurēm galvās uz egles atklāšanu pulcējās meirānieši, egle šogad rotāta ar rūķu cepurēm un LED spuldzītēm. Kā katru gadu, egles pasākumā varēja baudīt karstas pankūkas, tēju, piparkūkas un citus našķus, varēja iegādāties Ziemassvētku dāvaniņas pie vietējiem amatniekiem. Muzikālu priekšnesumu sniedza Degumnieku tautas nama sieviešu vokālais ansamblis "Harmonija" un rūķi - Meirānu tautas nama amatierteātris "Zeltrači". Ar skuju vītnēm (pinējas - Meirānu nūjotāju grupas dalībnieces), atstarojošiem pušķīšiem un rūķu cepurēm rotāti arī visi apgaismes stabi gar ceļu Meirānu stacija - Meldri. Īsts rūķu ciems šogad Meirāni! Visas Ziemassvētku gaidīšanas aktivitātes, noformējums un eglītes iedegšanas pasākums Meirānos tapis, pateicoties biedrībai "Vienā solī" sadarbībā ar Meirānu tautas namu.

Fotogaleriju no pasākumiem skatīt šeit: http://www.lubana.lv/index.php/lv/2015-04-07-17-02-45/galerija/ziemassvtku-egles-atklsana-lubn-un-meirnos

 

Jaunākie notikumi

26
Apr
Sēde notiks videokonferences veidā Zoom platformā

02
Jūl
Piektdien, 2. jūlijā Lubānas novada Sociālais dienests organizē Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas ārstu speciālistu