Gaidīsim kino skatītājus Lubānas pilsētas klubā uz šādiem seansiem:

27. aprīlī plkst.18.00 Ilonas Brūveres filma “Ievainotais jātnieks”

Pilnmetrāžas dokumentālā spēlfilma balstās uz dokumentāliem Kārļa Zāles dzīves faktiem un Brīvības pieminekļa celtniecības dokumentāciju, sniedzot ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, iepazīstinot ar izcilām kultūras un mākslas personībām un tā laika ideāliem un iepazīstinot ar arī mūsdienu Brīvības jēdziena izpratni. Īpaša uzmanība scenārijā veltīta tēlnieka Kārļa Zāles personībai (Valmieras teātra aktieris Imants Strads). Filmēšanas  objekti, sekojot Zāles  tēlniecības studijām, uzņemšanas grupu aizved arī uz Berlīni un Florenci.

 4. maijā plkst.18.00 spēlfilma (aktierkino ar dok. filmas elementiem jeb otrādi)  "Mērijas Ceļojums"

Bez viņas Latvijas muzeji būtu tukši – Daiga Kažociņa dokumentālajā spēlfilmā ‘’Mērijas ceļojums’’ atveido Mēriju Grīnbergu (1909 – 1975), pateicoties kurai, nacistu 1944. gadā izvestās Latvijas mākslas vērtības atgriezās dzimtenē. Kristīnes Želves filma balstīta uz Mērijas Grīnbergas vecākās autentiskajām dienasgrāmatām, kas portretē savas dzimtas likteni no 20.gadsimta sākuma līdz dziļiem padomju laikiem – no augstākās sabiedrības līdz proletāriskam trūkumam.

 25. maijā plkst.18.00 dokumentālā filma „Baltu ciltis“

Populārzinātniska dokumentālā filma ar vēsturiskās “realitātes” inscenējumiem un krāšņām animētām epizodēm par 13. gadsimta baltu tautām, kas vēlāk izveidoja latviešu nāciju. Režisori Raitis Ābele un Lauris Ābele.

 1. jūnijs  Multfilmas bērniem

Vienā kopīgā seansā (garums 52 minūtes) iekļautas 2 jaunākās filmiņas - "Bize un Neguļa" (rež. Edmunds Jansons, "Lupatiņu"autors") un "Mūsu ome rullē" (režisors - mūsu plastalīna filmu klasiķis Nils Skapāns).

 8.jūnijā – stāsts par Baltijas poētisko dokumentālo kino un cilvēka dvēseles meklējumiem mākslā kādreiz un šodien „Laika tilti“

Pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados, Hruščeva Atkušņa iespaidā jauni dokumentālisti Latvijā, Lietuvā un Igaunijā atrada veidu kā padomju cenzūras apstākļos runāt par savu laikmetu, vienlaikus meklējot atbildes uz mūžīgajiem jautājumiem. Viņu valoda bija poētisks, simbolu un metaforu piesātināts kino, kas vēl līdz šai dienai turpina iedvesmot baltiešus, attīsta vizuālo kultūru, spēju domāt, redzēt, saskatīt…  Režisori: Audrius Stonys, Kristīne Briede.

 3. septembrī – aizkustinošā un sirsnīgā ģimenes spēlfilma „BILLE“

Režisore Ināra Kolmane. Filma visai ģimenei pēc Vizmas Belševicas darba "Bille" motīviem. Smeldzīgs, vienlaikus dzīvi apliecinošs, asprātīgs un cerību pilns stāsts par kāda cilvēkbērna pieaugšanu un attiecībām ar pasauli Latvijā pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu nogalē. Filma ir veltījums mums šodien, atgādinot par īstenām vērtībām – iecietību, uzupurēšanos, nepieciešamību sevi apliecināt.

 

Gaidīsim skatītājus, par laikiem un biļešu cenām, lūgums sekot līdzi uz afišām un Lubānas novada mājas lapā.

 

Informāciju sagatavoja:

Ilze Kraukle

Lubānas novada pašvaldības kultūras darba speciāliste

Jaunākie notikumi

20
Apr
Meirānu tautas namā
-
Meirāni
Kā teica "Silmačos": "Ko nu par ēšanu šovakar, ka tik alus un siers!" Ieejas maksa- 2,00...

21
Apr
Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā
-
Lubāna
Biedrība „Lubānas Puse” sadarbībā ar Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā...

21
Apr
Lubānas pilsētas klubā
-
Lubāna
Jūsu vērtējumam Lubānas amatierteātra "Priekšspēle" izpildījumā stāsti: “Brālītis”,...