Vēlēšanu tiesības: tiesības piedalīties Saeimas vēlēšanās ir visiem Latvijas pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā būs sasnieguši 18 gadu vecumu. Tā kā Saeimas vēlēšanās vēlētāju uzskaitei nelieto vēlētāju reģistru, balsotāji tiks reģistrēti vēlēšanu iecirknī un par to tiks  izdarīta atzīme vēlētāja pasē.

Līdz ar to vēlētāji, kuru rīcībā ir tikai personas apliecība, no 2018.gada 24.septembra līdz 5.oktobrim varēs izņemt vēlētāja apliecību. Vēlētāja apliecību varēs saņemt bez maksas tajā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā, kur tika izsniegta vēlētāja personas apliecība.

Balsošanas iespējas: vēlēšanu dienā vēlēšanu iecirkņi būs atvērti no plkst. 7.00 līdz 20.00. Balsot varēs jebkurā vēlētāja atrašanās vietai tuvākajā iecirknī Latvijā vai ārvalstīs. Ja nav iespēju nobalsot vēlēšanu dienā, vēlētājs var nodot balsi glabāšanā trīs dienas pirms vēlēšanu dienas. Vēlēšanu iecirkņi, kur varēs nodot balsi glabāšanā, atradīsies pilsētās un novados, kuros ir vismaz 7500 balsstiesīgo. Lubānas novada vēlēšanu iecirknī nodot balsi glabāšanā nebūs iespējams. Pilns balss nodošanas glabāšanā vēlēšanu iecirkņu saraksts publicēts Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā www.cvk.lv. Vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs ierasties balsošanas telpās, šo vēlētāju aprūpētāji un slimojošu personu aprūpētāji, varēs pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā no 1. oktobra līdz 6. oktobra plkst. 12.00.

Lubānas novada vēlēšanu komisijas darba laiks Lubānas novada pašvaldības vēlētāji iepazīties ar vēlēšanu materiāliem – 13.Saeimas vēlēšanām reģistrētajiem kandidātu sarakstiem, ziņām par kandidātiem, priekšvēlēšanu programmām, kā arī pieteikties balsošanai vēlētāja atrašanās vietā varēs Lubānas pilsētas klubā, Tilta ielā 14, Lubānā:

   pirmdien, 1.oktobrī, no plkst. 17.00 – 20.00,

   otrdien, 2.oktobrī, no plkst. 8.00 – 11.00,

   trešdien, 3.oktobrī, no plkst. 17.00 – 20.00,

   ceturtdien, 4.oktobrī, no plkst. 9.00 – 12.00,

   piektdien, 5.oktobrī, no plkst. 10.00 – 16.00.

Telefons informācijai – 29383603.

Tāpat ar vēlēšanu materiāliem varēs iepazīties vēlēšanu iecirkņos visā Latvijā iepriekš minētajos darba laikos, kā arī Centrālās vēlēšanu komisijas interneta mājaslapā www.cvk.lv. Līdz 6.oktobrim vēlētāju informēšanai par balsošanas kārtību un citiem ar vēlēšanām saistītiem jautājumiem darbojas Centrālās vēlēšanu komisijas uzziņu tālrunis – 67049999.

  

Informāciju sagatavojusi:

Sandra Līcīte

Lubānas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja

Jaunākie notikumi

12
Apr
Sēde notiks videokonferences veidā Zoom platformā
Pirmdien, 12. aprīlī plkst. 14.00 notiks paplašināta Finanšu un attīstības komitejas sēde. Sēdē tiks izskatīti biznesa ideju konkursa "Sāc Lubānā 2021" pretendentu pieteikumi. Pavisam