8. novembrī Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis Rīgas pilī apbalvoja skolēnu radošo darbu konkursa “Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas simtajā dzimšanas dienā” laureātus. Labāko 30 uzrunu autoru vidū arī skolēns no mūsu novada- Meirānu Kalpaka pamatskolas 7.klases audzēknis Kaspars Skudra. Kaspara latviešu valodas un literatūras skolotāja ir Maruta Putāne- Ērgle. Esam gandarīti par mūsu skolēna uzrunas labo novērtējumu!

Kā pasākuma uzrunā uzsvēris Valsts prezidents: “Konkursā iesniegtajos darbos redzams, ka jaunieši pārzina mūsu valsts vēstures notikumus un apzinās nozīmīgo devumu, ko sniedza mūsu valsts dibinātāji pirms simts gadiem. Īpaši iedvesmojoši bija lasīt darbus, kas veltīti mūsu atbildībai par savu valsti un tās nākotni. Jo tikai no mums pašiem – no mūsu domām un darbiem šodien ir atkarīgs, kādā valstī mēs dzīvosim rīt.” Konkursa mērķis bija veicināt Latvijas skolēnu patriotismu un pilsonisko līdzdalību, kā arī sekmēt interesi par valstiskumu un Valsts prezidenta institūciju. Konkursā piedalījās vairāk nekā 150 skolēnu no visas Latvijas, plānots konkursu organizēt arī nākamajā gadā.

Piedāvājam Jums iepazīties Kaspara Skudras veidoto uzrunu kā Valsts prezidentam

"Labvakar, Latvija! Šis vakars mums visiem ir īpašs. Šodien mēs piedzīvojam vēsturisku brīdi. Šie ir Latvijas pirmie simts gadi, un šo mēs esam sasnieguši kopā. Bez jums, dārgie iedzīvotāji, šodien mēs šeit nestāvētu, jo, kas tad ir valsts bez cilvēkiem, kas tajā dzīvo? Mēs esam stipra tauta. Esam pārcietuši daudz sliktu un labu lietu pagātnē, bet tās mūs ir padarījušas stiprākus un gudrākus. Esam pārcietuši karu, esam pārcietuši okupāciju, mēs esam pārcietuši daudz ko, bet neviens nav spējis mūsu tautu sašķelt. Valsts dibināšanas dienā mums bija ideja par neatkarību, mums bija motivācija, un mums bija spēks, lai to īstenotu. Mēs izveidojām valsti no pašiem pamatiem. Tagad mums ir brīvība veidot pašiem savu nākotni un noteikt savu likteni. Daudzviet pasaulē ir cilvēki, kas gatavi atdot visu, lai tikai viņiem būtu sava valsts. Bet mums šī iespēja ir dota, un mums tā ir jāizmanto! Svinēsim šo simtgadi kopā ar draugiem, ar radiem, ar ģimeni un parādīsim pasaulei, kā mēs plaukstam un zeļam kā tauta! Pārsteigsim pasauli vēl simtiem gadu! Dievs, svētī Latviju!"

Paldies Kasparam un viņa skolotājai Marutai Putānei- Ērglei! 

Fotogrāfijā no kreisās: Meirānu Kalpaka pamatskolas 7.klases audzēknis Kaspars Skudra, Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Meirānu Kalpaka pamatskolas skolotāja Vineta Bormane.

 

Informāciju sagatavojusi:

Tija Žvagina

Lubānas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Jaunākie notikumi

Nav nākamo pasākumu!