Saistībā ar GRIPAS epidēmijas izplatīšanos un risku saslimt, “Lubānas veselības un sociālās aprūpes centrs” sociālās aprūpes nodaļā no 17.janvāra ir noteikti ierobežojumi jeb karantīna klientu apmeklējumiem.

Noteiktie ierobežojumi nozīmē to, ka tuvinieku apmeklēšana klientu istabiņās ir iespējama tikai īpašos gadījumos, saskaņojot iepriekš ar nodaļas vecāko māsu vai aprūpētāju. Tomēr, ja vien ir iespējams, mēs aicinām atlikt tikšanos ar sociālās aprūpes nodaļas klientiem.

Kategoriski klientu istabiņās netiks ielaisti cilvēki ar kādām augšējo elpceļu slimību pazīmēm. Aicinām apmeklētājus būt apzinīgiem un iecietīgiem. Rūpējieties par savu un savu tuvinieku veselību!

Gripas pazīmes

Pirmās gripas pazīmes pēc inficēšanās parādās pēc 48 - 72 stundām, var būt arī no 24 stundām līdz 7 dienām. Gripai raksturīgs:

  • pēkšņs sākums;
  • galvassāpes;
  • drudzis;
  • paaugstināta temperatūra;
  • kaulu "laušanas sajūta'';
  • aizlikts deguns bez iesnām un sauss, rejošs klepus.

Inficēšanās

Gripas infekcijas avots ir slimais cilvēks. Tam klepojot, runājot, šķaudot, apkārt veidojas aerosola mākonis, kas satur augstu vīrusu koncentrāciju. Pēc kārtīgas nošķaudīšanās vīrusi var izplatīties pat 6 metru attālumā. Cilvēks inficējas, ieelpojot gaisu, kas satur gripas vīrusus vai lietojot priekšmetus, uz kuriem atrodas slimā cilvēka deguna un rīkles sekrēti. Vislielākais inficēšanās risks ir šādos gadījumos:

 Profilakse

Pēc iespējas retāk apmeklēt vietas, kur uzturas daudz cilvēku – masveida pasākumi slēgtās telpās, sabiedriskais transports u.c.

  • Vēdināt telpas un mitrināt iekšējo telpu gaisu.
  • Ģērbties piemēroti laika apstākļiem.
  • Rūpīgi mazgāt rokas ar ziepēm vairākas reizes dienā, un vēl biežāk slimošanas laikā, jo vīrusi un baktērijas intensīvi izplātas arī ar rokām. Roku mazgāšanā priekšrocība ir šķidrajām ziepēm, jo vīrusi un baktērijas spēj saglabāties uz ziepju gabaliem.

Lai nesaslimtu ar gripu, svarīga ir imunitātes stiprināšana:

·        ievērojot veselīgu dzīvesveidu;

·        lietojot pilnvērtīgu, ar vitamīniem bagātu uzturu un uzņemot pietiekoši daudz šķidruma, kā arī ieturot regulārās ēdienreizes;

·        ievērojot sabalansētu dienas režīmu - laiks darbam un atpūtai;

·        saņemot pilnvērtīgu miegu;

·        regulāras fizikās aktivitātes;

·        uzturot iekšējo mieru un pozitīvas emocijas;

·        regulārās norūdīšanās procedūras un atpūta svaigā gaisā;

·        lietojot dabīgos imunitātes stiprinātājus.

Ļoti svarīga ir vakcinēšanas pret gripu!

Sīkāku informācija un ieteikumus par gripas profilakses pasākumiem var apskatīt Slimību profilakses un kontroles centrs mājaslapā:

 https://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/infekcijas-slimibas/gripa

 

Informāciju sniegusi:

Inese Lībere 

"Lubānas veselības un sociālās aprūpes centrs" direktore

 

Jaunākie notikumi

12
Apr
Sēde notiks videokonferences veidā Zoom platformā
Pirmdien, 12. aprīlī plkst. 14.00 notiks paplašināta Finanšu un attīstības komitejas sēde. Sēdē tiks izskatīti biznesa ideju konkursa "Sāc Lubānā 2021" pretendentu pieteikumi. Pavisam