Šogad Lielā Talka notiks 27.aprīlī un tajā cilvēki tiek aicināti ne tikai vākt atkritumus, bet arī tos vācot šķirot. Tas tiks darīts, lai veicinātu izpratni par plastmasas piesārņojumu, tās kaitīgo ietekmi uz vidi un izpratni par plastmasu kā videi bīstamu atkritumu, kas rada augsnes piesārņojumu un siltuma akumulāciju augsnē un ūdeņos. Iedzīvotāji tiks aicināti talkā šķirot, atdalot plastmasu no citiem atkritumiem. Tāpēc talku vietām tiks piešķirti zilas un baltas krāsas maisi. Zilie tiks paredzēti plastmasai, baltie – citiem atkritumiem.

Iedzīvotāji tiek aicināti iesaistīties interaktīvajā piesārņoto vietu reģistrēšanas kartē www.talkas.lv sadaļā “Kartes”, kas tiks atvērta līdz ar sniega nokušanu. Talkas vietu reģistrācija www.talkas.lv sāksies, kā ierasts, mēnesi pirms talkas, šogad – ar š.g. 27.martu. Atgādinām, ka katrs no jums var kļūt par talkas vietas organizētāju!

Mūsu vides dizaina speciāliste Tamāra Tiltiņa (t. 26352423, e-pasts: tamara.tiltina@lubana.lv) labprāt uzklausītu ierosinājumus, ko Lielās Talkas laikā Lubānas novadā vajadzētu paveikt! Ieteikumi varēs tikt izmantoti arī vēlākā periodā. Esiet aktīvi un sazinieties ar Tamāru.

 

Informāciju publicēja:

Tija Žvagina

Lubānas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Jaunākie notikumi

02
Jūl
Piektdien, 2. jūlijā Lubānas novada Sociālais dienests organizē Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas ārstu speciālistu