Krišjāņa Barona muzejā ar svinīgu dalībnieku apbalvošanu un izstādes atklāšanu 2019.gada 20.martā noslēdzies konkurss “Tautasdziesmu MEMES”. Šī gada februārī jauniešiem, vecumā no 13 – 25 gadiem, bija iespēja piedalīties konkursā un parādīt savu radošumu, kā arī attīstīt savas zināšanas par kultūrvēsturisko mantojumu. Lai piedalītos konkursā, jaunietim bija jāizveido MEME, kurā radošā veidā ir iekļauta latviešu un citu tautu tautasdziesma. Kopumā konkursā tika iesniegti 118 darbi no vairāk kā 25 dažādām Latvijas pilsētām un novadiem.

Pēc konkursa komisijas vērtējuma 20 labākie tika izvirzīti 2. kārtai – tiešsaistes balsojumam, kā arī tie tika izstādīti izstādē Kr. Barona muzejā. Izstāde ir aplūkojama Kr. Barona muzejā, Kr. Barona ielā 3 dz.5, Rīgā, kā arī pēc tam tiks izstādīta dažādās Latvijas pilsētās.

Pasākuma “Tādas MEMES, saku es – kā tautas dziesmu dvēseles” laikā tika sumināti konkursa uzvarētāji un pasniegtas veicināšanas balvas darbu autoriem, kuru MEMES nokļuvušas konkursa 2. kārtā un tiek eksponētas izstādē.

Konkursa rezultāti:

1. vieta - Anete Vismane no Lielvārdes.

2. vieta - Alise Agnese Rozentāle no Ventspils.

3. vieta - Sanda Astra Bērziņa no Rankas pagasta, Gulbenes novada.

Uzvarētāja konkursa komisijas vērtējumā  (autora darbs, kas saņēmis augstāko punktu skaitu konkursa 1. kārtā) ir Anete Vismane no Lielvārdes. Publiskā balsojuma uzvarētāja (autora darbs, kas saņēmis visvairāk “patīk” balsojumu Kr. Barona muzeja Facebook lapā) ir Alise Agnese Rozentāle no Ventspils. Pasākuma norise un konkursa labākie darbi apskatāmi Kr. Barona muzeja Facebook vietnē.

Uzvarētāju TOP 20 vidū ir arī Meirānu Kalpaka pamatskolas trīs skolēni: Matīss Dailīdens 7.klase, Edgars Solovjovs un Reinis Novakšanovs 9.klase un Degumnieku pamatskolas 6.klases skolniece Elfa Bormane. 

Konkursu “Tautasdziesmu MEMES un tā aktivitātes organizēja Memoriālo muzeju apvienība, Krišjāņa Barona muzejs, Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs sadarbībā ar Lubānas novada jauniešu centru, nodibinājuma “Baltijas Reģionālais fonds” jauniešu studija “BaMbuss”, biedrība “Jaunieši Madonai”. Konkurss tika īstenots sadarbībā ar biedrību “Sadarbības platforma” un British Council pārstāvniecības Latvijā finansiālo atbalstu.

 

Informāciju sagatavoja:

Dita Barona

baronamuzejs@gmail.com

Jaunākie notikumi

02
Jūl
Piektdien, 2. jūlijā Lubānas novada Sociālais dienests organizē Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas ārstu speciālistu