Mūsu novada “Atvadu nams” tika pieteikts vēl vienam konkursam, kuru rīko Latvijas Arhitektu savienība – “Latvijas Arhitektūras gada balva 2019”. Šogad Latvijas Arhitektūras gada balvai tika pieteikti 45 darbi. Finālam izvirzīti  – 11. 

Finālam kategorijā "Vides objekti" izvirzīta Rūjienas estrādes rekonstrukcija, kategorijā "Renovācija, rekonstrukcija, restaurācija" – Alūksnes bānīša stacija, Visbijas rezidence un Lielplatones vešūža restaurācija.

Kategorijā "Privātmājas" finālam izvirzītas "MM-Mārupes mājas" un Sāls māja, kategorijā “Kultūras būves" – Lubānas kapličas “Atvadu nams” jaunbūve, bet kategorijā "Sabiedriskās ēkas" – Rīgas Stradiņa universitātes dienesta viesnīcas jaunbūve.

Kategorijā "Interjers" finālam izvirzīts "Accenture Latvija" TEO birojs, kategorijā "Procesi" – "MadCity Riga 2018", bet kategorijā "Daudzdzīvokļu ēkas" –dzīvojamo un sabiedrisko ēku komplekss Ulbrokas ielā.

Latvijas Arhitektūras gada balvas ietvaros tiek pasniegti trīs pakāpju apbalvojumi: atlases žūrijas balva savā kategorijā un diploms visiem atlases žūrijas izvirzītajiem nominantiem, fināla žūrijas balvas, kas tiek pasniegtas labākajiem fināla darbiem atbilstoši fināla žūrijas lēmumam jeb sudraba ananasi, kā arī zelta ananass – "Latvijas Arhitektūras Lielā gada balva 2019" jeb "Grand Prix", kas tiek pasniegta vienam fināla darbam atbilstoši fināla žūrijas lēmumam.

“Latvijas Arhitektūras gada balvas 2019” svinīgā ceremonija un balvu pasniegšana norisināsies 17. maijā. Turam īkšķus par mūsu novada jaunbūvi (projektētāja-konstruktore Vita Škapare, projekta autors SIA “MAAJA skan”)!

 

Informāciju publicēšanai sagatavojusi:

Ligita Pētersone

Lubānas novada pašvaldības laikraksta "Lubānas Ziņas" redaktore

 

Fotogrāfijas autore: Annija Jace

Jaunākie notikumi

02
Jūl
Piektdien, 2. jūlijā Lubānas novada Sociālais dienests organizē Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas ārstu speciālistu