Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas Latvijā notiks sestdien, 2019. gada 25. maijā.

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas Latvijā notiks sestdien, 2019. gada 25. maijā. Vēlēšanu dienā vēlēšanu iecirkņi būs atvērti no plkst. 7.00 līdz 20.00.

Tiesības piedalīties EP vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem un citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri uzturas mūsu valstī, ir reģistrēti Latvijas Iedzīvotāju reģistrā un Latvijas vēlētāju reģistrā. Lai piedalītos vēlēšanās, vēlētājam vēlēšanu dienā jābūt vismaz 18 gadus vecam.

Eiropas vēlēšanās vēlētāju uzskaitei izmanto Vēlētāju reģistru, un katrs Latvijas vēlētājs ir iekļauts noteikta iecirkņa vēlētāju sarakstā atbilstoši reģistrētajai dzīvesvietai.

Lai piedalītos vēlēšanās, nepieciešams personu apliecinošs dokuments – pase vai personas apliecība.

2019.gada 20. un  21.maijā vēlēšanu iecirknī vēlētāji varēs iepazīties ar kandidātu sarakstiem, ziņām par kandidātiem un priekšvēlēšanu programmām, kā arī pieteikt balsošanu atrašanās vietā tiem vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs nobalsot vēlēšanu iecirknī:

pirmdien, 20.maijā: no plkst. 17.00 - 20.00;

otrdien, 21.maijā: no plkst. 9.00 - 12.00;

No 2019. gada 22. līdz 24. maijam vēlēšanu iecirknī notiks iepriekšējā balsošana:

trešdien, 22. maijā: no plkst. 17.00 – 20.00,
ceturtdien, 23. maijā: no plkst. 9.00 – 12.00,
piektdien, 24. maijā: no plkst. 10.00 – 16.00.

Šajās vēlēšanās būs arī jauna papildus balsošanas iespēja iepriekšējā balsošanā- vēlēt jebkurā citā iecirknī Latvijā. Tomēr, izmantojot šo iespēju, jārēķinās ar ilgāku laiku, kas būs jāpavada iecirknī, jo, iecirkņa darbiniekam, pirms vēlēšanu materiālu izsniegšanas būs jāsazinās ar vēlētāja iecirkni, lai pārliecinātos, ka vēlētājs nav jau nobalsojis.

Vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar  nobalsot vēlēšanu iecirknī un viņu aprūpētāji var pieteikties balsošanai savā atrašanās vietā, ja viņi atrodas tā vēlēšanu iecirkņa teritorijā, kura vēlētāju sarakstā viņš iekļauts. Iesnieguma veidlapu var saņemt vēlēšanu iecirknī vai rakstīt brīvā formā, norādot vārdu, uzvārdu, personas kodu, vietu, kur jāierodas vēlēšanu komisijai un vēlams arī tālruni. Iesniegumu vēlēšanu iecirknī var iesniegt jebkura vēlētāja uzticības persona- rads, draugs, kaimiņš, sociālais darbinieks u.c. Vēlētāja uzticības persona iesniegumu vēlētāja vārdā var aizpildīt arī vēlēšanu iecirknī. Šajā gadījumā iesniegumā papildus jānorāda vēlētāja uzticības personas vārds un uzvārds.

Informācijai- 2019. gada Eiropas vēlēšanās no Latvijas tiks ievēlēti 8 deputāti (kopumā visā ES - 705 deputāti). Tā kā atšķirībā no Saeimas un pašvaldību vēlēšanām, visa Latvija ir viens vēlēšanu apgabals, Latvijas partijas Eiropas Parlamenta vēlēšanās katra piedāvā vienu kandidātu sarakstu. Kopā reģistrēti 16 saraksti, kuros ir 246 deputātu kandidāti.

Latvijas vēlēšanu rezultāti tiks publiskoti Centrālās vēlēšanu komisijas interneta vietnē svētdien, 26.maijā plkst.24.00, jo dalībvalstis nedrīkst oficiāli darīt zināmus atklātībai savus balsu skaitīšanas rezultātus, kamēr nav slēgti vēlēšanu iecirkņi dalībvalstī, kuras vēlētāji ir pēdējie, kam jābalso EP vēlēšanu periodā.

Lubānas novada vēlēšanu iecirknis Nr.656 atrodas Lubānas pilsētas klubā- Tilta ielā 14, Lubānā, Lubānas novadā. Lubānas novada vēlēšanu komisijas tālrunis - 29383603.

Papildus informāciju var saņemt Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapā www.cvk.lv  vai pa uzziņu tālruni 67049999 (katru dienu no 8.00 - 20.00).

Informāciju sagatavoja:

Sandra Līcīte

 

Lubānas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja

 

Jaunākie notikumi

02
Jūl
Piektdien, 2. jūlijā Lubānas novada Sociālais dienests organizē Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas ārstu speciālistu