Ak, ja vien 6. jūlijā nebūtu Lubānai pāri gājuši lietus mākoņi, šie būtu bijuši fantastiski svētki, kas pulcinātu kopā ļoti daudzus novada iedzīvotājus un viesus. Lai arī tuvākā un tālākā apkārtnē notika dažādi pasākumi, interesantie mūsu novada svētku pasākumi noteikti ņemtu virsroku. Vairākas aktivitātes, kas bija paredzētas ārā, notika telpās.

Mazos skatītājus priecēja un aizrāva Degumnieku tautas nama bērnu teātra “Mazais Modelītis” un bērnu deju kolektīva “Virpulītis” uzvedums “Mūsu sētas Reksis”.

Spītējot lietum un vējam notika laivošanas sacensības “Aiviekstes šķērslis”. Visu cieņu sportisku aktivitāšu cienītājiem, kas piedalījās sacensībās. Arī Plogging skrējiena dalībniekiem laikapstākļi nebija īpaši labvēlīgi, bet skrējiens notika un tika savākts arī liels daudzums atkritumu. Lietus un vējš nenobaidīja arī veselības profilaktisko pārbaužu dakterus. Tika svērts, mērīts un pārbaudīts spiediens…

Ekstrēmais velo šovs “Greentrials Bike Tour”, kam bija jānotiek Lubānas vidusskolas sporta laukumā, lietus dēļ tika pārcelts uz skolas telpām. Šim pasākumam bija īpaša aura, jo šāda veida aktivitātes Lubānā notika pirmoreiz. Šova laikā sportistiem skanēja gan skaļi aplausi, gan ovācijas.

Cita aura savukārt valdīja Lubānas ev.lut. baznīcā, kur notika garīgās mūzikas koncerts sieviešu kora “Dzintars” izpildījumā. VEF kultūras pils kori uz dzimto Lubānu bija atvedusi mūsu novadniece Aira Birziņa – kora galvenā diriģente un mākslinieciskā vadītāja. Pēc koncerta pasākuma dalībnieki un viesi varēja baudīt Lubānas novada kūku cepēju meistardarbus un piedalīties labdarības akcijā – ziedot baznīcas griestu atjaunošanai.

Kupls apmeklētāju skaits bija Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā, kur tika atklāta medību trofeju izstāde, kas vēl būs apskatāma līdz 19. jūlijam.

Ļoti saistošs un interesants ar repertuāru šogad bija koru, vokālo ansambļu un folkloras kopu koncerts “Lai sasaucamies, lai dziedam!” Un savu rozīnīti piedeva arī Igauņu pāris – Rasma un Gunārs. Koncerta laikā beidzot uzsmaidīja saulīte un turpmākajiem Aiviekstes svētku pasākumiem lietusmākoņi vairs nedraudēja.

Tā labos laikapstākļos aizritēja tautas deju koncerts “Lai sasaucamies un danci griežam”, kuru vadīja Aigars Noviks. Savukārt saules staru pavadīts un vēju pūsts un griezts tilta pār Aivieksti apkaimē kuģoja lauku kapelas “Meldiņš” plosts, priecējot interesentus ar savu mūziku.

Klausītājiem labas emocijas un siltus mirkļus sagādāja šarmantais dziedošo aktieru grupas “Drama” koncerts. Izdevās grupai iekustināt publiku, kas klausīja ikvienai Mārtiņa Egliena piedāvātajai aktivitātei – šūpoties pa labi un kreisi, māt ar rokām utt.

Labu noskaņojumu baudīja arī balles “Ginc un es” apmeklētāji un tie, kas sagaidīja svētku salūtu un teica, ka uguņošana Aiviekstes svētkos esot bijusi labāka nekā Jaungadā.

 

Informāciju sagatavoja:

Laikraksta "Lubānas Ziņas" redaktore Ligita Pētersone

Fotogrāfijas no "Aiviekstes svētki 2019" atrodamas mājas lapas Fotogaleriju sadaļā.

Fotogrāfijas, kas ievietotas augstāk norādītajās interneta vietnēs, iespējams lejuplādēt, taču šo fotogrāfiju izmantošana paredzēta tikai personu privātām vajadzībām, ievērojot Vispārīgās datu regulas nosacījumus, t.sk. ievērojot citu šajās fotogrāfijās atainoto personu privātumu.

Video sižeti pieejami: https://www.youtube.com/watch?v=5k3q6f1ToGk&feature=share&fbclid=IwAR1yZq6eZPEYTZmGML8plJEkjsy3QBowWDOm4uBjJZNYU0S1LecgEJpA1PA

https://www.youtube.com/watch?v=QRPPwUvx94s

Jaunākie notikumi

02
Jūl
Piektdien, 2. jūlijā Lubānas novada Sociālais dienests organizē Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas ārstu speciālistu