Ņemot vērā Covid-19 izraisīto situāciju pasaulē un arī iespējamos riskus Latvijā, valstī tiek izsludināta ārkārtējā situācija no 12. marta līdz 14. aprīlim.

Lai ierobežotu vīrusa izplatību, šajā laika periodā tiks īstenoti vairāki piesardzības pasākumi, tostarp no 13. marta mācību process visās izglītības iestādēs norisināsies attālināti. Vienīgais izņēmums ir centralizētie valsts pārbaudījumi (eksāmeni), kas joprojām norisināsies klātienē, skolās.

Tāpat ārkārtējās situācijas laikā tiek pārtraukti treniņi, sacensības un mēģinājumi kultūrizglītības, sporta un interešu izglītības programmu ietvaros.

Lubānas novadā līdz 14. aprīlim tiek atcelti (pārcelti uz nenoteiktu laiku) visi plānotie kultūras pasākumi. Lai apmeklētu pirmsskolas izglītības iestādi “Rūķīši”, vecākiem 13. martā bija jāiesniedz rakstisks apliecinājums par to, ka bērns un ģimene nav apmeklējuši Covid-19 skartās valstis, nav bijuši saskarsmē ar Covid-19 saslimušajiem vai kontaktpersonām. Šajā apliecinājumā bija arī jānorāda, ka vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu.
Lubānas vidusskolas direktore Iveta Peilāne  informē, ka visi skolēni un vecāki ir apzināti, informācija par ārkārtas situāciju valstī un turpmāko rīcību ir nosūtīta. 16. martā sākas skolēnu brīvlaiks. Pēc brīvlaika mācības notiks attālināti, skolēni un vecāki tiks informēti par attālinātā mācību procesa norisi. Direktore aicina: Nepakļausim riskam sevi un apkārtējos! Ievērosim visus noteiktos drošības pasākumus!

“Lubānas veselības un sociālās aprūpes centrs” sociālās aprūpes nodaļā noteikta karantīna. Direktore Inese Lībere lūdz iemītnieku piederīgajiem ievērot karantīnu un pienesumu gadījumos sazināties ar nodaļas personālu, iepriekš piezvanot pa tālruni 64894181.

Lubānas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus ievērot visus piesardzības pasākumus, lai izvairītos no saslimšanas ar Covid -19. Esiet saudzīgi ne tikai pret sevi, saviem tuviniekiem, bet arī pret visu apkārtējo sabiedrību. Tikai tā - kopīgiem spēkiem - mēs varēsim apturēt vīrusa Covid - 19 izplatīšanos.

KO DARĪT?

Seko līdzi pašsajūtai

Ja pēdējo 14 dienu laikā esi bijis koronavīrusa skartā reģionā vai esi kontaktējies ar cilvēkiem, kas tur bijuši, tad īpaši cītīgi seko līdzi pašsajūtai.

Bieži mazgā rokas

Kārtīgi, apmēram 40 sekundes. Izmanto ziepes.

Ieturi distanci

Ja redzi cilvēku ar saaukstēšanās pazīmēm (klepus, iesnas, paaugstināta temperatūra), izvairies no tuva kontakta.

Atpazīsti simptomus

Paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, sāpes kaklā, apgrūtināta elpošana.
Ja biji kādā koronavīrusa skartā reģionā, šis ir iemesls aizdomām.

Ir aizdomas? Zvani 113! 

Jaunākie notikumi

02
Jūl
Piektdien, 2. jūlijā Lubānas novada Sociālais dienests organizē Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas ārstu speciālistu