Līdz ārkārtas situācijas atcelšanai 253 pasta pakalpojumu sniegšanas vietās klientus apkalpos pēc pieprasījuma

Ņemot vērā ārkārtas stāvokli un nepieciešamos pasākumus koronavīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanai, kā arī ņemot vērā faktu, ka daudzviet pārtraukta to iestāžu darbība, kuru telpās tiek nodrošināti pasta pakalpojumi, no 2020.gada 18.marta tiek pārtraukta klātienes pakalpojumu sniegšana 253 pasta pakalpojumu sniegšanas vietās lauku teritorijās visā Latvijā. Līdz ārkārtas situācijas beigām iedzīvotāji pasta pakalpojumus šajās teritorijās var saņemt pēc pieprasījuma savā dzīvesvietā, nepieciešamo pakalpojumu iepriekš piesakot pa tālruni.

Lielākā daļa pasta pakalpojumu sniegšanas vietu lauku teritorijās atrodas vietējām pašvaldībām piederošu ēku telpās, kas līdz ar izsludināto ārkārtas stāvokli slēgtas apmeklētājiem, tāpēc, īstenojot drošības pasākumus, Latvijas Pasts no 2020.gada 18.marta līdz turpmākajiem lēmumiem pārtrauc klātienes pasta pakalpojumu sniegšanu visās 253 pasta pakalpojumu sniegšanas vietās lauku teritorijās. Pasta pakalpojumu sniegšanas vietās pasta pakalpojumi ierastajā režīmā to zemā pieprasījuma dēļ tika sniegti stundu dienā.

Minētajā laika periodā vietējie iedzīvotāji pasta pakalpojumus varēs saņemt pēc pieprasījuma, un tos klienta dzīvesvietā sniegs teritoriju apkalpojošais pastnieks vai arī klienti aicināti apmeklēt tuvāko pasta nodaļu. Pastnieks klienta dzīvesvietā nodrošinās visus tos pasta pakalpojumus, kas bija pieejami pasta pakalpojumu sniegšanas vietā:  pastkaršu un vēstuļu nosūtīšanu, pastmarku un aplokšņu iegādi, sūtījumu piegādi, preses izdevumu abonēšanu, naudas pārvedumu un pensijas saņemšanu, komunālo un citu rēķinu apmaksu, iemaksas Pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontā u.c.

Ar pastnieka starpniecību iedzīvotājiem iespējams saņemt arī skaidras naudas izmaksu no PNS konta. Šo pakalpojumu iespējams pieteikt, zvanot Latvijas Pasta Klientu centram pa tālruni 67008001, 27008001 vai e-pastā info@pasts.lv. Piesakot skaidras naudas piegādi dzīvesvietā līdz 2020.gada 27.martam, noteikta pazemināta šī pakalpojuma cena – 4,88 eiro. Minētajā periodā Latvijas Pasts monitorēs pakalpojuma pieprasījumu un apzinās savus resursus šā pakalpojuma turpmākai nodrošināšanai atkarībā no pieprasījuma.

Pārējos pastnieka pakalpojumus savā dzīvesvietā iedzīvotāji varēs pieteikt, zvanot uz noteiktiem tālruņa numuriem. Precīzs saraksts ar pasta pakalpojumu sniegšanas vietām, kas turpmāk apkalpos klientus pēc pieprasījuma, un tālruņu numuriem pasta pakalpojumu pieteikšanai klienta dzīvesvietā katrā teritorijā pieejams te.

Katras uz laiku slēgtās pasta pakalpojumu sniegšanas vietas adresē tiks izvietots paziņojums par pasta pakalpojumu saņemšanas iespējām no 2020.gada 18.marta. 

Ja tiks noteikti papildu ierobežojumi, Latvijas Pasts nekavējoties informēs par turpmākajām darbībām.

Sīkākai informācijai:
Vineta Danielsone
Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
Tālr.: +371 67608504 | Mob.: +371 26722585
E-pasts: pr@pasts.lv, vineta.danielsone@pasts.lv 
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts | instagram.com/latvijas_pasts


Par Lubānas pasta nodaļas darbu

Sakarā ar ārkārtas situāciju valstī un koronavīrusa izplatības ierobežošanu no 2020.g. 18. marta līdz 14. aprīlim nestrādās Meirānu pasta pakalpojumu sniegšanas vieta. Lai pasta pakalpojumus saņemtu savā dzīvesvietā, sazināties pa t. 26655483. Tuvākā pasta nodaļa - Lubānas pasta nodaļa.

Lubānas pasta nodaļas darba laiks:
P. 8.00 - 13.30;
O. 8.00 - 12.30; 13.00 - 15.30;
T. 8.00 - 12.30; 13.00 - 15.30;
C. 
8.00 - 12.30; 13.00 - 15.30;
P. 
8.00 - 12.30; 13.00 - 15.30;
S., Sv. - brīvs

Latvijas Pasts aicina iedzīvotājus ievērot šādus nosacījumus: 

- neapmeklēt pasta nodaļu ar slimības simptomiem;
- maksimāli izmantot iespēju pakalpojumiem pasta nodaļai pieteikties attālināti, Latvijas Pasta mobilajā lietotnē, izņemot numuriņu un apmeklējot pasta nodaļu tikai tad, kad pienācis kārtas numurs;
- ienākot nodaļā nedrūzmēties, būt tolerantiem citam pret citu un ievērot drošu distanci;
- izņemot kārtas numuru, maksimāli censties gaidīšanas laiku pavadīt ārpus nodaļas telpām;
- saņemot pasta pakalpojumu, ievērot drošu attālumu ar pasta nodaļas operatoru;
- ievērot Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijas un individuālos drošības un higiēnas pasākumus valsts iedzīvotājiem.

Jaunākie notikumi

02
Jūl
Piektdien, 2. jūlijā Lubānas novada Sociālais dienests organizē Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas ārstu speciālistu