Lai izglītības iestādēs veiksmīgi tiktu pārrunāti drošības jautājumi uz ceļa, uzsākot jauno mācību gadu, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde piedāvā piedalīties vispārizglītojošām iestādēm (1.-9.klasei)  radošā konkursā bērniem "Droši uz skolu" , kura ietvaros bērni gan individuāli, gan pa pāriem vai grupās var piedalīties dzejoļu par drošību radīšanā.

Konkurss norisināsies no 7.septembra līdz 23. oktobrim un darbus, norādot izglītības iestādes nosaukumu, autora vārdu, uzvārdu un klasi, var sūtīt uz e-pastu: vineta.kage@vidzeme.vp.gov.lv vai arī pa pastu: VP Vidzemes reģiona pārvaldei, Rīgas iela 50, Valmiera, LV 4201.

Veiksmīgāko dzejoļu autoru darbus VP Vidzemes reģiona pārvalde izmantos, gatavojot preventīvu materiālu bērniem par drošību.


Valsts policija atgādina

Ir atkal sācies jaunais mācību gads un pilsētās pieaug satiksmes intensitāte –  gājēji un velosipēdisti steidz šķērsot brauktuves pēdējā brīdī, ļoti bieži nepārredzamās vai pat neatļautās vietās, un automašīnu vadītāji dažkārt pārkāpj ātruma ierobežojumus un neievēro gājējus pie gājēju pārejām, kā arī izdarot citus pārkāpumus, pakļaujot riskam savu un arī citu satiksmes dalībnieku veselību un dzīvību.

Lai jaunais mācību gads paietu Drošības zīmē, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde  atgādina, ka visdrošāk  vecākiem kopā ar bērniem ir iziet ceļu, kas ik rītu un arī pēc mācību stundām būs jāveic pašam bērnam, un pārrunāt ceļu satiksmes drošību – regulējamu krustojumu šķērsošanu un brauktuves šķērsošanu pa gājēju pāreju. Īpaši ir jāpārrunā gadījumi, ja skolēnam jāšķērso brauktuve, kur tuvumā nav ne luksoforu, ne gājēju pārrejas. Ja skolēns uz skolu dosies ar velosipēdu, vecākiem jānodrošina, ka viņu bērniem ir velosipēda vadītāja apliecība, kas apliecina ceļu satiksmes noteikumu zināšanu un pilntiesību piedalīties ceļu satiksmē, kā arī velosipēdam ir jābūt tehniskā kārtībā – ar bremzēm, atstarotājiem un nepieciešamības gadījumā arī ar gaismas lukturiem.Braucot ar automašīnu, lietojiet drošības jostas un neaizmirstam piesprādzēt arī bērnus. Atcerieties, ka atbilstoši bērna vecumam un auguma garumam nepieciešams lietot auto sēdeklīšus vai paliktņus.

Ir svarīgi vecākiem nodrošināt arī drošu vidi bērniem pēc mācību stundām, lai izvairītos no bezmērķīgas klaiņošanas pa pilsētas ielām vai arī sadzīviska rakstura traumām mājās un māju pagalmos. Vecāki, atcerieties, ka nedrīkst atstāt bērnu līdz 7 gadu vecumam bez pieaugušā vai bērna, kas ir vecāks par 13 gadiem, uzraudzības. Savukārt bērniem līdz 16 gadu vecumam nav atļauts atrasties bez vecākiem ārpus savas dzīvesvietas pēc plkst.22.00.

 

Jaunākie notikumi

12
Apr
Sēde notiks videokonferences veidā Zoom platformā
Pirmdien, 12. aprīlī plkst. 14.00 notiks paplašināta Finanšu un attīstības komitejas sēde. Sēdē tiks izskatīti biznesa ideju konkursa "Sāc Lubānā 2021" pretendentu pieteikumi. Pavisam