10. oktobrī plkst. 18.00 Lubānas pilsētas klubā.

 

Biļetes cena 3 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bezmaksas. Biļešu tirdzniecība no 6. oktobra Lubānas kultūras nama administrācijas telpās.


Kaspars ZEMĪTIS, ģitāra

Līva PLOCIŅA, vijole

Madara GAILE, vijole

Ineta ABAKUKA, alts

Māra BOTMANE, čells

Programmā

Vičente GOMEZS (Gomez; 1911–2001)

“Romance”

Rolands Dienss (Dyens; 1955)

Tango en skai

Emīls DĀRZIŅŠ (1875-1910)

“Melanholiskais valsis” (Kaspara Zemīša aranžējums)

Kaspars ZEMĪTIS

“Kuldīgas debesis”

Latviešu tautasdziesma “Tumša nakte, zaļa zāle” Kaspara Zemīša aranžējumā

Kaspars ZEMĪTIS

“Vētra klusumā”

Astors PJACOLLA (Piazolla, 1921-1992)

Bordell

Maksimo Djego PUHOLS (Pujol, 1957)

Palermo

Nikolo Paganīni (Paganini; 1782-1840)

“Menuets”

Hoakins RODRIGO (Rodrigo; 1901-1999)

“Aranhuesas” koncerts: 2. daļa Adagio

Luidži BOKERĪNI (Boccherini; 1743-1805)

Fandango

Kaspars ZEMĪTIS

Agnus Dei.

Līva Plociņa 2013. gadā ieguvusi maģistra grādu, absolvējot JVLMA prof. Jura Švolkovska vijoles klasi. Studējusi arī Manheimā pie prof. R.Nobela. Piedalījusies dažādās meistarklasēs un jauniešu starptautiskajos orķestros. 2013. gadā ieguvusi galveno balvu Rīgas Melngalvju Brālības rīkotajā kameransambļu koncertprogrammu konkursā un 2. vietu JVLMA konkursā Labākais kameransamblis, kur uzvaras laurus plūkusi arī 2012. un 2010. gadā. 2012. gadā Plociņa ieguvusi 1. vietu starp JVLMA vijolniekiem, saņemot iespēju spēlēt solo ar JVLMA simfonisko orķestri norvēģu diriģenta Rolfa Gupta vadībā. Koncertējusi Somijā, ASV, Vācijā, austrijā un citur. Kopš 2009. gada ir Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga 1. vijoļu grupas mūziķe.

Madara Gaile vijoles spēli apguvusi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie Nelli Sarkisjanas un JVLMA pie Sanda Šteinberga, studējusi arī Latvijas Mākslas akadēmijā. Kopš 2009. gada Gaile ir Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga 1. vijoļu grupas mūziķe. Labprāt iesaistās dažādos kamermūzikas projektos. Uzstājusies Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra, Nordic Symphony Orchestra un JVLMA studentu orķestra sastāvā, kā arī ar dažādiem jauniešu projektu orķestriem.

Ineta Abakuka apguvusi vijolspēli Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie skolotāja R. Šnē un prof. J. Švolkovska. JVLMA Abakuka apguva alta specialitāti un maģistratūrā studēja prof. Štrāla klasē. Pēc dažiem gadiem Ineta maģistratūrā studēja kameransambļa specialitāti, absolvējot prof. A. Liepiņa klasi. Ineta aktīvi piedalās kamermūzikas projektos, ir Spīķeru stīgu kvarteta Fantastic four dalībniece, kā arī strādā JVLMA par ilustratori S. Zariņas stīgu kvarteta klasē. Strādā Valsts kemerorķestrī Sinfonietta Rīga kopš tā dibināšanas. Orķestru pieredze ir arī ārpus Latvijas - Abakuka bijusi Internationale Bachakademie, G. Mahler Jugendorchester un Orkester Norden orķestru sastāvā. 


Spāņu ģitārists un komponists Vičente Gomezs savus pirmos muzikālos iespaidus guvis tēvam piederošajā Madrides tavernā, kur arī pats strādāja līdz 25 gadu vecumam. Vēlāk devies uz Krieviju, Kubu, Meksiku, ASV un Dienvidamerikas zemēm, 1950. gados rakstījis mūziku Holivudas filmām un strādājis par pedagogu, taču dzīves pēdējos gados atteicies no komponēšanas un pedagoģiskā darba.

Francūzis Rolands Dienss ieguvis godalgotas vietas dažādos konkursos ne tikai kā ģitāras virtuozs, bet arī kompozīcijas lietpratējs. Diensa spēli raksturo apbrīnojama improvizācijas prasme, kompozicionālo rokrakstu – tradicionālās mūzikas un džeza sintēze. Pašlaik Dienss ir ģitāras spēles profesors Parīzes Konservatorijā.

Iespējams, Emīls Dārziņš ir emocionāli jūtīgākais un dvēseliski smalkākais latviešu komponists, kas savu talantu atklājis ne tikai kā meistarīgs komponists, bet arī kā izcils mūzikas kritiķis un koncertmeistars. Kritiku viņš vērsa ne tikai pret citiem, bet jo īpaši pret sevi - daudzi no komponista darbiem nav saglabājusies tieši tādēļ, ka autors pats tos iznīcinājis. Kaut arī no četriem skaņdarbiem simfoniskajam orķestrim saglabājies tikai “Melanholiskais valsis”, tas kļuvis par latviešu simfoniskās mūzikas zelta fonda pamatu, novērtējumu gūstot ne tikai neskaitāmos koncertos Latvijā, bet arī ārpus tās.

Kaspars Zemītis, kas publikai labi pazīstams un iemīļots kā klasiskās ģitāras virtuozs un dalībnieks dažādu neakadēmiskās mūzikas dziedātāju pavadošajos sastāvos, pēdējā laikā pievērsies arī kompozīcijai. Līdz šim apjomīgākais no Zemīša radītajiem darbiem ir  Mesa, ko 17. Garīgās mūzikas festivālā pirmatskaņoja pats autors un Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" diriģenta Māra Sirmā vadībā.

Par tango "karali" pamatoti dēvētais Astors Pjacolla ar mūziku iepazinās jau agrā bērnībā, klausoties mājās esošos tango, džeza un klasiskās mūzikas ierakstus. Kad viņš sāka mācīties bandoneona spēli, ilgi nebija jāgaida arī līdz pirmajai paša kompozīcijai, kas, protams, bija tango. Pēc pgrūtībām, klausījies daudz mūzikas, studējis Parīzē, spēlējis un izveidojis vairākus orķestrus, veicis ieskaņojumus dažādos sastāvos, komponējis filmu mūziku un ceļojis pa pasauli.

Maksimo Djego Puhols nāk no Argentīnas, kur ieguvis vairākus apbalvojumus dažādos konkursos, laika gaitā izvēršot savu karjeru un panākumus arī starptautiskā līmenī. Viņa kompozīcijās jūtama Astora Pjacollas stilistiskā ietekme, jo arī Puhola galvenais žanrs daiļradē ir tango.

Lai gan Nikolo Paganīni plašāk zināms kā vijolnieks un altists, viņš bijis arī virtuozs ģitāras spēles meistars un radījis visai plašu repertuāru ģitārai, kā arī ansambļiem ar šo instrumentu. Tāpat kā Paganīni attīstījis vijoles spēles tehniku, viņš daudz paveicis arī ģitāras spēles tehniskajā attīstībā.

Tieši "Aranhuesas" koncerts ģitārai un orķestrim padaīja spāņu komponistu Hoakinu Rodrigo pasaulslavenu, ļaujot viņam izpelnīties pat ietekmīgākā 20. gadsimta spāņu komponista titulu. Rodrigo bija virtuozs pianists un ģitāru pats nespēlēja, taču viņa radītais koncerts kļuvis par ģitāras repertuāra pamatvienību un tiek bieži atskaņots visā pasaulē.

Luidži Bokerīni radījis neskaitāmus skaņdarbus itāļu galantajā klasicisma stilā. Viņa mūzika tiek raksturota kā skaniski krāsaina, dinamiski maiga, fakturāli aizraujoša un tļu ziņā bagātīga.

Jaunākie notikumi

02
Jūl
Piektdien, 2. jūlijā Lubānas novada Sociālais dienests organizē Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas ārstu speciālistu