Šoreiz tas nav pilsētu popularizējošs sauklis, bet gan Lubānas jauniešu projekts, kas piedāvāja dažādas aktivitātes Lubānas novada jauniešiem visas vasaras garumā. Projekts „Lubānā droši!” tika īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2015.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros. Kopējās projekta izmaksas 3950,00 Eur.

 

Šī projekta galvenais mērķis bija stiprināt Lubānas novada jauniešu drošības sajūtu par sevi un vidi sev apkārt. Jauniešiem no mazpilsētām vai laukiem šī tēma ir aktuāla un būtiska, ne tikai uzsākot skolas gaitas ārpus dzimtās vietas, bet arī ikdienā. Mēs - projekta radītāji, vēlējāmies sniegt jauniešiem iespēju izprast jēdzienu „drošība” pēc iespējas plašāk - drošība mājās, drošība uz ielas, drošība komandā, drošība ģimenē, personīgā drošība un psiholoģiskā drošība. Tieši tāpēc arī piedāvātās aktivitātes bija tik daudzveidīgas. Jaunieši izzināja sevi un mācījās sevi izpaust radoši nodarbībās „Esmu drošs un radošs”, mācījās plānot un darboties komandās nodarbībās „Droša vide”, praktiski apguva kā rīkoties bīstamās situācijās un uzzināja ar ko nodarbojas valsts drošības dienesti pasākumā „Drošības diena”, Nodarbinātības valsts aģentūras speciālisti palīdzēja viņiem saprast savas karjeras virzienus un šī brīža iespējas jauniešiem, kas nestrādā lekcijā „Darba uzsākšana jauniešiem”. Nodarbībās „Es no ... cilvēkiem nebaidos” stiprinājām jauniešu prasmes uzstāties publikas priekšā, kā arī novērtēt savu radošumu ar teātra sporta metodēm. Projekta kulminācija bija velo-ekspedīcija „Ar velosipēdu uz izaugsmi”, kuru jaunieši gan plānoja, gan tās laikā demonstrēja vasaras laikā apgūto. Visās aktivitātēs jauniešu dalība bija bez maksas.

 

 

Šobrīd vēl notiek nodarbības teātra sportā un tiek gatavota izstāde „Lubānā droši!”, kurā jaunieši centīsies atspoguļot projektā pieredzēto un sajusto. Izstādi varēs aplūkot no šī gada 29.septembra Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā.

 

Ar pārliecību var apgalvot, ka projekts Lubānas jauniešiem bijis vērtīgs un atklājumiem bagāts, jo pārmaiņas jauniešos, kas apmeklēja nodarbības vai piedalījās kaut vienā aktivitātē ir pamanāmas pat ar neapbruņotu aci.

 

Informāciju sagatavoja Lubānas novada jaunatnes lietu speciāliste Linda Pomere.

Jaunākie notikumi

12
Apr
Sēde notiks videokonferences veidā Zoom platformā
Pirmdien, 12. aprīlī plkst. 14.00 notiks paplašināta Finanšu un attīstības komitejas sēde. Sēdē tiks izskatīti biznesa ideju konkursa "Sāc Lubānā 2021" pretendentu pieteikumi. Pavisam