Aizvadītā gada laikā Madonas un Ērgļu iedzīvotāji ir piedalījušies biedrības “Latvijas Veselības Misija” rīkotajās Veselības izstādēs, Veselības dienās, Veselības klubiņos, kur nereti ir sastapti arī lubānieši ar jautājumu: “Vai pie mums arī kas tāds varētu notikt?”

Godātie Lubānas novada iedzīvotāji, svētdien, 11.oktobrī, arī pie Jums Lubānas pilsētas klubā, Tilta ielā 14, laikā no plkst.13:00 - 15:00, notiks interaktīvā Veselības izstāde, kuras noslēgumā plkst.15:00 varēsiet dzirdēt lekciju par Holesterīnu un veselīga uztura pagatavošanas meistarklasē uzzināt kā pagatavot veselīgus ēdienus.

Veselība kā viena no pamatvērtībām ir cilvēka dzīves kvalitātes, viņa ģimenes un arī sabiedrības labklājības pamats. Tā ietver fizisko, garīgo, emocionālo un sociālo aspektu. Veselība visos laikos ir bijusi tēma, kas interesē daudzus. Kā saglabāt, kā uzlabot un kā atjaunot zaudēto - tie ir jautājumi, kuriem vienaldzīgi garām paiet tikai retais.

Lai palīdzētu cilvēkiem rast atbildes uz šiem jautājumiem, 2009.gadā tika dibināta biedrība "Latvijas Veselības Misija", kuras mērķis ir veicināt veselas un izglītotas personības attīstību, uzlabojot indivīda un Latvijas sabiedrības dzīves kvalitāti. Viens no veidiem, kā biedrība īsteno savu mērķi - organizē Veselības izstādes dažādās Latvijas pilsētās.

Kas ir Veselības izstādes? Tas ir interaktīvi izglītojošs projekts par veselīgu dzīvesveidu. To var dēvēt arī par preventīvo medicīnisko darbu, kurš cenšas sniegt atbildi uz svarīgu jautājumu: "Kā iespējams dzīvot ilgāk, veselīgāk un kvalitatīvāk?"

Veselības izstāde apmeklētājus iepazīstina ar astoņiem veselības pamatprincipiem: uzturs,  gaiss, kustības, ūdens, saules gaisma, atturība, atpūta, uzticība Dievam. Piedāvā iespēju veikt dažus vienkāršus veselības pārbaudes testus, piemēram: garuma, svara, ķermeņa tauku procenta noteikšana, asinsspiediena mērīšana, kustību - sirdsdarbības tests, glikozes un holesterīna līmeņa noteikšana, bioloģiskā vecuma noteikšana, izelpas plūsmas mērījums. Iespējams saņemt antistressa masāžu, uzzināt vairāk par veselīgu uzturu, hidroterapijas pielietošanu mājas apstākļos. Izstādes laikā varēsiet saņemt speciālistu padomus fiziskās un garīgās veselības jautājumos, kā arī motivāciju uzlabot dzīves kvalitāti, veicot izmaiņas dzīvesveidā.

Apmeklētājiem visi veselības izstādē piedāvātie pakalpojumi ir bez maksas.

Izstādes apkalpes personāls ir sertificēti ārsti, māsiņas, masieri, medicīnas studenti un veselīga dzīvesveida entuziasti, kuri šajā projektā darbojas brīvprātīgi - bez atalgojuma.

Šādas Veselības izstādes ir notikušas daudzās pasaules valstīs un vairākās Latvijas pilsētās, piemēram, Rīgā, Valmierā, Siguldā, Madonā, Ērgļos, Saulkrastos, Cēsīs, Salacgrīvā, Ludzā, Daugavpilī, Aizkrauklē, Kārsavā, Rēzeknē, Rojā, Liepājā, Talsos, Ventspilī.

Veselības izstādes pulcē gan bērnus, gan jauniešus, gan ģimenes un sirmgalvjus un katrs, atbilstoši savam vecumam var atrast sev piemērotu informāciju un aktivitātes.

Uz tikšanos, 11.oktobrī, Lubānas pilsētas klubā!

Pasākumu organizē biedrība “Latvijas Veselības Misija”

Papildus informācija: 26457714 (Baiba)

Jaunākie notikumi

02
Jūl
Piektdien, 2. jūlijā Lubānas novada Sociālais dienests organizē Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas ārstu speciālistu