29. oktobrī plkst. 17.00 Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā Eiropas gada attīstībai ietvaros tiks demonstrēta dokumentālā filma "Ar domu par labāku pasauli", kas vēsta par ekonomisko, ekoloģisko un sociālo situāciju jaunattīstības valstīs.

Filmu mēneša ietvaros biedrība “homo ecos:” sadarbībā ar “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” un partneriem reģionos meklēs atbildes uz jautājumu, kā katrs no mums var sniegt palīdzību trūcīgām un mazāk attīstītām valstīm, veicinot ilgtermiņa sociālo, ekoloģisko un ekonomisko attīstību tādā veidā samazinot nabadzību, nodrošinot drošību un mieru pasaulē. Mēs dzīvojam globālā pasaulē, kur notikumi citās valstīs ietekmē Latviju, kā arī katra cilvēka rīcība Latvijā ietekmē cilvēku dzīvi citās valstīs.  

Šobrīd Latvija ir viena no 50 visattīstītākajām pasaules valstīm. Eiropas Savienība un tās dalībvalstis ir lielākie attīstības finansētāji pasaulē. Latvieši veiksmīgi dalās ar zināšanām un pieredzi, lai veicinātu demokrātiju, sociālo un ekonomisko attīstību, sieviešu tiesības u.c. Attīstības sadarbība ir ne tikai solidaritāte un palīdzības sniegšana, bet arī stāsts par to „kā mēs dzīvojam”. Katrs cilvēks, katra organizācija un institūcija ir saistīta ar globāliem procesiem un ir atbildīga par savas rīcības ietekmi uz mūsu kopējo, ilgtspējīgo nākotni.

Sandija Semjonova filma "Ar domu par labāku pasauli" - filmā tiek skaidrots, ko nozīmē attīstības sadarbība, kāda ir Latvijas loma tajā, kā arī ar piemēriem atspoguļota palīdzība Gvatemalai, Ukrainai un citām valstīm. Filma mudina domāt, ko katrs no mums var darīt, lai izlīdzinātu pasaules attīstību. Filmā ar savu pieredzi dalās bijušais Eiropas Savienības komisārs Andris Piebalgs, kā arī vairāku nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Pēc filmu noskatīšanās notiks tikšanās ar žurnālistiem, NVO pārstāvjiem un aktīvistiem, kam rūp situācija citās pasaules valstīs un Latvijā.

Dokumentālo filmu mēnesis notiek oktobrī un novembrī vairāk nekā 30 Latvijas vietās jauniešu centros, kultūras namos, skolās Eiropas gada attīstībai 2015 ietvaros.

Visi kino seansi ir bez maksas.

Plašāka informācija par dokumentālo filmu mēnesi atrodama biedrības "homo ecos": interneta mājas lapā: www.homoecos.lv 

Informāciju sagatavoja: biedrība “homo ecos:”

Jaunākie notikumi

26
Apr
Sēde notiks videokonferences veidā Zoom platformā

02
Jūl
Piektdien, 2. jūlijā Lubānas novada Sociālais dienests organizē Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas ārstu speciālistu