19. decembrī plkst. 11.00 un 22. decembrī plkst. 18.00 Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā tiks demonstrēta dokumentālā filma "Prāta vētra: starp krastiem".  
Ieejas maksa: 2, - EUR

Pilnmetrāžas dokumentāla filma, 2015. gads, 96 minūtes

Režisori: Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders un Audinga Kucinskaite

Lomās: “Prāta Vētra”- Renārs Kaupers, Jānis Jubalts, Māris Mihelsons un Kaspars Roga

 

Filmas anotācija 

Šis ir dokumentāls stāsts par četriem draugiem. Par četriem atšķirīgiem, taču sirdī līdzīgiem skolas biedriem. Viņi piedzima septiņdesmito gadu vidū, izauga ar padomju multenēm un tukšajiem veikalu plauktiem. Mūsu valsts neatkarības priekšvakarā izveidojot jaunu grupu "Prāta Vētra”. Pirmo reizi grupa atklāti stāstīs par kopābūšanu, krīzēm un prieka brīžiem. Par Rietumiem un Austrumiem. Šī būs iespēja būt klāt grupas jaunākā albuma tapšanas procesos Berlīnē un redzēt vēsturiskus kadrus no arhīviem. Filma būs stāsts par "Prātas Vētras" un mūsu valsts ceļu. Par nepadošanos un spītību. Par neatlaidību, krišanu un atkal celšanos. 

Producenti: Skuba Films   

Filmas pirmizrāde: 2015. gada 29. oktobris, Rīga

Uzmanību: Vecuma ierobežojums: 12+


Atsauksmes par filmu

"Ļoti godīga" - tā grupas "Prāta vētra" dalībnieki vērtē filmu par sevi un saviem 25 gadiem mūzikā. Dokumentālās filmas "Prāta vētra: starp krastiem" pirmizrādi 29. oktobra vakarā apmeklēja arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

"Prāta vētras" dalībnieks Kaspars Roga atzina: "Man ļoti patika, paldies autoriem! Es emocionāli pārdzīvoju kā labā drāmā, komēdijā, trillerī - bija gan raudiens, gan smiekli, smieklu bija vairāk." "Ļoti veselīgi uz sevi paskatīties no malas," piebilda Māris Mihelsons.

Savukārt Valsts prezidents Raimonds Vējonis pauda: "Man filma tiešām ļoti patika. Forši puiši, forša filma, arī autori ir tiešām labi. Bet man patika arī tas, ka tika parādīts, ka kādu posmu esam auguši Padomju Savienībā - parādīt to, jo to daudzi ir aizmirsuši."

Jānis Jubalts norādīja: "Es gaidu no prezidenta kunga atbildes gājienu, jo viņam ir viens mājas materiāls no Madonas, no "Sinepes un medus" festivāla, kuru viņš pats ir filmējis."

"Uzticēšanās no mūsu puses - uzticēt Sandijam un Gundaram veidot šo filmu, paredzot, ka tie kadri, kurus mēs filmējām jautrā garastāvoklī ar spirdzinošiem dzērieniem, kas bija domāts tikai mājas videotēkai, pēkšņi parādīsies un varēs skatīties uz lielā ekrāna. Bet man šķiet, ka sanāca ļoti sirsnīgi un godīgi. Paldies!" pauda Renārs Kaupers.

 

Jaunākie notikumi

02
Jūl
Piektdien, 2. jūlijā Lubānas novada Sociālais dienests organizē Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas ārstu speciālistu