Pedagogu un vecāku biedrība "No sirds uz sirdi"  no 2015. gada 31. augusta līdz 2015. gada 20.decembrim realizēja projektu “Mēs to varam – tik darām”.

Projekta mērķis bija šūšanas darbnīcas izveide, ekonomiski neaktīvo iedzīvotāju, bezdarbnieku, jauno māmiņu prasmju attīstībai.

Projektu finansiāli atbalstīja Latvijas Kopienu iniciatīvu fonds, Lubānas novada pašvaldība, vietējā uzņēmēja un pati biedrība.

Projekta laikā tika izveidota neliela šūšanas darbnīca biedrības telpās, kura šobrīd ir pieejama  visiem Lubānas novada un tā apkārtnes iedzīvotājiem pirmdienās no plkst. 18.00. Tika  organizētas bezmaksas apmācības šūšanā, kuras vadīja biedrības pārstāve Antra Cimiņa. Kursus apmeklēja  Lubānas un Madonas novada iedzīvotāji.

Decembra nogalē noslēdzoties šūšanas kursiem, notika tērpu skate. Eglītes gaismiņu fonā, ejot pa “mēli” tika demonstrēti pašu šūti kostīmi, kleitas, svārki, blūzes,  žaketes,  cepures, auduma somas.  Bija kursu dalībnieces, kuras  sašuva tērpus bērniem Ziemassvētku uzvedumiem  - pavāru, rūķu  cepures, rūķu tērpus (9-16 gadus veciem bērniem). Lieliski, ka meitenes var izpausties radoši,  un tas viss nav jāpērk veikalā! Kursos apgūtās zināšanas un prasmes ir ieguvums visai dzīvei,  iespēja padalīties ar apgūto radu un draugu lokā.  Kāds guvis pārliecību, ka var uzsākt savu uzņēmējdarbību, celta pašapziņa!

Projekta laikā tika izveidots arī bērnu stūrītis. Tā bija lieliska  iespēja nodarbības apmeklēt arī māmiņām ar bērniem. Kursu laikā reizēm vienlaicīgi bērnu stūrītī spēlējās pat pieci, seši bērni, ļaujot vecākiem apgūt šūšanas prasmes.

Lai biedrība turpmāk varētu kvalitatīvāk organizēt dažāda veida  nodarbības, apmācības, būtu arī interneta pieeja, projekta realizācijas laikā tika paaugstināta biedrības tehniskā kapacitāte.

Jāsaka, ka projektam noslēdzoties darbi neapstājas.  Apmeklējot šūšanas darbnīcu, meitenes  turpina bagātināt savas modelēšanas, šūšanas, socializēšanās prasmes.

Visi, kam ir vēlēšanās iešūt, pāršūt, sašūt vai vienkārši kopā būt, aicinām izmantot biedrības telpās izveidoto šūšanas darbnīcu, bērni – bērnu stūrīti,  pirmdienās no plkst. 18.00.

Projekta vadītāja: Ina Gutāne

Jaunākie notikumi

26
Apr
Sēde notiks videokonferences veidā Zoom platformā

02
Jūl
Piektdien, 2. jūlijā Lubānas novada Sociālais dienests organizē Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas ārstu speciālistu