Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka 2016. gada 1.martā sākas Gada ienākumu deklarācijas iesniegšana gan tiem nodokļu maksātājiem, kam tas jādara obligāti, gan tiem, kuri to vēlas darīt brīvprātīgi, lai saņemtu iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksu par ārstniecības, izglītības un citiem attaisnotajiem izdevumiem.

VID aicina ikvienu nodokļu maksātāju iesniegt deklarāciju, izmantojot VID elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS), jo tas ir daudz ērtāk, ātrāk un vienkāršāk! 

EDS automātiski tiek atspoguļota visa VID rīcībā esošā informācija par nodokļu maksātāju, proti, nodokļu maksātāja gūtie ienākumi, neapliekamie ienākumi, informācija no kredītiestādēm par veiktajām iemaksām pensiju fondos, informācija no apdrošināšanas sabiedrībām par veiktajām iemaksām par dzīvības apdrošināšanas pakalpojumiem, kā arī no iepriekšējiem gadiem pārnestie attaisnotie izdevumi par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem.

Tādējādi iedzīvotājiem, kuri vēlas atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem, tas ir, par saņemtajiem ārstniecības, zobārstniecības vai izglītības iegūšanas pakalpojumiem, veselības apdrošināšanas prēmiju maksājumiem, veiktajām iemaksām pensiju fondos vai par dzīvības apdrošināšanas pakalpojumiem - deklarācijas pielikumā D4 pašām papildus jānorāda un jāpievieno attaisnojuma dokumenti (čeki un kvītis, tos iepriekš nofotografējot vai ieskenējot) tikai par tām summām, par kurām VID rīcībā informācijas nav un kuras VID nav iekļāvis deklarācijā.

Tiem, kas vēlas saņemt atpakaļ pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, Gada ienākumu deklarāciju brīvprātīgi var iesniegt:

·         par 2015.gadu - līdz 2019.gada 17.jūnijam

·         par 2014.gadu – līdz  2018.gada 16.jūnijam

·         par 2013.gadu – līdz 2017.gada 17.jūnijam

·         par 2012.gadu – līdz 2016.gada 16.jūnijam

Gada ienākumu deklarācijas var iesniegt arī Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros.            

Plašāka informācija pieejama VID mājaslapā sadaļā “Gada ienākumu deklarācija”. 

Jaunākie notikumi

02
Jūl
Piektdien, 2. jūlijā Lubānas novada Sociālais dienests organizē Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas ārstu speciālistu