Upes, ezeri un jūras piekraste ir būtisks resurss tūrisma attīstībai programmas teritorijā, turklāt gan Latvijā, gan Igaunijā ūdenstūrismam kā aktīvā un dabas tūrisma daļai piemīt augsts attīstības potenciāls. Esošais piedāvājums līdz šim vairāk koncentrēts vietējam patēriņam, turklāt masveidā tiek izmantotas populārākās ūdenstilpnes pat, ja pieejams daudz lielāks laivojamo upju skaits, turklāt tās ir pieejamas no agra pavasara līdz vēlkam rudenim, dodot iespēju samazināt sezonas ietekmi uz nozari kopumā. Arī ezeri un jūras piekraste tiek arvien aktīvāk izmantota aktīvajai atpūtai, kas pieprasa atbilstošas infrastruktūras izveidi. 

Projektā "Riverways" izveidoti daudz un dažādi vērtīgi materiāli, kas noderēs gan ūdenstūrisma pakalpojumu sniedzējiem, gan pašiem ūdenstūristiem, izvēloties upi un dodoties laivu braucienā. Projekta mērķis ir uzlabot apstākļus ilgtspējīgai ūdenstūrisma attīstībai un paaugstināt ūenstūrisma konkurētspēju programmas teritorijā. 

Brošūra par ūdenstūrisma iespējām Latvijā un Igaunijā Latviešu valodā pieejama šeit.

Saplānot laivošanas maršrutu Latvijā un Igaunijā, uzzināt noderīgu informāciju, kas jāņem vērā dodoties laivu braucienā, sekot jaunumiem un īpašiem piedāvājumiem - to visu var izdarīt vienuviet Maršruta plānotājā www.upesoga.lv!

Vairāk par laivošanas iespējām un projektu atrodams šeit.

Jaunākie notikumi

30
Sep
Lubānas novada pašvaldības administrācijas ēkā, Lubānā, Tilta ielā 11
Kārtējā domes sēde notiks 30.09.2020. plkst. 14.00. Darba kārtībā jautājumi: 1. Par zemes ierīcības projekta izstrādes nosacījumu izsniegšanu nekustamā īpašuma Vijas sadalei 2. Par telpu

03
Okt
Lubānas pilsētas klubā
Akcija noritēs vienlaicīgi 5 pilsētās Latvijā: Baldonē, Garkalnē, Līgatnē, Lubānā, Rendāun

03
Okt
Visagala kapsēta

03
Okt
Meirānu tautas namā
Viesos saksofona virtuozs Arnis Graps Ieejas maksa 3 EUR, skolēniem 1 EUR