Upes, ezeri un jūras piekraste ir būtisks resurss tūrisma attīstībai programmas teritorijā, turklāt gan Latvijā, gan Igaunijā ūdenstūrismam kā aktīvā un dabas tūrisma daļai piemīt augsts attīstības potenciāls. Esošais piedāvājums līdz šim vairāk koncentrēts vietējam patēriņam, turklāt masveidā tiek izmantotas populārākās ūdenstilpnes pat, ja pieejams daudz lielāks laivojamo upju skaits, turklāt tās ir pieejamas no agra pavasara līdz vēlkam rudenim, dodot iespēju samazināt sezonas ietekmi uz nozari kopumā. Arī ezeri un jūras piekraste tiek arvien aktīvāk izmantota aktīvajai atpūtai, kas pieprasa atbilstošas infrastruktūras izveidi. 

Projektā "Riverways" izveidoti daudz un dažādi vērtīgi materiāli, kas noderēs gan ūdenstūrisma pakalpojumu sniedzējiem, gan pašiem ūdenstūristiem, izvēloties upi un dodoties laivu braucienā. Projekta mērķis ir uzlabot apstākļus ilgtspējīgai ūdenstūrisma attīstībai un paaugstināt ūenstūrisma konkurētspēju programmas teritorijā. 

Brošūra par ūdenstūrisma iespējām Latvijā un Igaunijā Latviešu valodā pieejama šeit.

Saplānot laivošanas maršrutu Latvijā un Igaunijā, uzzināt noderīgu informāciju, kas jāņem vērā dodoties laivu braucienā, sekot jaunumiem un īpašiem piedāvājumiem - to visu var izdarīt vienuviet Maršruta plānotājā www.upesoga.lv!

Vairāk par laivošanas iespējām un projektu atrodams šeit.

Jaunākie notikumi

17
Sep
Lubānas novada pašvaldības administrācijas ēkā
Pieņemšanas laiks no plkst.10:00-12:00, Lubānas novada pašvaldības administrācijas ēkas 1.stāva

20
Sep
Lubānas novada pašvaldības administrācijas ēkā
Iedzīvotāji tiks pieņemti laika posmā no plkst.09:00-10:00 Lubānas novada pašvaldības

26
Sep
Meirānu tautas namā

26
Sep
Lubānas novada pašvaldības administrācijas ēkā