Kā jau septembra sākumā tika ziņots - Meirānu Kalpaka pamatskola 2016./2017. mācību gadā saņēma Mammadaba vēstniecības statusu. Šo godu skola ir nopelnījusi, aizvadītajā mācību gadā aktīvi pierādot savas zināšanas, prasmes un mīlestību pret mežu, meža vērtībām un apkārtējo vidi: stādot kociņus, sakopjot dabu, izliekot putnu būrīšus, piedaloties Meža olimpiādē, apciemojot Mammadaba objektus un vispusīgi integrējot vides izglītību skolas darbā Mammadaba meistarklases ietvaros.

Turpinot aktīvi iesaistīties dažādos projektos, godam pildīt īpašos Mammadaba vēstnieku pienākumus, kā arī pozitīvi iedvesmot līdzcilvēkus, Meirānu Kalpaka pamatskolā, aizvadītajā nedēļā tika rīkota Olimpiskā diena "Padod bumbu!", kas cieši savijās ar Mammadaba aktivitātēm.

Šā gada devīze "Padod bumbu!" aizsākās ar no dabas materiāliem gatavotu bumbu izstādi - kopā 41 dažādas formas, materiāla, lieluma bumbas tika svērtas, mērītas, apbrīnotas.

Savukārt, pati olimpiskā diena iesākās ar pārgājienu uz nepilnus 5 km attālo operdziedātāja Jāņa Zābera muzeju "Vecais Ceplis". Pārgājiens bija kā iesildīšanas pārbaudījums gan pašiem mazākajiem "Kāpēcīšiem", gan arī skolotājām, pirms olimpisko vingrojumu kompleksa (grupas "Musiqq" dziesmas "Čaļi" ritmos).

Olimpiskās dienas ietvaros tika spēlētas gan jautras stafetes un spēles ar bumbām ("Dvieļubols", "Desas"), gan skriets rudens krosiņš pāri novāktam labības laukam. Diena pavadīta svaigā gaisā ar labu izkustēšanos priekš veselības, komandas gara un prieka.

Olimpiskā diena neizpalika arī bez izglītojošā momenta - skolēni un arī skolotāji tika iepazīstināti ar slavenā novadnieka Jāņa Zābera dzīves stāstu.

Smeļam spēku dabā!

 

Informāciju apkopoja:

Sabiedrisko attiecību speciāliste Renāte Čačka

 

Jaunākie notikumi

17
Sep
Lubānas novada pašvaldības administrācijas ēkā
Pieņemšanas laiks no plkst.10:00-12:00, Lubānas novada pašvaldības administrācijas ēkas 1.stāva

20
Sep
Lubānas novada pašvaldības administrācijas ēkā
Iedzīvotāji tiks pieņemti laika posmā no plkst.09:00-10:00 Lubānas novada pašvaldības

26
Sep
Meirānu tautas namā

26
Sep
Lubānas novada pašvaldības administrācijas ēkā