No 2016. gada maija līdz 1. oktobrim lauku ceļotājiem bija iespēja apceļot Lubāna ezera apkārtni piedaloties tūrisma akcijā "Lubāna ezera noslēpumi 2016", ko organizēja visi seši ezera krastos esošie - Rēzeknes, Madonas, Lubānas, Varakļānu, Balvu un Rugāju novadi. Ceļotājiem, apmeklējot minēto novadu piedāvātos tūrisma objektus, bija iespēja vākt parakstus ceļotāja anketā. Iesniedzot aizpildītās anketas varēja piedalīties izlozē, lai laimētu piemiņas balvas no tūrisma pakalpojumu sniedzējiem un novadu tūrisma informācijas centriem.

Ar Lubānas novada pašvaldības līdzfinansējumu, mūsu novadu pārstāvēt bija iespēja pieciem tūrisma pakalpojumu sniedzējiem - Biedrībai "Aborieši", Lubānas amatnieku centram, Jāņa Zābera memoriālajam muzejam "Vecais ceplis", akmeņu parkam "Vaidavas" un piemājas saimniecībai "Rozas".  

Vasara paskrēja ātri un, noslēdzot tūrisma sezonu, 1. oktobra vakarā Lubāna ezera krastā, ūdens attīstības centrā BĀKA, pulcējās tūrisma akcijas organizatori, novadu pašdarbnieki, tūrisma pakalpojumu sniedzēji - akcijas dalībnieki un, protams, ceļotāji. Pasākums tika rīkots, lai noskaidrotu vairāk kā 30 balvu īpašniekus un kopīgi nosvinētu skaisti aizvadīto vasaru un tūrisma akcijas "Lubāna ezera noslēpumi 2016" noslēgumu.

Apkopojot anketas, tūrisma akcijā piedalījušies ceļotāji no visas Latvijas, iesniedzot vairākus simtus ceļotāju anketas. Līdz ar to arī piemiņas balvas no akcijas organizētājiem aizceļoja pa visu Latviju.

Dzīvespriecīgā atmosfērā akcijas dalībnieki dalījās savā pieredzē un notikumos akcijas laikā. Ceļotāji ar nepacietību gaidīja loteriju  un starplaikos baudīja Lubānas kultūras nama lauku kapelas "Meldiņš", Degumnieku dāmu deju grupas "Orhidejas", Varakļānu kultūras nama teātra un dziedošās Igauņu ģimenes priekšnesumus.

Paldies Lubānas novada pašvaldībai par līdzfinansējumu dalībai akcijā. Paldies biedrībai "Aborieši", Lubānas amatnieku centram, Jāņa Zābera memoriālajam muzejam "Vecais ceplis", akmeņu parkam "Vaidavas", piemājas saimniecībai "Rozas" par atsaucību, entuziasmu un darbu. Paldies lauku kapelai "Meldiņš" par dalību noslēguma pasākumā, novadu tūrisma speciālistiem par kopīgo darbu visas vasaras garumā. Paldies ikkatram ceļotājam, kas piedalījās tūrisma akcijā "Lubāna ezera noslēpumi 2016".

Foto no pasākuma pieejami šeit*

 

Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centra speciālists: Aigars Noviks

 

Jaunākie notikumi

02
Jūl
Piektdien, 2. jūlijā Lubānas novada Sociālais dienests organizē Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas ārstu speciālistu