Šā gada 29. janvārī plkst. 15.00, Lubānas pilsētas klubā - etno mūzikas grupas "Vairogi" koncerts par godu Lubānas pilsētas 25 gadu jubilejai. Lubānas novada pašvaldība sveic visus lubāniešus pilsētas jubilejā. Ieeja uz koncertu bez maksas. Lubāna pilsētas statusu ieguva 1992. gada 30. janvārī.

Par grupu:

Etno mūzikas grupa "Vairogi" ir dibināta 2015. gada septembrī. Tā dibināta senajā un leģendām bagātajā Tālavas valsts "galvaspilsētā" Trikātā. Jau pati vēsturiskā vide ir rosinoša radošiem meklējumiem. Līdz ar to - tāda stila grupas izveidošanās ir zināmā mērā likumsakarīga. Grupa nodarbojas ar jaunradi uz tautas mūzikas bāzes un veido aranžējumus arī tautas dziesmām. Uz grupas mūzikas pamata ir izveidotas dejas vairākiem tautas deju kolektīviem, piemēram, "Dzieti" un "Ieviņa". 

Virziena meklējumi joprojām turpinās un pilnveidojās, bet nosacīti grupa darbojas Neofolk lauciņā. Radošos meklējumos ir izveidota arī koncertprogramma "Pacel skatu uz austošo Sauli", kurā tiek stāstīts stāsts par latviešiem cauri gadsimtiem.

"No kurienes mēs nākam?, Kas mēs esam?, Uz kurieni ejam?" - tāds varētu būt koncertprogrammas moto.  

Ieskatam viena grupas melodija:

Grupā pašreiz darbojas pieci dalībnieki:

Uldis Punkstiņš-Cajons: ģitāra, balss
Ando Krūze: 12 stīgu ģitāra, perkusijas, balss
Voldemārs Tjuniņš: bass, balss
Lauris Rozenbaks: ģitāra, akordeons, mandolīna
Mārtiņš Āboliņš: dūdas, stabules, akordeons, mandolīna u.c. tautas instrumenti

Laika vīra lomā ir iejuties aktieris Harijs Upenieks.  

 

Jaunākie notikumi

21
Nov
Lubānas novada Sociālā dienesta telpās
21.novembrī Lubānas novada Sociālā dienesta telpās, Oskara Kalpaka ielā 12, 103.kabinetā

22
Nov
Lubānas pilsētas klubā
Režisors Dzintars Dreibergs. Filmas garums: 2 h 3 min. Līdz 12 g.v. neiesakām. Filma veidota pēc Aleksandra Grīna romāna motīviem, tā ved 100 gadus senā pagātnē.

23
Nov
Lubānas vidusskolas sporta zālē
Laipni aicināti uz sestdienas bezmaksas vingrošanas nodarbībām, ko vadīs Lubānas novada pašvaldības sporta pasākumu organizators Māris Valainis. Fiziskās sagatavotības

25
Nov
Lubānas novada pašvaldības administrācijas ēkā
Lubānas novada pašvaldības administrācijas ēkā