Šā gada 29. janvārī plkst. 15.00, Lubānas pilsētas klubā - etno mūzikas grupas "Vairogi" koncerts par godu Lubānas pilsētas 25 gadu jubilejai. Lubānas novada pašvaldība sveic visus lubāniešus pilsētas jubilejā. Ieeja uz koncertu bez maksas. Lubāna pilsētas statusu ieguva 1992. gada 30. janvārī.

Par grupu:

Etno mūzikas grupa "Vairogi" ir dibināta 2015. gada septembrī. Tā dibināta senajā un leģendām bagātajā Tālavas valsts "galvaspilsētā" Trikātā. Jau pati vēsturiskā vide ir rosinoša radošiem meklējumiem. Līdz ar to - tāda stila grupas izveidošanās ir zināmā mērā likumsakarīga. Grupa nodarbojas ar jaunradi uz tautas mūzikas bāzes un veido aranžējumus arī tautas dziesmām. Uz grupas mūzikas pamata ir izveidotas dejas vairākiem tautas deju kolektīviem, piemēram, "Dzieti" un "Ieviņa". 

Virziena meklējumi joprojām turpinās un pilnveidojās, bet nosacīti grupa darbojas Neofolk lauciņā. Radošos meklējumos ir izveidota arī koncertprogramma "Pacel skatu uz austošo Sauli", kurā tiek stāstīts stāsts par latviešiem cauri gadsimtiem.

"No kurienes mēs nākam?, Kas mēs esam?, Uz kurieni ejam?" - tāds varētu būt koncertprogrammas moto.  

Ieskatam viena grupas melodija:

Grupā pašreiz darbojas pieci dalībnieki:

Uldis Punkstiņš-Cajons: ģitāra, balss
Ando Krūze: 12 stīgu ģitāra, perkusijas, balss
Voldemārs Tjuniņš: bass, balss
Lauris Rozenbaks: ģitāra, akordeons, mandolīna
Mārtiņš Āboliņš: dūdas, stabules, akordeons, mandolīna u.c. tautas instrumenti

Laika vīra lomā ir iejuties aktieris Harijs Upenieks.  

 

Jaunākie notikumi

22
Aug
Latvijas Ordeņu brālības 22. salidojums kopnoskaņās Dzejas diena Lubānā

23
Aug
Brīvdabas estrādē pie Jāņa Zābera memoriālā muzeja "Vecais Ceplis"
11.augustā 85 gadu jubileju svinētu izcilais latviešu operdziedātājs Jānis Zābers. Visu laiku labākais latviešu tenors, kā viņu joprojām sauc daudzi mūzikas profesionāļi un talanta

26
Sep
Lubānas Jaunajos kapos

26
Sep
Lubānas pilsētas klubā