Jaunās grāmatas Meirānu bibliotēkā augustā

 

1.      Romāna darbība aptver plašu laika posmu ― no 19. gadsimta līdz trešās Atmodas gadiem, kad Puravas ļaudis gaida ierodamies ciemos barona fon Rozenblata pēcteci no Vācijas...

2.      Pirms vairākiem gadiem valdzinošais Fins – pievilcīgs, azartisks alpīnists un sieviešu mīlulis – pievērsa uzmanību tieši Florai. Abu mīlestība izvērsās kaislīga, elpu aizraujoša. Flora domāja, ka ir atradusi vīrieti, ar kuru pavadīt kopā visu mūžu. Tomēr kādudien Fins pazuda bez vēsts... 

 

 

 

3.      Senas vēstules uzjundī atmiņas, notikumi savērpjas un saaužas kā sievietes austie audekli, un gan viņai, gan viņas meitai sākas trauksmains meklējumu laiks – vai patiesi Langobardu valsti tālā pagātnē dibināja senie Baltijas jūras abu krasta iedzīvotāji? 

4.      Spriedzes pilns darbs. Ikviens ir aizdomīgs, meli un baiļu trīsas ik uz soļa, katrā nodaļā negaidīts sižeta pavērsiens. Šokējošs psiholoģisks trilleris pārsteidz ar pavērsienu asumu un vērienīgu ātrumu.

 

 

5.      Ir 1937. gads. Pasaule dzīvo pārmaiņu priekšnojautās. Vēl nav noslēgts Molotova-Ribentropa pakts, vēl joprojām daudzi tic, ka Padomju Savienība vedīs cilvēci pretī gaišajai nākotnei... Grāmatas autores  romāna iedvesmas avots ir ilggadējās VDK spiedzes - latviešu ieceļotāja meitas Melitas Norvudas - dzīvesstāsts.

6.      Katram personāžam ir sava pagātne un savas nākotnes cerības. Robertsa tās ir savijusi grodā sižeta līnijā, kas aizrauj lasītāju pamazām šķetināmu notikumu straumē. Tiecoties atklāt lielo noslēpumu, ikviens var just līdzi skaistajām, mērķtiecīgajām sievietēm un apbrīnot vīrišķīgos supervaroņus

7.      Romāns no sākta gala bija iecerēts kā vasarā lasāma grāmata, gaisīgs vēstījums par vīnu, mīlestību un citām indēm . Romāna lietošanas galvenais nosacījums – uztvert izlasīto pēc iespējas vieglāk. Bet drīkst izgaršot arī kā jauno, romāna nepastāvīgākā varoņa Imanta radīto vīnu.

8.      Šajā jaukajā un sirsnīgajā romānā rakstniece prasmīgi ievijusi pamācošu stāstu par cilvēku diezgan neveiksmīgajiem, tomēr mūžsenajiem centieniem nodzīvot dzīvi, nepieļaujot kļūdas. Romāns, kas reizēm liek smaidīt un smieties, bet brīžiem notraukt kādu aizķērušos asaru acs kaktiņā. Lieliska lasāmviela!

9.      Aizraujošais romāns par 16-17 gadu veciem Īrijas jauniešiem atklāj interesantas atšķirības salīdzinājumā ar  Latvijas skolas dzīvi, bet galvenokārt vēsta par tur un te vienādi svarīgo: attiecībām ģimenē, varmācību, neprasmi atklāt citiem savas problēmas, greizsirdību, attieksmi pret seksu, drosmi rīkoties savas mīlestības vārdā, aizvainojumu un vēl, un vēl. Arī vissvarīgāko: mīlestību.

10.  “Džila Lūisa sevi apliecinājusi kā vadošo mūsdienu rakstnieci, kura pievērsusies dzīvnieku tēmai.  Šoreiz tas ir kareivju vienība Āfrikas džungļu biezoknī noķer gorillu mazuli.
Nemiernieku nometnē mīt arī divi sagūstīti bērni — Aimara un Bobo. Uzzinājuši, ka gorillu mazuli grasās pārdot nebrīvē, viņi zvēr palīdzēt tam atkal nokļūt brīvībā.