Šogad varam teikt, ka beidzot ziema ir atgriezusies. Un Lubānas ziemas sporta veidu cienītājiem ir patiešām iespējas to izbaudīt ar pilnu spēku.

17. februārī Lubānas novadā notika nedaudz plašāka mēroga distanču slēpošanas sacensības, kā ierasts. Distanču slēpošanas seriāls klasiskajā stilā ar 3 kārtām, kur divi posmi jau aizvadīti Vietalvā un Lubānā. 

Jāsaka, ka man, kā Lubānas novada pārstāvim un otrās kārtas organizatoram, šis bija kārtējais izaicinājums un pārbaudījums. Tika izmainīti pasākuma datumi un sacensību norises vietas, jo nekādi nevarējām pieskaņoties laikapstākļiem, tad vēl šis un tas… Esmu vairākkārt pārliecinājies, ka pirmā doma, kas ienāk galvā, ir tā īstā un pareizā. Pagājušā gada vasarā, kad tika plānots šis slēpojums, mana izraudzītā vieta bija Aiviekstes klāni, pie kā arī noslēgumā palikām. Trase vijās gar Aiviekstes upi un cilvēku neapdzīvotu reģionu. Lubānas līdzenumā 18 km nebūt nav vieglāk slēpojami, salīdzinājumā ar trasi, kurai ir reljefs, jo atelpas brīži nobraucienos šoreiz izpalika. Trases odziņa bija sajūtas, ka Tu esi neapdzīvotākajā vietā Latvijā un, protams, skaistā ainava gar Aiviekstes upi. Mūs apciemoja sportisti no dažādām vietām Latvijā (Madonas, Jaunpiebalgas, Pļaviņām, Rīgas, Ikšķiles, Cēsīm, Smiltenes, Valmieras, Beļavas, Ādažiem). Kopā pavisam 70 dalībnieki. Lubānu pārstāvēja 20 sportisti, iegūstot septiņas godalgotas vietas. Tas bija  patīkami!

  •   S10 2 km grupā – Baiba Dzene – 1.v.
  •   S veselības 10 km – Iveta Kaverska – 1.v., Daiga Strode – 3.v.,
  •   V veselības 10 km – Kristers Studers – 2.v.,  Gintis Dzenis – 3.v.,
  •   V18 10 km – Mārcis Čevers – 3.v.,
  •   S35 18 km – Vita Ormane – 3.v. Prieks par Lubānas labu draugu Ingmāru Briedi, kurš bija šīs kārtas absolūtais uzvarētājs un 18 km noslēpoja kā lokomotīve ar rezultātu – 54.02.04. Ingmārs patreiz ir kopvērtējuma līderis un lubānieši tur īkšķus, lai viņam izdodas uzvarēt arī pēdējā kārtā.

Paldies visiem Lubānas čaklajiem draugiem, kas palīdzēja un atbalstīja, lai šis pasākums noritētu gludi: Lubānas novada pašvaldībai, Mārtiņam Valainim, Magnusam Mūkinam, Edgaram Stankam, Guntim Klikučam, Mārtiņam Niklasam, Armandam Karlsonam, Ilvai Mežsargai, Ronaldam Feldmanim,  Dacei Rudzītei, Sandim Kļaviņam, Kalvim Mūkinam.

 Kamēr lielākā daļa lubāniešu slēpoja pa klāniem, mūsu orientieriste Marta Valaine kopā ar treneri Jāni Lejiņu bija devusies uz Latvijas čempionātu orientēšanās uz slēpēm, kas notika Lubānas slēpotājiem jau zināmajā Vanagkalnā, Piebalgā. S12 grupā sprinta distancē no sešpadsmit dalībniecēm Marta ieguva 1.v. un vidējā distancē  – 3.v. 

Trešā Latloppet posma noslēdzošā kārta notiks Madonā, Smeceres silā jau šosvētdien (25.02.), sīkāka informācija  www.LATLOPPET.LV.

 Sporta pasākumu organizators
Māris Valainis

 

 

Jaunākie notikumi

12
Apr
Sēde notiks videokonferences veidā Zoom platformā
Pirmdien, 12. aprīlī plkst. 14.00 notiks paplašināta Finanšu un attīstības komitejas sēde. Sēdē tiks izskatīti biznesa ideju konkursa "Sāc Lubānā 2021" pretendentu pieteikumi. Pavisam