"Ja tu gribi saņemt prieku, dāvā to citiem, ja gribi būt mīlēts, iemācies mīlēt citus, ja tu vēlies, lai tevi ievērotu un novērtētu, iemācies pamanīt un novērtēt citus,

ja tu gribi, lai tu dzīvotu pārticībā, palīdzi citiem tikt pie pārticības. Ja tu vēlies būt svētīts ar visu labo, ko dzīve var piedāvāt, iemācies klusām apveltīt citus ar šīm veltēm…” (D. Čopra)

 

Ģimene nenoliedzami ir viena no dzīves lielākajām vērtībām, tomēr ne visiem bērniem Latvijā, arī mūsu novadā, ir iespēja baudīt tās siltumu un vecāku rūpes. Ir dažādi iemesli, kāpēc bērni nonāk bērnunamos. Tie var būt sociāli ekonomiski apstākļi, vecāku zaudējums, pārtrauktas aizgādības tiesības u.c. Reizēm vecāki maina savu dzīvesveidu, un bērni atgriežas savās ģimenēs, bet visbiežāk tomēr viņi par saviem bērniem aizmirst…

Bet varbūt Tu esi gatavs atvērt savas mājas durvis un dāvināt sirds siltumu bērniem, kuri palikuši bez vecāku rūpēm un mīlestības? Varbūt arī Tavas ģimenes roku vadīts kāds mazulis var mācīties staigāt, runāt, rūpēties par sevi un apjaust, ka šinī pasaulē kādam ir svarīgs un vajadzīgs? Laikā, ko bērns pavada ģimenē, nevis bērnu namā, viņš mācās ģimenes dzīvi un savstarpējās attiecības, iepazīstas ar sadzīvi un ikdienas pienākumiem, apjauš, ka mamma un tētis mīl un rūpējas par bērniem.

Lubānas novada bāriņtiesa 2018. gada 3.maijā, tuvojoties dienai, kad katrs bērns vēlas savu māmiņu apmīļot visvairāk, aicina Jūs uz tikšanos “Ģimeni katram bērnam”, lai uzzinātu visu par audžuģimeni, aizbildnību un viesģimeni, kā par tādu kļūt, lai iepazītos ar kādas audžuģimenes pieredzi plkst. 17.00 Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā Oskara Kalpaka ielā 4, Lubānā.

Nāc uz Bāriņtiesu arī jebkurā citā laikā un jautā arī tad, ja pašlaik vēl šaubies vai neko nezini par iespēju dot kādam bērnam jaunu iespēju iepazīt ģimeni, vai Tevi vienkārši urda ziņkāre! Lēmums savā ģimenē pieņemt bērniņu – audzināt to, lolot un mīlēt, ir ļoti atbildīgs, drosmīgs un cienījams solis. Vairāk informācijas par tikšanos pa tālruni 25623047 (Dace Mežsarga).

 

Informāciju sagatavoja:

Dace Mežsarga

Lubānas novada bāriņtiesas priekšsēdētāja

 

 

Jaunākie notikumi

02
Jūl
Piektdien, 2. jūlijā Lubānas novada Sociālais dienests organizē Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas ārstu speciālistu