Vidzemes Augstskolas studiju programmu Tūrisma organizācija un vadība (TOV) un Tūristu gids – ceļojumu un pasākumu organizators (TG) studenti no 14. līdz 23.maijam pavadīs Integrēto apvidus praksi Lubānas novadā.

Tās ietvaros studenti sakops tūrisma objektus, veidos velomaršrutus un organizēs pasākumus. Prakses laikā 25 studenti pasniedzēju Ivetas Druvas Druvaskalnes un Jura Smaļinska pavadībā praktizēs studijās gūtās iemaņas dažādos uzdevumos. TOV studenti apsekos tūrisma objektus un tūrismā iesaistītus uzņēmējus, lai izveidotu vairākus velomaršrutus. Tikmēr TG studenti Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centra vadītājas Ilzes Kraukles vadībā iepazīs Broņislavas Martuževas dzejas klēti, izstrādās idejas ekspozīcijai un pasākumiem.

Piektdien, 18.maijā, Lubānas dabas takā „Aiviekstes ozoli” visi interesenti varēs piedalīties studentu organizētajā pasākumā “Atpakaļ akmens laikmetā”. Tā ietvaros dalībnieki iepazīs akmens laikmeta cilvēku sadzīvi dažādās spēlēs un darbnīcās, kā arī skatīsies studentu veidotu teatrālo uzvedumu „Medīt, mīlēt, izdzīvot”. Savukārt svētdien, 20.maijā, studenti aicina vietējos velo entuziastus doties veloekspedīcijā „Lubāna ezera apkārtnes klimats senāk un tagad”, kuras laikā tiks svinīgi atklāta Aiviekstes izteka no Lubānas ezera. Šie pasākumi tiek rīkoti sadarbībā ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu projekta „Jaunieši jauniešiem par vidi” ietvaros.

Studenti prakses laikā sadarbosies ar Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centru, kā arī sporta pasākumu organizatoru, biedrības „Aborieši” vadītāju, Māri Valaini, lai veiktu sakopšanas un labiekārtošanas darbus tūrisma un atpūtas objektos. Vides uzlabošanas darbi norisināsies tādos Lubānas novada objektos, kā dabas taka „Aiviekstes ozoli”, bijušajā dzelzceļa līnija Madona-Lubāna, Liedes upe, Lubānas ev.-lut. baznīca u.c.

Prakses noslēgumā studenti iepazīstinās Lubānas novada pašvaldības pārstāvjus un citus interesentus ar praksē izpētīto un izstrādātajiem priekšlikumiem, kas, pēc noslēguma diskusijas, var tikt ņemti vērā Lubānas novada attīstības programmas 2019.-2026.gadam izstrādē.

 

Informāciju sagatavoja:

Beatrise Gusmane

Vidzemes Augstskolas studente

 

Jaunākie notikumi

12
Apr
Sēde notiks videokonferences veidā Zoom platformā
Pirmdien, 12. aprīlī plkst. 14.00 notiks paplašināta Finanšu un attīstības komitejas sēde. Sēdē tiks izskatīti biznesa ideju konkursa "Sāc Lubānā 2021" pretendentu pieteikumi. Pavisam