Amatnieku centrs

 


Adrese: Oskara Kalpaka iela 4, Lubāna, Lubānas novads, Latvija, LV - 4830Iespēja apgūt visdažādākos amatus, to skaitā, grozu pīšanu un aušanu. Ir iespējams arī iegādāties Lubānas novada amatnieku darinājumus – pītus grozus, keramiku, adījumus, lupatu paklājus, tekstilu un vēl.

Tālrunis: + 371 26153249

www.lubanaspuse.lv

 

Pagrabiņš “Pie ķērpīšiem”

 

 

Iespēja apskatīt Lubānas galveno pagrabu, iepazīt Lubānas novada amatniekus, uzzināt kādu interesantu senu un ne tik senu stāstu par Lubānas pusi, laicīgi piesakot vēlmi, tiek nodrošināta iespēja nogaršot uz dzīvas uguns pagrabā vārītu zupu vai iegūt veselību stiprinoties ar šeit gatavotu zāļu tēju, iespējama vietas rezervācija ilgākam laikam sarunām un kopā būšanai.

Adrese: Oskara Kalpaka iela 4, Lubāna (iekšpagalms).

 

Iepriekšēja pieteikšanās apmeklējumam:

E-pasts: lubana.amatnieks@inbox.lv  

Tālrunis: Vilnis (+371 26565071), Astrīda (+371 28395276)

 

Brīvdienu māja „Zvaigznītes”

 

Jauka un omulīga brīvdienu māja Aiviekstes upes krastā! Piedāvājam gan pirtiņu, gan nakšņošanu, gan telpu ar kamīnu nelielām viesībām, mums ir arī nojume āra pasākumiem vasarā, volejbola laukums, batuts, laiva, kā arī - gatavojam mājas sieru! Būsiet mīļi gaidīti izbaudīt klusumu un mieru pie dabas! Mēs strādājam, lai pie mums ne tikai iegrieztos, bet arī atgrieztos! 

Adrese: „Zvaigznītes” ,Indrānu pagasts, Lubānas novads, Latvija, LV–4826

Tālrunis: +371 26825836

http://www.zvaigznites.lv/

 

Lubānas evaņģēliski luteriskās draudzes baznīca

 

 

Baznīca celta 1868. – 1872.g. pēc J. Kampes būvprojekta neogotikas stilā. Tai ir neparasts plānojums, jo ēkā apvienotas divas baznīcas – lielā un mazā. Mazās baznīcas apsīdā – vitrāža. Dievnamā ir grezns neogotikas stilā veidots altāris ar altārgleznu “Kristus pie krusta”. Baznīcā atrodas Augusta Martina 1871. gadā būvētās ērģeles. Uzkāpjot baznīcas tornī, var apskatīt Lubānas pilsētas un apkārtnes panorāmu. Baznīcā atrodas trīs valsts nozīmes mākslas pieminekļi: ērģeles, vitrāža „Kristus ar bērniem” un divas vitrāžas durvīs.

Adrese: Baznīcas iela 1, Lubāna, Lubānas novads, Latvija, LV–4830

Tālrunis: +371 26391527, +371 22020801

Dievkalpojumi: svētdienās 13:00.

http://lubanasdraudze.wordpress.com

 

Lubānas Svētās Ģimenes Romas katoļu draudzes baznīca

 

 

Draudze sāk veidoties 1934. gadā, kad Lubānā ierodas laukstrādnieki, koku pludinātāji un upes bagarētāji no Latgales. Garīgās dzīves saglabāšanai un uzturēšanai Borhovas draudzes prāvests Miķelis Dukaļskis 1934. gadā sāk noturēt dievkalpojumus privātās mājās un ģimnāzijas telpās. 1938. gadā inženieris Antons Kursītis nopērk nepabeigtu koka divstāvu namu un uzdāvina to draudzei. 1961. gadā priestera Jāzepa Grišāna vadībā ēka tiek pārbūvēta un labiekārtota draudzes vajadzībām. Draudzi ir apkalpojuši priesteri no tuvākās apkaimes – pavisam 19 garīdznieki. Draudzē ir apmēram 50 praktizējoši ticīgie. Dievkalpojumi notiek katru svētdienu, kā arī visos lielajos Baznīcas svētkos.

Adrese: Brīvības iela 7, Lubāna,Lubānas novads, Latvija, LV–4830

Tālrunis: +371 64894694

 

Pulkveža Oskara Kalpaka piemineklis

 

 

Latvijas bruņoto spēku pirmā virspavēlnieka Oskara Kalpaka (1882 – 1919) dzimtas apbedījuma vieta Visagala kapos ar Kārļa Zāles un Arnolda Dzirkaļa 1927. gadā veidotu pieminekli.

Adrese: Visagala kapi, Indrānu pagasts, Lubānas novads, Latvija

 

Lubānas Vecā kapsēta

 

 

Lubānas Vecā kapsēta glabā gadsimtiem senas leģendas: par veco kapliču – kaulu kambara vietu un ērģelnieka Bernharda Štamma kapakmeni. Apglabāšana šajos kapos notikusi līdz 20.gs sešdesmitajiem gadiem. Vecajā kapsētā apglabāti Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri: Jānis Rullis (1898 -1950) un Jānis Ziediņš (1896 – 1940), Latvijas

Atbrīvošanas cīņās kritušie karavīri: Augusts Vīksne (1897 – 1920), Konrāds Ērglis (1891 – 1919), Roberts  Dzirkals (1892 – 1919) un Arvīds Augstmanis (1901 - 1920). Šajā kapsētā apglabāts folklorists Mārtiņš Celmiņš (1863 – 1936), fotogrāfs Alfrēds Grāvers (1877 – 1954), skolotājs Pēteris Alfrēds Šmits (1876 - 1949) un pirmais latviešu tautības mācītājs Lubānas luteriskās draudzes baznīcā Augusts Peitāns (1823- 1870). Viņiem par godu kapsētā 1933. gada 18. novembrī tika atklāts svētās uguns altāris.

Adrese: Oskara Kalpaka iela 10, Lubāna, Lubānas novads, Latvija.

 

Akmeņu parks „Vaidavas” 

 

Akmeņu parks „Vaidavas” ir viena no Latvijas lielākajām akmeņu kolekcijām (~4000 akmeņu), kas izvietota apmēram 2 ha platībā. Apskatei tiek piedāvāta arī seno sadzīves priekšmetu un darbarīku kolekcija, krūzīšu kolekcija (~ 1500 krūzītes), “Spoku namiņš”, kurā var sastapties ar dažādiem dabas veidojumiem.

Adrese: „Vaidavas”, Indrānu pagasts, Lubānas novads, Latvija, LV–4830.

Tālrunis: +371 26565071

E-pasts: vaidavas@inbox.lv

www.lubanaspuse.lv

 

Piemājas saimniecība "Rozas"

 

 

 

Adrese: ''Rozas'',Indrānu pagasts, Lubānas novads, LV-4826

Atrodas netālu no Meirāniem.

Saimniecībā nodarbojas ar dažādu putnu audzēšanu.

Iespēja apskatīt biežāk sastopamus putnus - vistas, tītarus, pīles, zosis. Ne tik bieži sastopamus putnus - Indijas skrējējpīles (pudeļpīles), paipalas. Eksotiskos putnus - fazānus, pāvus, strausus. Kā arī ir iespēja apskatīt citus mājdzīvniekus. Saimniecības apskate - ekskursija gida pavadībā vienai personai cena ir pēc vienošanās.

Iespējama telts un piknika vieta. Ir iespēja iegādāties saimniecībā esošo putnu spalvas. 

Saimniecības apmeklējumu lūgums iepriekš pieteikt telefoniski. 

Tālrunis:

Jānis Solzemnieks  +371 28378516

Ilze Solzemniece   +371 29178584

 

AS "Latvijas meži" Podiņu kokaudzētava

 

 

Kokaudzētava „Podiņi” ir Latvijas valstij piederošs uzņēmums, par kuru rūpējas akciju sabiedrība  Latvijas valsts meži”. Šobrīd tā ir viena no modernākajām Baltijā un viena no trim Latvijas lielākajām kokaudzētavām.

Adrese: „Podiņi”, Indrānu pagasts, Lubānas novads, Latvija, LV–4830

Tālrunis: + 371 29197339

 

Piemiņas vieta kritušajiem latviešu leģiona karavīriem un nacionālajiem partizāniem Lubānas Jaunajos kapos

 

Piemiņas vieta atklāta 1992. gada 25. jūlijā. Šeit ir pārapbedīti 26 leģionāri un nacionālie partizāni. Pieminekli uzstādīja un piemiņas vietu izveidoja Latvijas Nacionālo karavīru biedrības Lubānas nodaļa. Piemiņas akmeni veidoja Andris Briezis.

Adrese: Lubānas jaunie kapi, Lubāna, Lubānas novads, Latvija.

 

Visagala kapsēta

 

Kapsētā pārapbedīts Latviešu pulkvedis, pirmās Latvijas karaspēka vienības komandieris Oskars Kalpaks, kurš neapšaubāmi kļuvis par leģendu un varoni visai latviešu tautai. Visagala kapos atdusas arī latviešu dzejnieks Jānis Gavars, kurš savā dzejā atspoguļo dabas skaistumu un varenību, mīlestību un cilvēka dzīvi laukos. Visagala kapos atrodas piemiņas akmens novadniekiem. Tas tiek atklāts 1989. gada 7. oktobrī novadnieku piemiņai. Kapakmenī iegravēti šādi vārdi: „Karā kritušajiem, nomocītajiem, tālos nezināmos svešos kapu laukos uz mūžu palikušajiem, bez vēsts pazudušajiem.” Piemiņas akmeni veidojis Andris Briezis.

Adrese: Visagala kapi, Indrānu pagasts, Lubānas novads, Latvija

 

Kapu ezers

 

Kapu ezers (arī Kāpu ezers, Visagala ezers) ir ezers Lubānas novada Indrānu pagastā pie Visagala. Ezera platība ir 5,4 ha, vidējais dziļums 5 m, lielākais dziļums 11 m. No ezera iztek Upsts un Slaviešu grāvis. Grāvis savieno ar ziemeļaustrumos esošo Salas ezeru. Pie ezera atrodas senkapi. Ezerā ir peldvieta. Kopš 2004. gada ezers un tā apkārtne 17 ha platībā ir dabas liegums un Natura 2000 teritorija.

Šis ezers Latvijas mērogā nozīmīgs ar to, ka ir viens no retajiem dzidrūdens ezeriem. Pagaidām nav vērojama būtiska rekreācijas ietekme, kaut gan vasaras sezonā vērojams liels apmeklētāju skaits, kas galvenokārt ierodas teritorijā, lai peldētos ezerā, kā arī sēņotu un ogotu ezeram apkārt esošajos mežos.

No dabas vērtībām šeit atrodami 3 Latvijā aizsargājami biotopi - ezereņu audzes ezeros, ežgalvīšu audzes ezeros, sīkās lēpes audzes ezeros.

Savienots ar blakus esošo Salas ezeru, ar kuru ūdens apmaiņa notiek abos virzienos, atkarībā no vēja virziena. No ezera iztek viena upe – Upsts, kuras izteka, gan šobrīd aizaug un praktiski notece ir apstājusies.

Atpūtas vieta

Ezera dienvidrietumu krastā izveidota labiekārtota atpūtas vieta, ar peldvietu, pārģērbšanās kabīni un ugunskura vietu.

Ezera krastā atpūties peldvietā, kurā vari netraucēti veldzēties ezera ūdeņos. Vieta plaša, viegli piebraukt, taču netālu apdzīvota vieta, publisku peldvietu bieži apmeklē iedzīvotāji. Teltis būvēt var.

Zivis

Kapu ezers ir vidēji iecienīta makšķernieku vieta. Literatūrā nav atrodami dati par ezera zivju faunu. Makšķernieki min sekojošas zivju sugas: rauda (Rutilus rutilus), asaris (Perca fluviatilis), plaudis (Abramis brama), līdaka (Esox lucius), karpa (Cyprinus carpio), līnis (Tinca tinca), karūsa (Carassius carassius), kas visas ir samērā parastas sugas. Karpas, blakus esošajā Salas ezerā, savulaik tikušas pavairotas mākslīgi.

 

Piemiņas akmens komunistiskā terora upuriem

 

 

Piemiņas vieta atklāta 1989. gada 25. martā. Akmens ir atvests no Olgasīļiem. Tas nav apstrādāts vai citādi pārveidots. Bronzā atlieto bareljefu veidoja Āris Smildzers (dz.1962.) un Aivars Vīlipsons (dz.1964.). 2011. gadā ar Lubānas novada pašvaldības un Madonas novada fonda atbalstu piemiņas vieta tiek labiekārtota. Katru gadu 25. martā un 14. jūnijā Aiviekstes krastā pie piemiņas akmens pulcējas novada iedzīvotāji, lai atcerētos 1941.un 1949. gada deportācijas.

Adrese: Krasta iela 3 B, Lubāna, Lubānas novads, Latvija

 

Piemiņas akmens Lubāna ezera regulēšanas darbu celmlaužiem

 

Piemiņas akmens Aiviekstes upes krastā (pie Parka 1) ir vēsturiska liecība, kas stāsta par vērienīgajiem Aiviekstes upes regulēšanas darbiem, kad upe tika padziļināta 70 km garā posmā un iztaisnota par 8 km, lai novērstu plūdu postu. Šos darbus veica 1926. gadā nodibinātā Lubāna ezera regulēšanas darbu pārvalde. To vadīja regulēšanas darbu projekta autors, satiksmes ceļu inženieris Antons Kursītis (1883 – 1968), kurš par savu veikumu tika apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni. Piemiņas akmeni veidoja Andris Briezis.

Adrese: Parka 1, Lubāna, Lubānas novads, Latvija.