Jau izsenis par ozolu klīst dažādas teikas, no kurām radies dižozola nosaukums. Viena no teikām stāsta par diviem brāļiem, kas nevarējuši sadalīt dzimtai atstāvo tēva mantojumu, kā rezultātā nauda, kas tika noslēpta pie ozola, netika atrasta.

Savukārt, Jāņa Gavara teikā, ko stāstījusi viņa vecmāmiņa,  tiek lēsts par Nurģi - naudas apsargātāju, kas dzīvojis ozola dobumā. Kas nācis naudu meklēt, to Nurģis nogalinājis un dvēseli atdevis velnam. Tā neviens nevarējis iegūt naudu, līdz brīdim, kad kāds zemnieks uzzinājs noslēpumainos vārdus, ar kuru palīdzību, naudu izdevies izvilkt. Kopš tā laika, Nurģis tur vairs nedzīvojot, bet ozolā iespēris zibens, kura dēļ ozols nokalta.

2018.gada jūnijā pēc ilgstoša sausuma perioda un lielām vairāku dienu vēja brāzmām Naudas ozols nolūza. Ceļš tika atbrīvots no dižozola stumbra, kas arī turpmāk atradīsies tur pat un turpinās Naudas ozola leģendu nest nākamām paaudzēm.  

Dodoties velo izbraucienā, ir iespēja aplūkot nu jau kritušo Naudas ozolu, gandrīz neskartu dabu, smelties devu svaiga gaisa! Naudas ozola stumbrs atrodas pie Lubānas – Meirānu tagadējā vecā ceļa. Naudas ozols bija viens no neskaitāmajiem dižozoliem Lubāna-Meirāni ozolu alejā.