2017. gada 22. janvārī vidusskolas sporta laukumā notika pasākums – Pasaules Sniega diena Lubānā 2017. Lai sniega diena noritētu veiksmīgi, ir nepieciešams tikai 1 nosacījums – sniegs. Šajā dienā bija gan sniegs un piemēroti laikapstākļi, gan labs garastāvoklis un jauka atklāšanas (nu gluži kā ziemas olimpiāde) ceremonija, kuru vadīja sunītis Pifs (Māris Valainis) kopā ar savu komandu.

Sniega dienas programmā bija tādas disciplīnas kā kērlings, hokejs, dzīpariņu volejbols, slēpošana, slidošana, bobslejs un citas sportiskas un radošas nodarbes, kā, piemēram, fotografēšanās un pikošanās. Arī šogad neizpalika tāda traki ziemīga disciplīna kā baskāju skrējiens. Un nu par Sniega dienas sasniegumiem. Ziņo Māris Valainis, kurš šogad ir piekritis vadīt un pārraudzīt sporta dzīvi novadā.

Lubānā beidzot ir tapis ilgi gaidītais stacionārais hokeja laukums.

Uz sarunu aicinu Māri Valaini, kurš vienmēr ir bijis entuziasts ar sportiskām aktivitātēm un aktīvu dzīvesveidu saistītos jautājumos un bija pamanāms vai katru dienu visā hokeja laukuma tapšanas procesā: "Šis milzīgai apjomīgais darbs sākotnēji man lika par daudz ko aizdomāties. Iekšējā balss mēģināja atrunāt: "Nelien kārtējo reizi tur, kur tev nevajag." Daži uzticami draugi teica to pašu, bet domās par savu  bērnības sapņu izsapņošanu realitātē un ar daudzu entuziastu atbalstu, hokeja laukums ir tapis.

Hokejs mani aizrāva vairāk bērnībā. Sešu gadu vecumā aizmuku no mājām ar nūju pār plecu un slidām maisiņā. Devos uz Rīgas autobusu, gribēju trenēties hokejā pie tā laika elka Helmuta Baldera. Nonākot autobusa pieturā mani jau gaidīja – nevis Helmis, bet gan nobažījusies māmiņa. Ceru, ka Lubānas iedzīvotājos un sevišķi jauniešos iekursies uguntiņa, viņi novērtēs entuziastu ieguldīto darbu un iesaistīsies laukuma tālāk attīstošos procesos (sniega tīrīšana, ledus liešana).

Cienīsim sevi, savu novadu un citu padarīto darbu! Reizēm ir smagi dzirdēt no līdzcilvēkiem, kas maz iedziļinās manos darba procesos, ka mana darbošanās tiek pielīdzināta uzņēmējdarbībai, nezinot, cik tam tiek veltīts brīvā laika un finanšu no ģimenes budžeta. Runājot par hokeja laukumu, daudziem radies jautājums: "Kam tas ir vajadzīgs, mēs tāpat lēnām izmirstam." Man, kā pierādījums, ka tik ātri neizmirsim, ir "Aborieši", kuri te jau dzīvo septiņus tūkstošus gadu.

Varu apstiprināt, ka jauns laukums bija nepieciešams, jo to izmanto ļoti daudzi mūsu novada iedzīvotāji. Vecie laukuma borti lielākoties jau bija sapuvuši, katru gadu tos uzstādot un nojaucot, bija jāpieliek daudz pūļu, cilvēku resursu un pašvaldības līdzekļu. Ņemot vērā, ka šie borti ir stacionāri ilgtermiņā, novads būs tikai ieguvējs. Izveidojot  kvalitatīvu laukumu, mēs varēsim noorganizēt nopietnākus hokeja turnīrus, ātrslidošanas sacensības, karnevālus uz ledus, lauku kerlingu, vasarā tur varēs spēlēt futbolu, florbolu, lauku hokeju un varbūt ar laiku arī tenisu.

Gaidīsim labu ziemu un mīnus grādus, lai varētu sākt slidot. Veselīgs un aktīvs cilvēks ir laimīgs cilvēks!"

Hokeja laukuma bortu veidotāji: Mārtiņš Valainis, Gints Dzenis, Edgars Stanka, Kristaps Kočāns, Oskars Kočāns, Kaspars Kaņepe, Kristaps Miezonis, Armands Birziņš, Jānis Sēbriņš, Didzis Vēkšējs, Uģis Meiers, Artūrs Plešs, Egīls Stiprais, Magnuss Mūkins, Deivo Mūkins, Guntis Klikučs, Juris Ķeveris, Raimonds Vrubļevskis, Dairis Kalniņš, Arvis Feldmanis, Edžus Solovjevs, Sandis Spriņģis, Artis Vīksne, Mārtiņš Kumsārs, Aigars Babris, Kristers Studers, Renārs Stalbovs, Gatis Ozolnieks, Nauris Puja, Māris Valainis, 8. klases zēni, algoto pagaidu sabiedrisko darbu programmas vīri – Jevgēnijs Skangals, Lauris Zeps, Indulis Rēvelis.

Paldies visiem, kas strādāja, iekārtojot laukumu, muguras neatliekuši, un arī tiem, kas piedalījās tikai epizodiski un kāds varbūt netika pieminēts!

Māris informē, ka draudzīgs rokasspiediens (palīdzība) tika saņemts arī no SIA "Holzwerke Lubāna", SIA "RKS+", SIA "ADZG", Lubānas patērētāju biedrības, Lubānas KP, Lubānas vidusskolas.

Finansējums – Lubānas novada pašvaldība – 6250,18 EUR.

Notikumiem līdzi sekoja Ligita Pētersone

Draudzības spēlē piedalās Lubānas Ašie pret Aboras Sirmie.

Spēles starplaikos metieni no zilās līnijas bullīši, kā arī noskaidrosim komandu ātrākos slidotājus.

Spēlē piedalīsies vīri, kas ar savu brīvprātīgo darbu piedalījās hokeja laukuma izgatavošanā!

Šā gada 25. februārī plkst. 11.00, Lubānas vidusskolas sporta zālē norisinājās Lubānas novada turnīrs galda tenisā.

Turnīrā piedalījās 15 spēlētāji.

Rezultāti:

Rank

Participant

Played

Remaining

Match W-L-T

TB

Set Wins

Set Ties

Pts

1

Dairis Kalniņš

0

14

0 - 0 - 0

0

14

0

28

2

Uģis Meiers

0

14

0 - 0 - 0

0

13

0

27

3

Guntis Klikučs

0

14

0 - 0 - 0

0

11

0

23

4

Rūdolfs Gruzītis

0

14

0 - 0 - 0

0

9

0

21

5

Gatis Līcītis

0

14

0 - 0 - 0

0

8

0

20

6

Rūdolfs Galss

0

14

0 - 0 - 0

0

8

0

18

7

Lauris Priednieks

0

14

0 - 0 - 0

0

7

0

16

8

Arvis Aizsilnieks

0

14

0 - 0 - 0

0

7

0

16

9

Ainārs Akmentiņš

0

14

0 - 0 - 0

0

6

0

14

10

Āris Feldmanis

0

14

0 - 0 - 0

0

5

0

14

11

Māris Valainis

0

14

0 - 0 - 0

0

5

0

13

12

Niks Kiukucāns

0

14

0 - 0 - 0

0

5

0

11

13

Raitis Meiers

0

14

0 - 0 - 0

0

3

0

9

14

Jānis Studers

0

14

0 - 0 - 0

0

2

0

5

15

Oskars Žvagins

0

14

0 - 0 - 0

0

2

0

5

 

 

 

Futbola izlases pavadoņi ir bērni, kuri spēles sākumā izved uz laukuma profesionālos futbolistus. Latvijas Futbola federācija nolēmusi, ka šāda iespēja jādod labākajiem jaunajiem futbolistiem no dažādām Latvijas vietām. Kopā ar Latvijas un Luksemburgas izlasēm piektdien, 2. septembrī uz laukuma devās 22 bērni no visas Latvijas, tostarp arī lubānietis Artis Meiers.

Uz Rīgu dodas bērni, kuri cītīgi un ar pilnu atdevi piedalās treniņos un uzrāda vislabākos sasniegumus spēlēs. Bērniem tā ir kā balva par centību un labi padarītu darbu. Artis 1. septembrī uzsāka mācības Lubānas vidusskolas 2. klasē. Futbolu spēlē jau no 4 gadu vecuma. Iesākumā viņš bijis pats mazākais un jaunākais komandā, taču ar lielu centību un gribasspēku pierādījis, ka var būt viens no komandas līderiem un labākajiem uzbrucējiem. Ir interesanti vērot viņa sajūsmu par kādu tikko izdevušos māņkustību vai vārtu guvumu. Futbols Artim aizņem lielu daļu brīvā laika.

Atgriežoties mājās pēc sacensībām, Artis bieži ņem bumbu un iet ārā spēlēt, tā trenējoties apgūstot ko jaunu, kā arī uzlabojot iepriekš sasniegto. 2. septembrī piepildījās Arta sapnis – ievest laukumā Latvijas izlases komandas kapteini Kasparu Gorkšu (skatīt attēlā – ar 13. numuru Kaspars Gorkšs kopā ar Arti). Atbalstīt Arti uz Rīgas Skonto stadionu devās viņa komandas biedri no Lubānas (U9 grupa). Daudziem no komandas biedriem šī bija lieliska iespēja pirmo reizi pabūt Latvijas izlases spēlē.

Spēle bija pilna emocijām, bet rezultāts pārliecinošs Latvijas komandas labā – 3:1. Pēc spēles jaunie censoņi saņēma autogrāfus no Latvijas nacionālās futbola izlases spēlētājiem un no Luksemburgas izlases spēlētājiem.

Paldies Latvijas Futbola federācijai par šo iespēju mazajiem futbolistiem nokļūt tik tuvu izlases spēlētājiem, tā piepildot sapņus. Paldies komandas kapteinim Uģim Meieram par uzņēmīgu un neatlaidīgu darbu. Paldies Lubānas vidusskolai par transportu Lubānas komandai uz izlases spēli.

 

Baiba Daigina

Bērnu un jauniešu futbols

Aizvadītā vasara auglīga bijusi jaunajiem futbolistiem. Mūsu novada futbolisti startē Madonas bērnu un jauniešu sporta skolas (MBJSS) komandas sastāvā un trenējas Uģa Meiera vadībā. 3. augustā Madonā ZA līgas futbolā notika U-10 grupas turnīrs. Tajā par uzvarētājiem kļuva Lubāna/MBJSS komanda, kura izcīnīja 16 punktus. Komandā spēlēja un uzvarētāju laurus plūca Nauris Stiprais, Toms Jānis Bārbals, Daniels Lielbārdis, Markuss Salenieks, Bruno Lielbārdis, Alekss Purbērziņš, Armands Dzenis, Daniels Baumanis, Ralfs Kristiāns Briezis, Artis Meiers, Eduards Konons (skatīt attēlā).

Šī komanda piedalījās arī Latvijas futbola (8:8) federācijas kausa izcīņā un ierindojās 10. vietā. Latvijas Ziemeļaustrumu čempionātā futbolā U-12 grupā Lubāna/MBJSS komanda izcīnīja 2. vietu. Komandā spēlēja Rihards Lāže, Kristaps Vilks, Kārlis Lācis, Edijs Semjonovs, Roberts Miška, Kristers Studers,Tomass Rudzītis, Elizabete Pelse, Ričards Krams, Ronalds Ščuckis, Rinalds Aizups, Ludvigs Kuncis. Latvijas Ziemeļaustrumu čempionāta futbolā U-9 Lubāna/MBJSS ieguva 3. vietu: Markuss Babris, Jānis Miks Petrovskis, Nauris Stiprais, Eduards Luksis, Armands Dzenis, Eduards Konons, Artis Meiers, Markuss Salenieks, Markuss Kaļinovskis. LFF Vidzemes reģiona 2016. gada sezonas jaunatnes čempionāta U-9 B grupas 2. vietas ieguvēji (Lubāna/MBJSS): Eduards Konons, Markuss Kaļinovskis, Jānis Miks Petrovskis, Daniels Ravinskis, Nauris Stiprais, Markuss Salenieks, Artis Meiers, Markuss Babris.

Pieaugušo futbols

2016. gada 27. augustā komanda "Lubāna" startēja Madonas novada zibensturnīrā  minifutbolā un 8 komandu konkurencē izcīnīja 3. vietu.  Piedalījās: Artis Treknais, Deniss Tuleiko, Uģis Meiers, Juris Ķevers, Atis Noviks, Alvis Ķeveris, Elvis Rozītis, Gints Gavars, Druvis Graudons.

Savukārt 28. augustā noslēdzās Lubānas novada atklātais čempionāts minifutbolā 7:7. Čempionātā piedalījās 5 komandas (spēlētāji no Madonas, Lubānas, Degumniekiem). Sīvā konkurencē finālā iekļuva 4 komandas: "Lubāna", "Tuziks" (Madona), "Požarka" (Lubāna), "Magnēts" (Lubāna). 1. vietu izcīnīja komanda "Tuziks", 2. vietā komanda "Lubāna", 3. vietā komanda "Magnēts".

Komandā "Lubāna" spēlēja: Atis Noviks, Deniss Tuleiko, Alvis Ķeveris, Uģis Meiers, Artis Treknais, Druvis Graudons, Ņikita Kuzņecovs, Daniels Veļičko, Ivars Lizdiks, Elvis Rozītis, Edgars Saulītis. Komandā “Magnēts” spēlēja: Kalvis Mūkins, Kristaps Kočāns, Kristaps Pērkons, Edžus Solovjevs, Mārtiņš Petrovs, Ģirts Žeiers, Magnuss Mūkins, Jānis Urtāns, Oskars Kočāns Ligita Pēterso.

 

Ligita Pētersone

Smagatlētika vai citā vārdā pauerliftings ir katra šī sporta cienītāja ikdiena. Ikdiena paiet, domājot par pareizu uzturu un treniņu intensitāti, lai rezultāti nestāvētu uz vietas.

Marts un aprīlis aizvadīts gandrīz katru nedēļas nogali startējot Latvijas kausa posmu sacensībās. Sacensībās notiek komandu cīņas, dalībnieku savstarpējā cīņa, bet pati lielākā un arī  grūtākā ir cīņa ar sevi – psiholoģiski un fiziski. Ir brīži, kad smagais svaru stienis uz augšu bīdās burtiski milimetru pa milimetram. Ļoti svarīgi, ka tādos brīžos blakus ir komanda, un komandas biedri, neskatoties uz savu nogurumu un smago startu, vēl palīdz viens otram ar sacensību ekipējumu uzvilkšanu (kas tiešām bez citu palīdzības ir ļoti grūti), saišu sasiešanu, nepieciešamo morālo atbalstu pirms starta un veiksmīgu piegājienu gadījumā – kopīgiem uzvaras kliedzieniem.

Paldies visai SCK Madona komandai. Aprīlis noslēdzās ar Latvijas čempionātu spēka trīscīņā ar ekipējumu. Gara diena un garas sacensības, kur pēdējais sacensību dalībnieks savu startu beidz tikai plkst. 2.00 naktī. Toties Lubānas novada sportistiem ir iegūtas medaļas: Sieviešu grupā svaru kategorijā l īdz 84 kg startēja Baiba Daigina – pietupienā pacelti 90 kg, svaru stieņa spiešanā guļus pievarēti 55 kg un vilkmē izvilkti 112,5 kg (kopsummā 257,5kg) – iegūst 2. vietu Jauniešu grupā svaru kategorijā līdz 93 kg startēja Matīss Turlajs. Pietupienā pacelti 130 kg, svaru stieņa spiešanā guļus pievarēti 115 kg un vilkmē izvilkti 160 kg (kopsummā 405 kg) – iegūst 2. vietu.

Paldies par atbalstu Lubānas novada pašvaldībai, biedrībai "Aiviekstes ozoli", paldies mūsu ģimenēm par sapratni!

 

Baiba Daigina

 

 

2016. gada 8. maijā plkst. 10.00 Salaspilī iesākās entuziastu līgas rīkotais turnīrs AKO SPORTS & EVL Rīgas kauss volejbolā, kurā piedalījās 10 vīriešu un 4 sieviešu komandas. Piedalījās arī komanda no LUBĀNAS, kurā spēlēja Oskars Sausiņš, Nauris Pulkstenis, Aleksandrs Šrubs, Gatis Līcītis, Kaspars Kaverskis un Kalvis Zaube.

Komandas tika sadalītas 2 grupās pa piecām komandām. Lubānas komandu ielozeja vienā grupā ar Salaspils, Carnikavas, Ieskaties.lv komandām un komandu Kā i’, tā i’. Otrajā grupā spēlēja komandas: Tīnūži, Lokomotīve, Ogre, Vecie buki un Lokalart.lv (Rīgas volejbola skola).

Pēc apakšgrupu spēlēm Lubānas komanda savā grupā izcīnīja 1. vietu un 2. vietu ieguva Ieskaties.lv. Otrajā grupā 1. vietu izcīnīja Lokalart.lv un 2. vietu ieguva Ogre. Pusfinālā Lubānas komandai bija jāspēlē pret spēcīgo Ogres komandu, kurai sīvā cīņā piekāpāmies 2:1. Cīņā par 3. vietu tikāmies ar Ieskaties.lv, kurus apspēlējām ar  2:0, lai gan nogurums ņēma virsroku, jo pēdējās spēles notika pēc pulksten astoņiem vakarā. 1. vietu ieguva Lokalart.lv (Rīgas volejbola skola), 2. vietu ieguva Ogre un 3. vietu izcīnīja Lubāna.

Liels paldies Lubānas novada pašvaldības izpilddirektoram I. Bodžam par sagādātajiem volejbola krekliem un pašvaldībai par finansiālu atbalstu. Liels paldies komandas līderiem Gatim Līcītim, Kasparam Kaverskim, Naurim Pulkstenim, kurš bija atbildīgs par komandas sastāva nokomplektēšanu, Aleksandram Šrubam, kurš neskatoties uz nogurumu pēc Stipro skrējiena Ķegumā, atrada spēkus visu dienu spēlēt volejbolu.

 

Oskars Sausiņš

2016. gada 9. aprīlī Jelgavā norisinājās Latvijas čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus ar ekipējumu. No SCK Madonas komandas startēja tikai trīs dalībnieki, tai skaitā divi no Lubānas novada.

Par rezultātiem: Sieviešu svara kategorijā l īdz 72 kg startēja Baiba Daigina, ar uzspiestiem 55 kg ierindojās 5. vietā. Jauniešu grupā svara kategorijā l īdz 93 kg startēja Matīss Turlajs ar uzspiestiem 122,5 kg, izcīnīja 3. vietu. Jāpiebilst, ka Matīsam šīs bija pirmās tik liela mēroga sacensības, kurās konkurenti bija gan no Lietuvas, Igaunijas un Latvijas! Paldies SCK Madona treneriem Mārtiņam Lielupam un Ieviņai Liģerei.

Paldies par atbalstu Lubānas novada pašvaldībai un biedrībai "Aiviekstes ozoli".

2016. gada 16. aprīlī Līvānos norisinājās Latvijas kausa 7. posms svaru stieņa spiešanā guļus. SCK Madonai komandu kopvērtējumā 3. vieta. No Lubānas novada startēja trīs sportisti: Svara kategorijā 72+ Baiba Daigina ar paceltiem 45 kg ierindojās 3. vietā. Jauniešu grupā Svara kategorijā l īdz 66 kg Markuss Pēteris Rudakovs ar paceltiem 80 kg izcīnīja 2. vietu Svara kategorijā līdz 83 kg  Matīss Turlajs ar paceltiem 115 kg ieguva 1. vietu. Paldies atbalstītājiem.

Baiba Daigina

Jaunākie notikumi

03
Okt
Lubānas pilsētas klubā
Akcija noritēs vienlaicīgi 5 pilsētās Latvijā: Baldonē, Garkalnē, Līgatnē, Lubānā, Rendāun

03
Okt
Visagala kapsēta

03
Okt
Meirānu tautas namā
Viesos saksofona virtuozs Arnis Graps Ieejas maksa 3 EUR, skolēniem 1 EUR

04
Okt
Lubānas pilsētas klubā