Lubānā beidzot ir tapis ilgi gaidītais stacionārais hokeja laukums.

Uz sarunu aicinu Māri Valaini, kurš vienmēr ir bijis entuziasts ar sportiskām aktivitātēm un aktīvu dzīvesveidu saistītos jautājumos un bija pamanāms vai katru dienu visā hokeja laukuma tapšanas procesā: "Šis milzīgai apjomīgais darbs sākotnēji man lika par daudz ko aizdomāties. Iekšējā balss mēģināja atrunāt: "Nelien kārtējo reizi tur, kur tev nevajag." Daži uzticami draugi teica to pašu, bet domās par savu  bērnības sapņu izsapņošanu realitātē un ar daudzu entuziastu atbalstu, hokeja laukums ir tapis.

Hokejs mani aizrāva vairāk bērnībā. Sešu gadu vecumā aizmuku no mājām ar nūju pār plecu un slidām maisiņā. Devos uz Rīgas autobusu, gribēju trenēties hokejā pie tā laika elka Helmuta Baldera. Nonākot autobusa pieturā mani jau gaidīja – nevis Helmis, bet gan nobažījusies māmiņa. Ceru, ka Lubānas iedzīvotājos un sevišķi jauniešos iekursies uguntiņa, viņi novērtēs entuziastu ieguldīto darbu un iesaistīsies laukuma tālāk attīstošos procesos (sniega tīrīšana, ledus liešana).

Cienīsim sevi, savu novadu un citu padarīto darbu! Reizēm ir smagi dzirdēt no līdzcilvēkiem, kas maz iedziļinās manos darba procesos, ka mana darbošanās tiek pielīdzināta uzņēmējdarbībai, nezinot, cik tam tiek veltīts brīvā laika un finanšu no ģimenes budžeta. Runājot par hokeja laukumu, daudziem radies jautājums: "Kam tas ir vajadzīgs, mēs tāpat lēnām izmirstam." Man, kā pierādījums, ka tik ātri neizmirsim, ir "Aborieši", kuri te jau dzīvo septiņus tūkstošus gadu.

Varu apstiprināt, ka jauns laukums bija nepieciešams, jo to izmanto ļoti daudzi mūsu novada iedzīvotāji. Vecie laukuma borti lielākoties jau bija sapuvuši, katru gadu tos uzstādot un nojaucot, bija jāpieliek daudz pūļu, cilvēku resursu un pašvaldības līdzekļu. Ņemot vērā, ka šie borti ir stacionāri ilgtermiņā, novads būs tikai ieguvējs. Izveidojot  kvalitatīvu laukumu, mēs varēsim noorganizēt nopietnākus hokeja turnīrus, ātrslidošanas sacensības, karnevālus uz ledus, lauku kerlingu, vasarā tur varēs spēlēt futbolu, florbolu, lauku hokeju un varbūt ar laiku arī tenisu.

Gaidīsim labu ziemu un mīnus grādus, lai varētu sākt slidot. Veselīgs un aktīvs cilvēks ir laimīgs cilvēks!"

Hokeja laukuma bortu veidotāji: Mārtiņš Valainis, Gints Dzenis, Edgars Stanka, Kristaps Kočāns, Oskars Kočāns, Kaspars Kaņepe, Kristaps Miezonis, Armands Birziņš, Jānis Sēbriņš, Didzis Vēkšējs, Uģis Meiers, Artūrs Plešs, Egīls Stiprais, Magnuss Mūkins, Deivo Mūkins, Guntis Klikučs, Juris Ķeveris, Raimonds Vrubļevskis, Dairis Kalniņš, Arvis Feldmanis, Edžus Solovjevs, Sandis Spriņģis, Artis Vīksne, Mārtiņš Kumsārs, Aigars Babris, Kristers Studers, Renārs Stalbovs, Gatis Ozolnieks, Nauris Puja, Māris Valainis, 8. klases zēni, algoto pagaidu sabiedrisko darbu programmas vīri – Jevgēnijs Skangals, Lauris Zeps, Indulis Rēvelis.

Paldies visiem, kas strādāja, iekārtojot laukumu, muguras neatliekuši, un arī tiem, kas piedalījās tikai epizodiski un kāds varbūt netika pieminēts!

Māris informē, ka draudzīgs rokasspiediens (palīdzība) tika saņemts arī no SIA "Holzwerke Lubāna", SIA "RKS+", SIA "ADZG", Lubānas patērētāju biedrības, Lubānas KP, Lubānas vidusskolas.

Finansējums – Lubānas novada pašvaldība – 6250,18 EUR.

Notikumiem līdzi sekoja Ligita Pētersone

Jaunākie notikumi

26
Feb
Meirānu tautas namā
26. februārī Meirānu tautas namā notiks skolēnu skatuves runas konkurss, vokālo ansambļu un solistu

29
Feb
Lubānas pilsētas bibliotēkā
Sestdien, 29. februārī, tiksimies ar lubānieti, novadpētniecības entuziastu Andri Dzeni. Iepazīsimies ar viņa savāktajiem novadpētniecības

29
Feb
Lubānas pilsētas klubā
Deju kolektīvs "Žuburi" aicina uz deju koncertu "Zelta pavedieni". Skatītājiem par prieku dejos viesu kolektīvi no Jaunjelgavas,

06
Mar
Visagala kapsētā, pēc tam pasākumu cikla turpinājums Cesvainē