26. augustā Lubānā ir Broņislavas dzejas diena. Šogad tiek svinēta arī Dzejas klēts 5 gadu jubileja. Katru gadu Broņislavas dzejas dienas apmeklē un dzejnieci daudzina gan novada ļaudis, gan profesionāli mākslinieki. Arī šogad tika sagatavota kvalitatīva programma.

Vispirms jau pirms koncerta notika Ģirta Burvja veidoto vides objektu AUSTRAS KOKS un PRETOŠANĀS AKMENS atklāšana kopā ar folkloras kopām "Saivenis" (Bērzpils), "Lubāna"  un "Krauklēnieši".

PRETOŠANĀS AKMENS - veltījums Pretošanās kustībai un nacionālajiem partizāniem, Martuževas pretošanās dzejas transformācija akmens skulptūrā. Pārliecība, iekšēja brīvība, nepadošanās – Martuževas dzejas vērtības.

AUSTRAS KOKS – skulptūra / puzurs veido uz pagrīdē rokrakstā sakārtotā krājuma dzejnieces pašzīmētā tautas rakstu simbola trīsdimensionālu transformāciju Dzejas dārza vidē. Tai ir gan māksliniecisks, gan info zīmes raksturs – lūk, te ir BROŅISLAVAS DZEJAS DĀRZS! Uz plāksnēm autortehnikā iegravētās dzejas rindas aicinās izzināt tālāk.

Un otrajā daļā koncerts Broņislavas dzejas dārzā uz Dzejas klēts terases. Latvijas Nacionālā teātra aktrises Ditas Lūriņas Eglienas un komponista Ulda Marhileviča sasaukšanās ar Broņislavu Martuževu dzejā un mūzikā. Ditas Lūriņas izplidījumā skan Broņislavas Martuževas dzeja un Ulda Marhileviča dziesmu cikls ar Broņislavas Martuževas vārdiem, kā arī citas tautā iemīļotas Ulda Marhileviča dziesmas. Koncertā piedalās arī mūziķu grupa Ulda Marhileviča vadībā.

Fotoreportāžu no pasākuma skatīt šeit.

Jaunākie notikumi

23
Jūn
Lubānas pilsētas estrādē
Rūdolfs Blaumanis "Skroderdienas Silmačos" Lomās: Antonija – Tija Žvagina Dūdars – Oskars Žvagins Tonija – Alīda Ārende Aleksis – Mārtiņš

23
Jūn
Lubānas pilsētas estrādē

Lubānas apvienības pārvaldes vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”) papildus informāciju skat. šeit.