Lubānas novada pašvaldība pievienojas infektologu un epidemiologu atgādinājumam, ka gan ikdienā, gan svētkos joprojām ir svarīgi ievērot fizisko distancēšanos un pavadīt laiku tikai ar tiem, ar kuriem ikdienā dzīvo kopā

- lai pasargātu citus un sevi no saslimšanas;
- samazinātu vīrusa izplatību;
- sāktu domāt par ierobežojumu mīkstināšanu.

Atcerēsimies, ka vīrusam nav brīvdienu!

Kādas vietējās aktivitātes varam veikt 4. maijā – Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā?

Celt godā Latvijas karogu. Pacelt Latvijas karogu mastā pie savas mājas vai rotāt svētku galdu karoga krāsās. 

Klāt baltu galdautu un gatavot svētku pusdienas. Latvijas neatkarības atjaunošanai veltītos Baltā galdauta svētkus šogad svinēt savā mājsaimniecībā.

Piezvanīt vai virtuāli satikties ar tuvajiem un mīļajiem. Laikā, kad nav iespējams būt kopā klātienē, rast brīdi laika sarunai pa telefonu vai videozvanam, lai vismaz tā būtu kopā ar tiem, kuri citkārt būtu aicināti ciemos.

Radīt svētku sveicienu savā logā.

Savukārt Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina uzvilkt tautastērpu par godu Latvijai, nofotografēties un bildi pulksten 12 publicēt sociālo tīklu vietnē “Facebook” savā, kolektīva vai iestādes kontā, pievienojot tēmturi #tautastērpugājiens. Tēmturis būs apliecinājums dalībai virtuālajā gājienā, kā arī atļauja rīkotājiem vēlāk izmantot attēlus kopīga video radīšanai. 

Svētku dienas var pavadīt arī aktīvi darbojoties – sakopjot vidi sev apkārt. Lai arī Lielā talka šogad plānojas 16. maijā, apkārtni sakopt var sākt jau šodien, rīt un parīt - visu maija mēnesi… Ņemot vērā, pašreizējo situāciju Latvijā un visā pasaulē, kā arī paaugstinātas drošības un sociālās distancēšanās apstākļus, Lielā Talka tiek organizēta, lielāku uzsvaru liekot uz individuālo talkošanu. šogad Lielās Talkas moto ir “Mēs piederam nākotnei - Latvija pieder nākotnei!” un šogad šim sauklim ir arī papildus vēstījums: “Sakop savu sētu, Tava sēta – Latvija”. 

Ir iespēja saņemt Lielās talkas maisus atkritumu šķirošanai pie Lubānas novada pašvaldības vides dizaina speciālistes Tamāras Tiltiņas (t. 26352423).

Šobrīd katra iedzīvotāja ziņā ir izvēlēties svētku pavadīšanas iespējas, vai nu individuāli (vienas mājsaimniecības ietvaros, ģimenes lokā) talkojot vai savā mājsaimniecībā svinot baltā galdauta svētkus.

Skaistus un izdevušos maija svētkus visiem novada iedzīvotājiem!

 

Foto: Santa Bierande

Jaunākie notikumi

06
Jūl
Otrdien, 6. jūlijā (pārcelts no 2. jūlija), Lubānas novada Sociālais dienests organizē Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas