Kapu ezers atrodas Lubānas novada Indrānu pagastā. Tuvākā apkārtnē ezers pazīstams arī ar nosaukumu Visagala ezers vai Kāpu ezers. Ezera platība ir 5,4 ha, vidējais dziļums 5 m, lielākais dziļums 11 m.  Šis ir viens no retajiem dzidrūdens ezeriem valstī, tas ir ainavisks, ar mežainiem (priežu un jauktu koku) krastiem. Ezers ir maz aizaudzis, ar bagātām gludsporu ezerenes, zālainās ežgalvītes un sīkās lēpes audzēm (divas no tām ir Latvijā īpaši aizsargājamas sugas, kā arī visas trīs ir iekļautas Sarkanajā grāmatā).

Ezera apkārtnes meži ir iecienīta ogošanas un sēņošanas vieta, kā vietējiem tā arī tuvākās apkārtnes iedzīvotājiem. Šī vieta ir iecienīta arī makšķernieku vidū, tajā ir sastopamas tādas zivis kā rauda, asaris, plaudis, līdaka, karpa, līnis un karūsa. Tāpat teritorijas apkārtnē var vērot arī dažādas putnu sugas, kā piemēram, vītīti, žubīti, svirlīti, čuņčiņu un citus.

Kapu ezera dienvidrietumu krastā ir labiekārtota atpūtas vieta ar peldvietu, pārģērbšanās kabīni un ugunskura vietu, krastā ir iespējams celt teltis un nakšņot tajās. Ezeram un tā tuvākajai apkārtnei, kā rekreācijas objektam, ir augsta vērtība. Kapu ezera apkārtne ir ļoti ainaviska un atpūsties gribētāji var netraucēti veldzēties ezera ūdeņos. Vieta ir plaša, un tai var viegli piekļūt ar automašīnu. Braucot no Lubānas, to var apskatīt no Lubānas - Ļaudonas ceļa malas pie Visagala.