Koncerts "Karsta mana jauna dziesma"

 Registration Closed
 
0
Kategorija
Kultūras pasākumi
Datums
2021-07-03 17:00
Vieta
Lubānas pilsētas estrādē

Veltījums Broņislavai Martuževai 97. dzimšanas dienā

Koncertu drīkst apmeklēt:

  • uzrādot Covid-19 sertifikātu  un personu apliecinošu dokumentu;
  • vai pēdējo 48 stundu laikā veiktu Covid-19 testu un tā rezultāts ir negatīvs un personu apliecinošu dokumentu;
  • vai pēdējo 6 stundu laikā veiktu Covid-19 ātro antigēna testu un tā rezultāts ir negatīvs un personu apliecinošu dokumentu;
  • bērni līdz 12 gadu vecumam var apmeklēt koncertu, neveicot testu, bet uzrādot personu apliecinošu dokumentu – dzimšanas apliecība vai skolēna apliecība vai identifikācijas karte
  • ārtelpā maskas nav jālieto.  

Lūgums uz koncertu nākt savlaicīgi, lai nedrūzmētos pie pasākuma ieejām.

Lai nodrošinātu iespēju apmeklēt pasākumus 3. jūlijā Lubānā, 2. jūlijā no plkst. 8.00 līdz plkst. 10.30 Lubānas pilsētas klubā Tilta ielā 14 būs iespēja veikt Covid-19 (siekalu) testus. Testu rezultātus varēs saņemt 3. jūlijā līdz plkst. 15.00 savos e-pastos. Tie izprintēti (papīra formātā) jāuzrāda pie pasākumu ieejas kopā ar personu apliecinošu dokumentu. 3. jūlijā no plkst. 10.00 – 15.00 Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā būs iespēja no sava e-pasta izprintēt testa rezultātus. 

Katru gadu Broņislavas Martuževas fonds RAKSTĪTĀJA sadarbībā ar Lubānas novada pašvaldību, dzejnieces Broņislavas Martuževas (1924. – 2012.) dzimšanas dienā organizē koncertu – veltījumu dzejnieces piemiņas godināšanai.  

Turpinot iesākto, 2021. gada 3. jūlijā, plkst. 17.00, Lubānas pilsētas estrādē skanēs koncertprogramma “KARSTA MANA JAUNA DZIESMA. Veltījums Broņislavai Martuževai 97. dzimšanas dienā.”  

Par koncerta moto šogad izvēlētas Broņislavas Martuževas tuvas dzejnieces un domubiedres Laimas Līvenas dzejas rindas: 

“Karsta mana jauna dziesma
Kungi gāja līkumiņu
Govju gani, cūku gani
Tie pie dziesmas sildījās” 

 Martuževa uzskatīja Laimu Līvenu par savu gara radinieci un mantinieci. Simboliski, uzsverot paaudžu pēctecības nozīmi, kā tautas vērtību un gara spēka izdzīvošanas garantu, koncertprogramma šogad uzticēta jaunajai dziedātājai Aleksandrai Špicbergai.  

„Katras dziesmas stāsts veidots ar prieku un sirsnību. Vēlos, lai cilvēki dziesmu vārdos sadzird spēku un ticību, kā arī apjauš laimi par visu to, kas mums katram dots un lemts paveikt. Tas būs aicinājums dziedāt visiem kopā savā skaistajā latviešu valodā un atcerēties, ka it viss ir iespējams, ja vien mēs būsim vienoti”, saka Aleksandra.  

Koncertā skanēs 15 dziesmas. Programmā iekļautas Im. Kalniņa, M. Brauna un M. Celminska dziesmas ar B. Martuževas vārdiem, dzejnieces pašsacerētais “Beranžē motīvs”, kā arī tautas dziesmas un lūgšanas. 

Klausītājus priecēs iemīļoto dziesmu jauns skaņu ietērps, jo tieši šim koncertam tiek radīti dziesmu pavadījumi hammond ērģelēm un perkusijām. Koncertā muzicēs džeza mūziķi Atis Andersons un Kaspars Kurdeko. 

Koncertprogrammu caurvīs dzeja un fragmenti no dzejnieces dienasgrāmatām Latvijas Nacionālā teātra aktrises Daces Bonātes lasījumā.  

"Plaukst liepas, lapo ozoli,
Bērzs iesien matos zaļu lenti,
Nāc, Debesstēvs, un nosoli,
Šo zemi cīruļiem uz renti..." 
/B. Martuževa/  

Koncertam tiks nodrošināta tiešraides translācija portālā lsm.lv un facebook kontos: Aleksandra Spicberga un Broņislavas Martuževas fonds Rakstītāja. 

Radošā komanda tic, ka vairāk par visu šajā laikā cilvēkiem nepieciešama vienprātība, ko sniedz tautas piederības un vērtību apzināšanās. Būtiski, lai to neaizēno ierobežojumu radīti pārpratumi un rūgtums. Tādēļ esam patiesi gandarīti, ka Broņislavas Martuževas spēka vārdi būs pieejami ikvienam klausītājam Latvijā un pasaulē. 

Tiešraides lieldraugs: SIA SAMSKIP 

Lai mums izdodas radīt vienotības spēka mirkli!  

KONCERTA DALĪBNIEKI  

Aleksandra ŠPICBERGA ir viena no spilgtākajām jaunās paaudzes dziedātājām Latvijā, viņa ir Rīgas Doma kora skolas audzēkne, valsts un starptautisku konkursu laureāte. Īpaša vieta viņas repertuārā ir latviešu populārajai mūzikai un folklorai. Ir izdoti divi Aleksandras solo albumi: 2015. gadā debijas CD „Iepazīšanās”  un otrs - „Aicinājums”, kurā iedziedātas ļoti pazīstamas melodijas – gan tautas, gan komponistu radītas. Uzņemti vairāki videoklipi. Skatītāju mīlestību ir izpelnījies video Imanta Kalniņa dziesmai ar Broņislavas Martuževas vārdiem “Rakstu raksti”.  

Atis ANDERSONS ir pianists un komponists, kurš savas gaitas džeza mūzikā aizsāka Rīgas Doma kora skolā, vēlāk ieguva bakalaura grādu London College of Music (University of West London) kopā ar Mona Blackman balvu (2014). Pēc studijām Anglijā Atis Andersons pārcēlās atpakaļ uz dzīvi Rīgā un 2017. gadā absolvēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistratūru. Erasmus+ programmas ietvaros guva iespēju mācīties klavierspēli no tādiem izciliem holandiešu džeza mūziķiem kā Robs van Bāvels (Rob van Bavel) Amsterdamas Mūzikas konservatorijā (Conservatorium van Amsterdam) un džeza ērģeļspēli no Boba Vijnena (Bob Wijnen). Atis Andersons regulāri koncertē Latvijā un ārpus tās, kā arī ir uzstājies kopā ar tādiem māksliniekiem kā Seamus Blake, Rick Margitza, Robert Anchipolovsky, Eran har Even, Beppe di Benedetto, Jason Hunter, Gianni Gagliardi, Villu Veski, Liudas Mockunas, Jan Maksimovich un citiem. 

Kaspars Kurdeko – bundzinieks, perkusionists un komponists, studējis Amsterdamas Mūzikas konservatorijas Džeza nodaļā. Manhetenas mūzikas skolā Ņujorkā apguvis sitamo instrumentu spēli un kompozīciju, studējot pie tādiem džeza mūzikas lietpratējiem kā Džons Railijs, Henrijs Kouls, Deivs Lībmans, Ari Honigs, Teo Blekmans un Deivs Duglass. Viņa dibinātais džeza kvartets DekoMotion atzīts par labāko ansambli starptautiskajā konkursā Keep an Eye Jazz Award 2010 Nīderlandē, savukārt pats mūziķis tajā ieguvis labākā izpildītāja balvu. Kaspars Kurdeko aktīvi darbojas dažādos starptautiskos un pašmāju projektos, to vidū Baltijas valstu džeza mūziķu grupa Tree Stones un trio KlusiKlusi; uzstājies festivālos un koncertos Latvijā, Dienvidkorejā, Francijā, Vācijā, Portugālē un citviet. Kaspars Kurdeko komponējis mūziku kinofilmai Kriminālās ekselences fonds, modernās dejas izrādei Divotne ar Rūtas Pūces un Annas Novikovas horeogrāfiju un laikmetīgā baleta viencēlienam Tikko Elzas Leimanes horeogrāfijā. Etno ārtroka grupas Bur Mani albuma Tālu Tālu mūziķis un kompozīciju autors.

Dace BONĀTE Latvijas Nacionālā teātra aktrise no 1983.gada.  Smalka un sarežģīta talanta īpašniece, kas uzmirdz negaidītās krāsās. Dacei piemīt prasme piekļūt savu varoņu dvēseles dziļumiem, atklāt to paradoksālo dabu un izteikt / izkliegt / izdziedāt viņu prieku un sāpes. Dziļi izjūt Broņislavas Martuževas dzeju un likteni. Tēlojusi arī kino. 1995. gadā balva “Lielais Kristaps” par labāko sieviešu lomu spēlfilmā “Ligzda”. 2009. gada saņēmusi Spēlmaņu nakts balvu kategorijā "Gada aktrise". 

Koncerts notiks Lubānas pilsētas estrādē, Parka ielā 1.

 

 
 

Visi datumi

  • 2021-07-03 17:00